Фан Клуб: Барселона

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.884
Поени од реакции
24.434
@ob1

Во самиот пост што го стави пишува дека моментално сме 1:1. Пике со плата 40м и Депај 10м си заминаа, се ослободи место од вкупно 50м, што смееме да ги користиме.

Еве, хипотетички нека сме со 4:1 правило, 50м се ослободија, треба да можеме 12.5 да потрошиме.

Моментално лигата не ни дозволува ни да регистрираме (нови) продолжени договори на Араухо, Гави, Алонсо. Имаше информации дека не дозволуваат пошто во иднина не би имале сигурен/доволен буџет.
Ја памтам изјавата да, али не ни е јасно овде зошто сака да редуцира плата на актуелната ситуација. Барем така изгледа според изјавите.

1:4 ќе важи на лето за трансфери, ако сака Барса да потроши 100 треба да покаже 400 приход да. Не гледам зошто сака да редуцира цели 60% од актуелните плати шо ги дава Барса во моментов. Можда нема воопшто да троши клубот ако не се исполнат условите.
@LostParadise да, баш така е.
Само не знам дали ова се однесува само на плати, на износ на трансфери за играчи или за двете, односно општо за секакви приходи и расходи.
Мислам дека е за платите, зашто летово вие имавте проблем со регистрирање на платите на играчите, а не со давање на 50 милиони за одреден играч.

@Del Boy ова што го кажува Тебас и мене ми е конфузно.
Не би требало да ослободи 200 милиони само од плати од актуелниве играчи, зашто во тој случај да земеме да ги исчистиме копачките зашто ќе треба ја и ти да играме за Барса следна сезона. :D
Ваљда треба да се ослободи од вкупно 200 милиони за да биде на 0, а со се плус ќе може да регистрира нови играчи.
Заебана ситуација во секој случај, затоа Лапорта ваљда толку гребе за Супер Лига.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.034
Поени од реакции
36.320
@Del Boy ова што го кажува Тебас и мене ми е конфузно.
Не би требало да ослободи 200 милиони само од плати од актуелниве играчи, зашто во тој случај да земеме да ги исчистиме копачките зашто ќе треба ја и ти да играме за Барса следна сезона. :D
Ваљда треба да се ослободи од вкупно 200 милиони за да биде на 0, а со се плус ќе може да регистрира нови играчи.
Тоа ми е зборот, јас ти Пике ќе го вратат од пензија и Дани Алвес ќе треба да го вадат од затвор за да соберат играчи. :pos:

100% се мисли на 200 милиони позитива однос приход-расход, во спротивно значи распад на клубот. Најверојатно на трансфер листа ќе одат Рафиња, Торес и Фати. Ако се купува играчи главна цел ќе се слободните агенти или некои за кило семки.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ob1
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.897
Ти си поасален затоа и се дрзнувам да цитирам на оваа тема во ваш фан клуб.
Не знам дали памтиш летово сите го кажувавме ова сценарио, дека решенијата за тие трансфери тогаш ви ги средија проблемите краткорочно.
Ова ќе трае, уште неколку трансфер периоди сигурно. Самиот Лапорта изјави дека на лето се враќате пак на правилото 4:1, што значи за да потрошите 100 милиони треба да се ослободите од 400 милиони.

Ау ау асалниот ти, испушете го само сезонава, па ќе ваѓаме лански постови кога ви викав дека Барса ќе се бори за титула сезонава, а вие уверени дека ќе се распадне и години нема трофеј да види, треба да се прочепка, сигурно има и твои бисери :icon_lol:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.074
Поени од реакции
3.861
Тоа ми е зборот, јас ти Пике ќе го вратат од пензија и Дани Алвес ќе треба да го вадат од затвор за да соберат играчи. :pos:

100% се мисли на 200 милиони позитива однос приход-расход, во спротивно значи распад на клубот. Најверојатно на трансфер листа ќе одат Рафиња, Торес и Фати. Ако се купува играчи главна цел ќе се слободните агенти или некои за кило семки.
Не може 3 од 5 офанзивци да си одат. Фати па ич. За Рафиња и Торес може ќе се разфледуваат понуди.
Побитно е да се ослободиме од Бускетс и Алба, они имааѕ највисоки плати.

Играчи сигурно нема да купуваме, може нешто ситно на фри, како што кажа ти.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.034
Поени од реакции
36.320
Не може 3 од 5 офанзивци да си одат. Фати па ич. За Рафиња и Торес може ќе се разфледуваат понуди.
Побитно е да се ослободиме од Бускетс и Алба, они имааѕ највисоки плати.

Играчи сигурно нема да купуваме, може нешто ситно на фри, како што кажа ти.
Имаше шпекулации и за Фати, почнал да прави притисок за поголема минутажа и зборувал со Мендеш за можен трансфер.

Реално ако дојде до тоа веќе подобро Фати отколку Де Јонг. Не треба ни да се размислува уствари за трансфер на Де Јонг. Ќе ја искалкулират некако, со оваа ситуација скоро и сигурно е сега дека конечно ќе се ослободат од Бускетс, само он ослободува 25% од условот.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.884
Поени од реакции
24.434
Ау ау асалниот ти, испушете го само сезонава, па ќе ваѓаме лански постови кога ви викав дека Барса ќе се бори за титула сезонава, а вие уверени дека ќе се распадне и години нема трофеј да види, треба да се прочепка, сигурно има и твои бисери :icon_lol:
Ќе ваЃал. :D
Прочепкај бе друже слободно, ништо такво нема да најдеш од мене.

Во меѓувреме ти го имаш решението за Барса и е многу едноставно.
Само Каталонија треба да се произесе дека не е сепаратистичка и готово, сите долгови и цела оваа состојба ќе ви ја опростат.
Зашто нели, ова и се дешава на Барса зашто е каталонска и сепаратистичка. :pos: :pos: :pos:

ВаЃал хахахха.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.034
Поени од реакции
36.320
Имам некое претчувство дека Лахоз ќе суди против Бетис, евентуално Манзано.:unsure:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.074
Поени од реакции
3.861
Белерин во Спортинг.

Наводно претискаме за Амрабат од Фиорентина, позајмицадо крајот на сезоната со задолжителен откуп 37 милиони.
Фиорентина не попушта.

Додека е Бускетс тука не гледам причина да се прават вакви чекори, секако зацементирана му е е првата постава...

Сакаме да земеме и некое десно бекче од Америка, Ла Галакси.

Мислам дека е очигледно оти веќе Чави се повеќе размислува на крило со Гави и Педри.
Да му ја ебам мајката у пичка.
Да даде Господ да не освоиме ништо до крај на сезона, со Кунде десен бек и Гави на крило.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.228
Поени од реакции
21.364
Како македонската репрезентација во ракомет сме. :D
Премногу зависиме од 2-3ца играчи, кои ако се повредат играта е тотално различна, немаме многу играчи за ротација (односно имаме, ама разликата во квалитет помеѓу првотимците и клупата е огромна).
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144

Мене ова едноставно не ми се верува, прифатија новиот догово но ќе се жалат и спротиставуваат
зошто судот дал зелено светло дека може да се регистрира Гави :tapp:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.897
На роберто му го продолжиле договорот, шта речи... да не беа Педри, Гави, Араухо мислам немаше да има поента ни да се прати клубот, вака живурка некако.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.034
Поени од реакции
36.320
На роберто му го продолжиле договорот, шта речи... да не беа Педри, Гави, Араухо мислам немаше да има поента ни да се прати клубот, вака живурка некако.
Цел свет им покажува на проблемот, они им даваат нови договори. Се некако ми оди на тоа дека и на Бускетс ќе му го продолжат за уште една година.

Просто на моменти ми е мило шо им се дешава ова.:pos:
 
Член од
26 септември 2012
Мислења
8.077
Поени од реакции
6.699
На роберто му го продолжиле договорот, шта речи... да не беа Педри, Гави, Араухо мислам немаше да има поента ни да се прати клубот, вака живурка некако.
под кои услови е продолжен договорот е битниот момент, дали има висока плата и загарантирани минути
 

Kajgana Shop

На врв Bottom