Фан Клуб: Барселона

Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Daily Mail piše kako je Xavi prihvatio ugovor od Barcelonine uprave u kojem piše kako će legenda Barcelone zarađivati 5.4 milijuna eura po godini, ako dođe na klupu Blaugrane. Setiénovo mjesto je ozbiljno uzdrmano, a isti izvor piše kako su nogometaši katalonskog giganta spremni dočekati 40-godišnjaka raširenih ruku.

Како ќе воспостави авторитет кога пола од неговите поранештни колеги/пријатели играат прва постава во Barcelona? Се надевам нема да го донесам летово, нејќам да пропадне како жетон...
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
Daily Mail piše kako je Xavi prihvatio ugovor od Barcelonine uprave u kojem piše kako će legenda Barcelone zarađivati 5.4 milijuna eura po godini, ako dođe na klupu Blaugrane. Setiénovo mjesto je ozbiljno uzdrmano, a isti izvor piše kako su nogometaši katalonskog giganta spremni dočekati 40-godišnjaka raširenih ruku.

Како ќе воспостави авторитет кога пола од неговите поранештни колеги/пријатели играат прва постава во Barcelona? Се надевам нема да го донесам летово, нејќам да пропадне како жетон...

Читав и јас нешто за Чави,што морам да признам дека информацијата дојде од доста сигурен извор,колку има вистина ќе видиме,а што се однесува до Чави тој им кажал неговите барања и тој ги диктира условите,ќе дојди под услов ако има тотална слобода врз играчите трансферите и остало,а колку е спремен Чави да ја води Барса,ќе видиме,мислам дека само тој Пујол,па и Валдес можат да воспостават некој ред во соблекувалната со мангупиве,да не заборавиме дека и Рајкард и Гвардиола дојдоа како рандом,и тогаш беа вечни дебатите дали и како ке се покажат,ќе видиме......АМА......Дали баш сега Чави треба да дојде во оваа збрка,каде што незнаат кај тераат.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
@NuRkAc, излезе и вест дека Messi притиска дека нема да потпише нов договор само за да дојде до две нешта Neymar и управата да си дадат отказ и избори сега да има. Neymar не мора да го вратат, ама добро би било управата сама да напушти иако и ова не ми се верува. Bartomeu сам има изјави ке останат до крај да го довршат нивниот проект. Доколку дојде сега Xavi мислите ќе ги седне или испрати некој играчи како Busquets,Alba,Pique,Suarez? Jaс мислам не ...
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
@NuRkAc, излезе и вест дека Messi притиска дека нема да потпише нов договор само за да дојде до две нешта Neymar и управата да си дадат отказ и избори сега да има. Neymar не мора да го вратат, ама добро би било управата сама да напушти иако и ова не ми се верува. Bartomeu сам има изјави ке останат до крај да го довршат нивниот проект. Доколку дојде сега Xavi мислите ќе ги седне или испрати некој играчи како Busquets,Alba,Pique,Suarez? Jaс мислам не ...


Па пред се за Меси по мое мислам дека е некој медиумски трик негов,свесно пуштени некои бубачки кон управата,да се свестат што прават,и дека вака не туркаат далеку (А на Меси годините му поминуваат),ако сакаше да замини Меси,досега можеше буквално секоја сезона од 2011 наваму,(Поготво во Сити и Псж).За некои услови негови не верувам,ова @LostParadise Нејмар го сакаа/ат скоро сите во соблекувалната во Барса,а и Нејмар сака да се врати уште од пред 2-ве години,проблемот го знаеме сите кој е,сите тие тужби судски спорови меѓу Нејмар и Барса,платата која Нејмар треба да ја зема (Ако се врати) и сумата која Псж ја бара,единствено што е ова лето актуелно да има трампа Гризман-Нејмар,ама Гризман нема абер да си оди,и не верувам да си оди.За ова за Чави мислам дека е рано да зборуваме од сега,а (Свршен чин) ако дојде неверувам Бускетс да го седне одма на клупа,и Алба секако,Де јонг уште не е спремен да му се дадат конците во рака во средината,а за Алба да седне на клупа знаеме дека нема замена негова.Пред се е рано да зборуваме,и фактот дека и ростерот не е скроен за наредната сезона,да видиме кој ке остани-Кој ке замини.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Griezmann - Suarez - Messi
Vidal - Busquets - S.Roberto
Alba - Lenglet - Pique - Semedo
Ter Stegen​
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Рики убедливо беше најдобар минативе утакмици, краваров го става телето место него. Нека ги дотурка уште овие неколку утакмици и да се надеваме дека толку ќе е од него, ЛШ со тренер од младинските категории, мада претешко то.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Не се лоши денес. Повеќе шанси направија него во последниве 3 утакмици заедно.
Многу по отворено играат иако на контри висиме, ова е играта со која треба да пробаат во ЛШ да напраат нешто. И така по 1 натпревар ќе се игра, што биде биде.

И да, мора Гризман да игра. Каков таков, за ЛШ не смее на децава да се става таков притисок.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
По друго е кога се бутка у средина него на крило еве го резултатот,со убав гол.Башка Серги одлично на средина игра сега за сега,у иднина ко ќе се врне Де Јонг може да се проба со Пуџ,Јонг,Серги..
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Каква разлика има кога некој знае да повлече у средина, а не само пас до најблискиот и толку.
Видал да погодеше ќе беше решена оваа.
Суарез и Меси мора да одморат на крај малку, ќе ни требаат за ЛШ.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
По друго е кога се бутка у средина него на крило еве го резултатот,со убав гол.Башка Серги одлично на средина игра сега за сега,у иднина ко ќе се врне Де Јонг може да се проба со Пуџ,Јонг,Серги..
Нормално дека одлично ќе игра, има кој да трча не играат Видал-Бускец-Ракитич. Барем физички ако ништо друго секогаш бил одлично спремен Роберто. Не се игра денешниов фудбал без тркачи.
Љоренте од како почнаа да го ставаат во Атлетико, им ја спаси цела сезона. До двомечот со Ливерпул распад систем беа.
Валверде во Реал исто сезонава одма прави разлика во средината.
Сличен тип на играч е Роберто. Пеп коа го зимаше уште на 19,20 години таа позиција го ставаше. После решија од везен играч во десен бек да го претвараат, и го упропастија.
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.773
Поени од реакции
10.526
Роберто мора да остане во средина!
Најдобар е за сега, добра комбинација би било Јонг Роберто и Рики.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom