Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.448
Поени од реакции
22.121
Не ми е убав ни мене, ама попрво би избрал да играме убав фудбал во грди дресови отколу обратно. :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: PG8

PG8

Член од
17 јули 2024
Мислења
8
Поени од реакции
4
Братот Тиаго Алакантара комотно може да му биде на располагање на Флик:ROFLMAO:

Инаку се знае дали ќе биде во стручниот штаб само привремено или за стално?
IMG_0730.jpeg
 
Член од
7 август 2011
Мислења
925
Поени од реакции
1.924
1000041287.jpg

1000041288.jpg

Прва полусезона достапен само овој лево што играчите ќе го носат после иде во продажба овој десно.

Гледав некои потенцијални предлози штета не искочиле со ова.

1000041290.jpg

Ептен со 125 годишнина отидоа нај минималистички да е, чудна одлука од нигде никаде ама пак за мене е предобар.
Е сега незнам дали и вториот и третиот дрес ќе има измени.

Сега скоро имаа нов апдејт, ќе може од официјален шоп да се нарачува со достава до Македонија.(y)

Со Тиаго ова одличен потег е, ме изненади одма после пензија отиде кај Флик во тим. Првично најавено е дека ќе е 2 месеци времетраење на договор, е сега незнам зашто не е цела година или ќе сака он да одмара, незнам што е форава кога ликот може да испадне одлична алка во клубот.

Нешто денес многу активни на Нико трансферот биле, имало преговори и веќе од авион се гледа дека преферира да остане во Шпанија. Дај веќе нека официјализираат што побрзо.

Уште по интересно е што сега пред саат бумна галама и за Олмо, работеле истовремено на Нико и Олмо. Плус и Микел Мерино исто така валидна опција бил.

Ќе ги збираат пак цела Шпанија во Барселона.:pos:
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.146
Поени од реакции
37.330
2008 година имавме сличен дрес, само што логото беше на левата страна не на средина, и ракавите се спротивна боја на новиот.

Screenshot_20240718_054634_Google.jpg
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.614
Поени од реакции
9.144
Не е лош дресот, само тоа најкот боде малце во очи, да го ставеле и него на средина врз или под логото на Барса, или на десен ракав би било подобро.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
925
Поени од реакции
1.924
Дресот е одличен, гледам сега дека има и достава до Македонија.
Е сега цениве со ЛШ лого, со име позади со сите аблеми испаѓа прескапо. Знам во криза сте бе ама да ве ебам у гз 300 евра и више ќе ми испадне со достава.
 
Последно уредено:

PG8

Член од
17 јули 2024
Мислења
8
Поени од реакции
4
Според Џерар Ромеро, Барселона ќе продава едно големо име за да ги овозможи трансферите на Нико и Олмо, потенцираше дека во прашање не е Гундо. Јас искрено мислам дека ќе биде некој помеѓу Де Јонг и Рафиња, што мислите вие?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.448
Поени од реакции
22.121
Според Џерар Ромеро, Барселона ќе продава едно големо име за да ги овозможи трансферите на Нико и Олмо, потенцираше дека во прашање не е Гундо. Јас искрено мислам дека ќе биде некој помеѓу Де Јонг и Рафиња, што мислите вие?
Рафиња мислам дека ќе си иде 90% ако го донесат Нико Вилијамс. Мислам дека сеуште не се спремни да плаќаат петцифрена плата на играч што нема да биде стартер. Плус може да земат 40+м од неговата продажба.
Мислам дека оваа продажба на големо име што ја спомнува Ромеро е друга, независна од Рафиња. Мислам дека се работи за Де Јонг или Араухо (мада вториот е повреден и ќе биде отсутен до крај на 2024та, така да малку е веројатно некој да го земе сега, скоро невозможно).
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.130
Поени од реакции
64.617
Според Џерар Ромеро, Барселона ќе продава едно големо име за да ги овозможи трансферите на Нико и Олмо, потенцираше дека во прашање не е Гундо. Јас искрено мислам дека ќе биде некој помеѓу Де Јонг и Рафиња, што мислите вие?
Големото име Рафиња?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.152
Поени од реакции
4.002
Криво ми е што не пробавме да го собереме Мората за 13 милиони. Одлична замена ќе беше за Лева, плус уигран со Јамал и Нико.
Автоматски споено мислење:

Криво ми е што не пробавме да го собереме Мората за 13 милиони. Одлична замена ќе беше за Лева, плус уигран со Јамал и Нико.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
925
Поени од реакции
1.924
Има ли админ овде да му го избрише последното мислење на @NeymarJunior ?



Ги имате извадено од контекст изјавите.

Барселона има пари за Нико, финансискиот ферплеј прави проблем или во превод превисоките плати.
Е сеа не очекував дека и по Олмо дека ќе тргнат затоа и некој мора да лета.

Рафиња и Гундоган не се, моја предпоставка дека е Френки бидејќи е најплатен во цел тим со окулу 37 милиони годишно. Наводно има понуда за нов договор со помала плата, муабетов врти од почеток сезона и уште нема никаков одговор од него.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.152
Поени од реакции
4.002
@Mayavin кажи ми подобра бек ап опција за 13 милиони, што ја владее лигава, шпанец, капитен на европски шампион?

Не викам дека е Меси и ќе земеме ЛШ со него, туку за тие пари ќе беше полн погодок.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
925
Поени од реакции
1.924
Е сега го направи како да е заслужен за Европскава титула. Докажан фејл е ликот, никој не го сака, самото тоа што има клаузула 13 милиони доволно кажува.

Конечно клубов почна да ги трга туморите зашто би ти било жал за ваков бот, нека крши глава во Милан само таму може да е стартер. Читни ги и нив малку, ниту они не го сакаа.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.571
Поени од реакции
13.920
Јас би го шитнал Педри за Олмо, а и Гундоган во пакет. Нека му дадат договор на Тиаго и да бичиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom