Фан Клуб: Барселона

I

IBIZA SOUND

Гостин
znae li nekoj koj kolku izigra od nasite igraci vo timot na spanija
osven buskets i puyol so go igrale celo prvo poluvreme
 
Член од
9 март 2009
Мислења
999
Поени од реакции
392
Пујол изиграл 46 минути,а Бускец 62 минути,Чави и Педро изиграле по 30 мин
 
B

boki10messi

Гостин
Пинто ни е повреден и нема да може да настапи на Супер-Купот. Изгледа Валдес ќе си брани, или некој од младите.
 
B

boki10messi

Гостин
Изгледа нема нови настани, па весниците си пишуваат глупости. Ибрахимовиќ нема да оди НИКАДЕ ова лето, тоа е јасно. Никаков Робињо, никаков друг напаѓач.
И, со Озил ова ми е многу нереално.
Најреално ќе е да го доведат Маскерано. Ем ни треба деструктивец во моментот, ем Ливерпул го доведе Поулсен, што значи можно е да го пуштат Маскерано.

--- надополнето ---

Ситуацијата со Маскерано станува интересна:
http://www.elmundodeportivo.es/gen/20100812/53981837945/noticia/mascherano-mueve-ficha-el-argentino-se-quiere-ir-de-inglaterra.html
http://www.sport.es/default.asp?idpublicacio_PK=44&idioma=CAS&idnoticia_PK=723798&idseccio_PK=803


ОФИЦИЈАЛНО: ВО ОВОЈ ТРАНСФЕР-ПЕРИОД БАРСЕЛОНА ДОВЕДЕ НАЈМАЛКУ ИГРАЧИ ОД СИТЕ КЛУБОВИ ВО ЛА ЛИГА



Само еден од овие двајца:se_ molam. Маскерано, те чекаме!!!
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
А го продадоа пола тим.:)
Нека ги задржат бар Хлеб,Касерес и Санчез и ЏДС да го земат од кантерата и ќе бидам задоволен.
Ништо не прајме со 3 одбрамбени играчи, треба да се задржи Касерес.
А ова за Маскерано и за Озил ќе ни остане сон.:)
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
јас сум и за озил и за маскерано но маскерано ни е по потребен
 
B

boki10messi

Гостин
Не знам дали ќе остане сон, или ќе дојде и на јаве:). Сите весници пишуваат дека Максерано изјавил дека се збогува со градот Ливерпул и сака да ја промени земјата. Неговиот агент пред 2-3 дена јасно изјави: "Мојот клиент сака да игра во Барса".


Се на се, ситуацијата е: :se_ molamNOW OR NEVER:se_ molam
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Според мене ќе биде ова второто.:)
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.171
Поени од реакции
1.036
Мислам дека Маскерано ќе се приклучи на тимот до наредната недела... Се поактуелен станува овој трансвер... ТЕ ЧЕКАМЕ МАСКЕРАНО !!!
 
B

boki10messi

Гостин
Интервју со Виља. Вели дека не може да чека да почне да работи со Пеп.:)



А, Маскерано исто како и Цеск, јавно призна дека сака да ја напушти Англија и да се пресели во Барселона. Пошто во Ливерпул не се гомнари како Арсенал, очекувам да го пуштат Маскерано да го направи тоа што го сака и сите страни да бидат задоволни. Најмногу оптимизам ми дава купувањето на Поулсен.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
44
Поени од реакции
5
Noviov presedatel mnogu stedliv ni se pokaza,izgleda i od Ibrahimovic ke se oslobodi(pozajmica,bez trampa),nema sansa da donese uste eden so visoka plata(Robinjo). Za nov transfer muva ne go lazi,izgleda imperativ mu e kako da pokazi deka Laporta finansiski gresno rabotel i timot e vo zaguba,barem toa mu bea glavni muabeti na prvite presovi!a ke zaboravev i deka Villa skapo go platija! A da proba da go nadmine Laporta so tituli,bi bilo podobra varijanta! Ne daj boze da se povredi Pike ili Puyol,so centralen sme tapa,mislam deka fali i DM i edno klasicno levo krilo! Ova e moe momentalno gledanje na rabotite,ne mi se lutete,daj boze da sum greska!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom