Фан Клуб: Барселона

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.010
Поени од реакции
36.061
На овие што ги наброја недопирливи, мора да им придружат искусни играчи, ама што се во форма и можат да изиграат барем 2-3 сезони на високо ниво, не може само со млади играчи...

Прв што ми доаѓа на памет е Гундоган...
Фермињо исто може да заврши работа како замена за Лева и плус лево крило.

Реалноста е дека не можеме да трошиме пари, а ако имаме нешто ситно, ја би ги пукнал на десен бек, тоа треба да ни е приоритет... после тоа ДМ и напаѓач.
Ако не продават играчи, пари воопшто нема да можат трошат. А не гледам друг начин како Барса би покажала приход од 180 м до јуни.

Е сега не разбрав дали тоа важи и за слободните играчи, се надевам не. Ќе има многу слободни агенти летово, ако не не блокират од трансфер маркетот ќе соберат добри играчи.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.844
Ако не продават играчи, пари воопшто нема да можат трошат. А не гледам друг начин како Барса би покажала приход од 180 м до јуни.

Е сега не разбрав дали тоа важи и за слободните играчи, се надевам не. Ќе има многу слободни агенти летово, ако не не блокират од трансфер маркетот ќе соберат добри играчи.
Продавањето е за да можат да купат, а ослободувањето на плати за да може да регистрираат слободни играчи.
Ние сезонава се ослободивме од Пиќе и Депај, а не донесовме никој, плус на сред сезона Атлетико го откупи Гризман, 20тина милиони и 2 за Депај, не знам тие за која година влагаат.

Мислам дека за фри трансфери ќе има можност, за купување тешко...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.656
Поени од реакции
62.984
Џејми Џексон, кој важи за новинар кој не пренесува било какви недоквакани шпекулации вели дека Де Јонг пак е мета на Јунајтед. Искрено, не знам од каде пак ова, и не ми ни изгледа верно дека трансферов ке се случи некогаш. Деновиве гледам дека и други новинари полека истово го зборат, иако пак ке кажам, 5% не верувам дека ке се случи трансферов.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.844
Џејми Џексон, кој важи за новинар кој не пренесува било какви недоквакани шпекулации вели дека Де Јонг пак е мета на Јунајтед. Искрено, не знам од каде пак ова, и не ми ни изгледа верно дека трансферов ке се случи некогаш. Деновиве гледам дека и други новинари полека истово го зборат, иако пак ке кажам, 5% не верувам дека ке се случи трансферов.
Желба на еден клуб и желбата на играчот и другиот клуб е сосема различно.

Јавна тајна е дека вашиот тренер го сака Де Јонг, ама он има изјавено дека не мрда од клубот.
На лето со притисок од управата не попушти, а не па сеа коа и они не сакаат.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
415
Поени од реакции
153
За Френки НЕверувам да го продадат нарочито сега кога се консолидира а и кога веќе Бускетс е пред заминување (Ако финансиската криза не ги натера на управата да му понудат на уште една сезона договор) мое мислење е дека прв што управата ќе гледа да го продаде ќе биде Кеси (Донесен за без пари) а можат да заработат од него.Најинтересно ќе биде во нападот што со Ансу и Феран а и допрва треба да почнат преговорите со Дембеле ете го притискаат на Алба да замини незнам колку ќе успеат во тоа.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.163
Поени од реакции
21.130
Заради финансиската ситуација некој ќе си оди на лето, ама се надевам дека тоа нема да биде Де Јонг.
Ако го дадат него, сега кога е бог и батина на теренот, нека се обесат цела управа на Камп Ноу. Не ме интересираат бројки. Френки не смее да биде на продажба.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.844
Заради финансиската ситуација некој ќе си оди на лето, ама се надевам дека тоа нема да биде Де Јонг.
Ако го дадат него, сега кога е бог и батина на теренот, нека се обесат цела управа на Камп Ноу. Не ме интересираат бројки. Френки не смее да биде на продажба.
Ќе се собере некој динар од играчите како Ленгле, Дест, Тринкао.. и целиот отпад.

Жртва една мислам дека ќе е од крилата Фати/Феран/Рафиња.

Полесно може да се најде офанзивец него на позицијата на Де Јонг.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.010
Поени од реакции
36.061
Да му го расчукам на жена му у уста на тој коментаторот некни шо кажа и Рафиња суспендиран поради жолти, мислев без никаков напад ќе сме денес.

Ќе игра Рафиња, најверојатно со Фати и Феран напред.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.844
3-5-2 треба да извади со Алба/Балде и Роберто бекови, а напред Фати и Феран, иначе шанса нема да напраиме.
 
Член од
3 октомври 2020
Мислења
109
Поени од реакции
128
Имаше инфо дека Арсенал зимава нудел 70милиони за Рафиња ако е тоа точно јас сум прилично сигурен дека Френки ќе биде продаден летово. Евентуално продавање на Феран и Фати во ваква форма нема да донесе многу пари
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Феран Торес нека го вадат, две шанси им направи на Валенсија
 
Член од
3 октомври 2020
Мислења
109
Поени од реакции
128
Не сум во можност да го гледам натпреварот зошто е Френки изваден на полувреме да не е во прашање повреда?
 
Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Ти го ебам Феранот да ти го наебам, труп
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Боже сачувај, од глупост во глупост. :facepalm: Место до сега да ги решеа и да се ладеа до крај, сега и ќе стрепиме од оваа Валенсија дома...

Кој абдал е Торес само... Битно се испокара братот тој да го шутне пеналот... Кунде е страшно деконцентриран во последно време, ради негова кривица сега и Араухо го изгубивме...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom