Фан Клуб: Барселона

Член од
7 септември 2010
Мислења
1.166
Поени од реакции
1.262
Немам ништо против Дани Алвеш, напротив сум го обожавал кога играше за нас, ама да сакате да се врати назад во тимот на 37 години е глупост на векот. Чак што више можда и поголема глупост од враќањето на Нејмар. Стварно не можам да ве разберам.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Немам ништо против Дани Алвеш, напротив сум го обожавал кога играше за нас, ама да сакате да се врати назад во тимот на 37 години е глупост на векот. Чак што више можда и поголема глупост од враќањето на Нејмар. Стварно не можам да ве разберам.
Како ментор на Семедо ќе биде, има што да научи од него, не го бараме за да игра 50 утакмици во сезона. Плус зачудувачки е што игра како 10 години помлад, 90 минути ги цепи без проблем. Види го голот вчера што го стегна и кажи дали има друг десен бек што може она да го направи, гениј е човекот.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Прва постава може комотно и пред 2јата бекови и S.Roberto да игра ....
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
Не би ме чудело да го продадат Семедо па да го вратат Алвеш...Олку глупава управа нема никој клуб.Реал до сега зеде 5 играчи од кои еден е во топ 5 најдобри а Барса спие.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
848
Поени од реакции
1.759
Не би ме чудело да го продадат Семедо па да го вратат Алвеш...Олку глупава управа нема никој клуб.Реал до сега зеде 5 играчи од кои еден е во топ 5 најдобри а Барса спие.
За да имаат балансиран буџет чекаат до 1 јули, тогаш почнува новата фискална година. Очекувај официјална потврда за Гризман наредна недела.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Гризман и замена за лев бек планираат да доведат. Исто се спомнува и 9ка, некој нов Боатенг веројатно, што нема да припари до теренот. Гризман го сметаат за лево крило хахаха. Смејурија ќе е следнава сезона, се осеќа тоа.

Клубот касни со ребилдањето веќе неколку сезони, ама мислам дека следнава ќе го допре дното, годинава се извадоа со лигата, покрај отепани реал и атлетико. Нема иднина со Бускетс, Ракитиќ, Суарез, Пике и Роберто во прва постава, очекувам старциве да крахираат следнава сезона, особено средниот ред со Бускетс и Китич. И логично, претпоставувате пропагандната машинерија кого ќе обвини, Гризман и Де Јонг како жртвени јагниња, особено првиот ќе е на мета. Се додека така функционираат, нема да тргнат работите на подобро.

Го имаат Ериксен во последна година од договорот со Тотенхем и ништо не преземаат, играч што ќе го подигне средниот ред едно ниво погоре со Де Јонг. Следното лето кога ќе останат без трофеј ќе трчаат како муви без глави и ќе преплатат некој просек што ќе испадне фејл.

И да, од псж очекуваат Нејмар да го добијат, абе канта за отпадоци не би дале тие на Барса не пак Нејмар :pos: после случајот Верати, случајот Нејмар и најновиот случај Де Јонг, кога им го украдоа пред нос, ептен забегани се ако мислат дека ќе го земат Нејмар.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Силесен официјално во Валенсија, Гомеш во Евертон. Пошто не пишува сума за Силесен, веројатно е трампа за Нето.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
Незнам и не сфаќам,Силесен за Нето да го трампаш без никаква доплата,поготово во овај период кога се во тесно,и кога очајно им требаат пари,а и кога ке ги ставиме на една маса Силесен е измислен за Нето,али Барто и све е можно.АЈ и Гомеш 25 милиони,мада и малку можи и за него беа али како било.Иначе мене ова со Нејмар мие све некако медиумска игра,да се спуштиме на земја малку,Гризман+Де лихт+Нејмар....Не прајме На Фифа тим,трансфери кои чинат над 350-Милиони,плус да ги додадеме и платите,а секако да не заминат Кутињо,Дембеле некој,да не летаме во облаци многу,зошто горе воздухот е поредок :D
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Ме изненади малку ова за Силесен. Не очекував да оди баш во Валенсија. Мислев ќе оди во Англија, се спомнуваше Евертон. Нето не е лоша опција за втор голман. Ме чуди само што нема доплата.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Со оваа управа добро е што не доплативме :)[DOUBLEPOST=1561540518][/DOUBLEPOST]
Незнам и не сфаќам,Силесен за Нето да го трампаш без никаква доплата,поготово во овај период кога се во тесно,и кога очајно им требаат пари,а и кога ке ги ставиме на една маса Силесен е измислен за Нето,али Барто и све е можно.АЈ и Гомеш 25 милиони,мада и малку можи и за него беа али како било.Иначе мене ова со Нејмар мие све некако медиумска игра,да се спуштиме на земја малку,Гризман+Де лихт+Нејмар....Не прајме На Фифа тим,трансфери кои чинат над 350-Милиони,плус да ги додадеме и платите,а секако да не заминат Кутињо,Дембеле некој,да не летаме во облаци многу,зошто горе воздухот е поредок :D
Затоа реалноста е дека ќе дојде Гризман и тоа ќе е тоа, другите ќе останат. Уште Денис и Рафиња ќе ги продадат или позајмат, ќе довлечкаат рандом лев бек и тимот ќе е тој за следната сезона. Медиумиве ќе го тупат со Нејмар до крај на трансфер периодов, мора да се полнат страници, а од тоа ништо нема да е вистина :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom