Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.105
Поени од реакции
37.056
Педри и Гави се недопирливи, особено Педри. Се работи на проект да се соберат барем пола од репрезентацијата во клубот, така да овие двајца не одат никаде.

Го заборавивме Балде бе луѓе, замислите во какви комбинации ќе влева со Нико и Јамал како офанзивен брз бек.:vozbud:

Иначе ако сакат успеат да ги донесат Олмо и Нико во овој трансфер рок, дефинитивно ќе мора крупна продажба. Од Де Јонг, Рафиња, Гундоган и Левандовски минимум двајца ќе мораат да си одат. Де Јонг секако уствари, најмногу плата зима а и Нико сигурно нема да игра за семки.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.429
Поени од реакции
29.692
Уште Ле Норманд и Мерино ви фалат.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.137
Поени од реакции
3.995
Мерино ќе се земе за макс 20-25 милки. Другата година му истекува договорот.

Ако бираме, ја би ги придал Рафиња, Лева и Роке.
И би играл со лажна 9ка.
Иначе можно е Фати да остане, Флик наводно бил импресиониран.
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.115
Поени од реакции
6.766
Педри за олмо е зидан и пирло заедно.......стартот на крос беше прегруб и најверојатно намерен да ја неутрализира најдобрата точка во средниот ред на шпанија
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
418
Поени од реакции
153
Очигледно е дека Лапорта сака да отепа две муви со еден удар пред се мислам на трансферот на Олмо од една страна кантеранос шпанец од друга страна од политички аспект сака да повтори како 20009/2010, а Шпанија стана Европски Шампион очигледно пропагандата на Лапорта сега ќе за базира пак врз Шпанија,мое лично мислење е дека НЕтреба да се носи Олмо неспорни се неговите квалитети млад Шпанец плус,НО зборуваме со играч кои има богат медицински картон а уште еден таков да бидеме реални не ни треба тука е Педри Гундоган е во години Бог зна во каква подготвеност ќе се врати Гави после оваа повреда и Де јонг знае да има некои ситни наивни повреди така да цела средина плус и Олмо на некој начин стаклен играч ќе биде премногу.Ако Лапорта мисли за доброто на клубот а не само политичките интереси/пропаганди подобро би било наместо за Олмо да размислува за 9-ка зошто убеден сум дека ЛЕвандовски со полни 36-Години неможе да го издржи темпото да игра на секои три дена,а да не се лажеме ниту РОке ниту Феран не се негови достојни замени па клубот би требало добро да размисли што со РОке Феран и Феликс (Од Мората понастрана со полни 31 -Година башка ништо не покажа на ова европско едноставно невидлив беше).Како што напоменав ако се прават напори за уште трансфер од 70-80 Милиони би тргнал по 9-ка т.е по Алварез од Сити ионака деновиве излезе шпекулација дека побарал трансфер несакал да биде во сенка на Халанд.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
905
Поени од реакции
1.893
И мене ми мириса на истото. После Еврово очигледно Лапорта пак сака Барса да биде главниот мотор на Шпанија па ради тоа и Олмо сака да го земе, дете на Ла Масија. Па ај и Кукуреља нека го зимаат што кур. Врти сучи пак без ДМФ остануваме.:facepalm:

Лева му е последна година ова, има можност за уште една ама сигурно нема да го продолжат а и трагедија немаат асална замена за него. Наредна година ќе се цели на млада 9ка, сакале нејќеле мораат.

Ќе се притискало за Де Јонг да продолжи договор и да се намалела платата, уствари ќе му дојдат истите пари само ќе му бидат поделени низ годиниве за да се амортизира со salary capot.

За Ленгле се планира терминација на договор. 3 најплатен е и навистина ќе се отвори простор за плати од него. Е сега не ми е јасно дали УЕФА би и дала дозвола на Барса да му терминира договор и дали има некаква врска тука што играчот е продолжен од предходен претседател и намерно нејќе да иде во друг клуб ради самата плата што ја добива. Не ми е јасен куртонов, зар очекува некој јак клуб да го земе и париве да му ги даде ко Бартомеу додека си игра вака спрдња?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.043
Поени од реакции
64.336
Е сега не ми е јасно дали УЕФА би и дала дозвола на Барса да му терминира договор и дали има некаква врска тука што играчот е продолжен од предходен претседател и намерно нејќе да иде во друг клуб ради самата плата што ја добива.
А бе кажи дека тролаш со прашањево...

Може да му раскинат договор еднострано, само доколку му ги исплатат сите плати до крај, или спогодбено. Од друга страна, Ленгле има апсолутно 0 причини да прифати спогодбен раскин на договор и да земе помалку пари. Тука е, тренира, и достапен е на тренерот. Тоа што сега Барса не сака да го користи, не е проблем на Ленгле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom