Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.060
Поени од реакции
36.567
Се осеќа неискуството кај Јамал. Де Јонг е најбитна алка во овој тим на Барса, језиво добро одиграно.

Се надевам нема да имаат црни минути и да одиме на реванш со минимум нерешено.
Автоматски споено мислење:

Класика. :pos:
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.938
Поени од реакции
11.449
Глеајте како се радува да му ебам комарецот. У Барселона нозете треба да му ги скршат и да има дочек како Фиго.
Автоматски споено мислење:

Конечно Чави успеа да ги погоди измените. Ептен ми е мерак што у сред Париз ги помичавме. Мбапее абе ка ци тии?
 
Последно уредено:

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.528
Поени од реакции
7.635
Уффф каков натпревар :vozbud::cuc:

Штета што Кристенсен доби жолт.
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Каков мајмун е Дембеле, го толерираа 5 години тој игрици си играше, си го прчеше курот за на крај да слави ко Барса да му е најголем душман. Да му распука секој можен лигамент вкрстен невкрстен еден здрав да не му остане, вколичка да го гураат да му ебам тоа копилето. Гадотија
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.060
Поени од реакции
36.567
Иако не е ништо завршено многу ми е ќеф. :drk: Челзи да го измочавме така немаше да ми биде толку мило.

На Дембеле на жена му да и свршам у бурката и пак да и го замотам на главата со се балзам. :kuracc:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.095
Поени од реакции
3.904
Мора да се признае дека Чави добро анализирал, го погоди составот и измените. Браво.
Како ме нервира ноншалантноста кај некои играчи, посебно Кансело. Мора тоа да го смени Чави, и психолошкиот момент... ако не дадевме гол за 2:2 може ќе изгубевме и 4:1...
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Мора да се признае дека Чави добро анализирал, го погоди составот и измените. Браво.
Како ме нервира ноншалантноста кај некои играчи, посебно Кансело. Мора тоа да го смени Чави, и психолошкиот момент... ако не дадевме гол за 2:2 може ќе изгубевме и 4:1...
Па нели Чави беше глуп и несозреан тренер или балканската, од каде дува ветерот?!

Чави 10/10.Сите играчи срцето го оставија на терен, маестрална утакмица во Париз. Браво. За Дембеле е малку свинска глава на Монжуик.

London tika taka tika taka
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.060
Поени од реакции
36.567
Следен јак потег на Чави сега би бил оставање на клупа утре на сите играчи шо планира да ги игра во вторник. Особено Педри, Де Јонг и Левандовски. Јамал и Рафиња исто така, со триото во одбрана Кунде, Араухо и Кансело.

Нека комбинира младинци со Феликс, Феран, Фермин и Ориол. Се надевам на Роке стартер конечно.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.060
Поени од реакции
36.567
За жал нема да можам да ја гледам, освен на пола саат да проверувам резултати. :facepalm: :yid:

Се надевам смирено ќе влезат, Педри и Де Јонг мора стартери за стабилна средина. Ништо не е завршено, овие со тек на време се повеќе ќе притискаат и шансата ја гледам во некоја контра евентуално али дури и тоа треба да биде умерено, мора и посед да се има. Чави ако почне да се брани од прва минута и да им ја остави топката црно ни се пишува.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.095
Поени од реакции
3.904
Кансело ноншалантниот.
Не за џабе го бркаат од кај ќе стигнат, да му ебам све.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom