Фан Клуб: Барселона

Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Беа на само 2 утакмици до тој трофеј со предност од 3гола....
@Alkatrazo , исто ми се случува и на мене... Тешко дека ке заспијам.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Овие трауми никогаш нема да ги заборавам. Колку повеќе пробувам да размислувам смирено, толку повеќе ми се крева притисокот.

Не знам што повеќе да кажам сега, освен дека не сакам повеќе да ги гледам во дрес на Барселона: Бускетс, Ракитич и Суарез. Фала им на се, премногу дадоа на овој клуб, посебно првиот, ама дојде време да летаат.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Абе, не е само играчите да ти бидат добри, треба многу повеќе од тоа, треба менталитет победнички да всадиш. Звучи како клише ама така е.
Не дека нашиве немаат менталитет и искуство, повеќето се со еден куп титули освоени, ама оваа мутавава будала од тренер им го еба секој победнички дух што го имаа, све урна типов со неговата филозофија и со неговиот менталитет.

Значи никаква ментална припрема нема од негова страна, се кладам у тоа, за разлика од Клоп кој терминатори ги има направено неговите играчи, иако повеќето ни пола не беа од тоа што се сега, ниту пак ќе бидат под друг тренер. Тренериште страшно.
Ако нашиве не дај боже го остават мутавиот, ни името не сакам веќе да му го изговорам, ни Де Јонг, ни Де Лигт, ни Мабапе нема да не оправат, џабе ќе е се.
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
Првиот гол (Иако падна рано) Барса Непадна психички толку многу,иако и на Ноу камп и на Енфилд,Клоп го диктираше темпото,уште кога го видовме Серги Роберто-Бек се знаеше дека тактички скроз погрешно,зошто секој напаѓач колку и да не е во форма,и да е 2-ра постава ако е брз,незгоден е за чување,Кутињо таму горе-Се изгуби во просторот,(Мислеше можи за Ливерпул игра),тотално одсечен,Суарез исто,а што сакаме ние од Меси (Сам да направи)-Робот не е,цела сезона по тенка жица го движи на Валверде тој и Тер штеген да не се лизни,со ваквиов пристап........Ама изгледа сега се лизна,и тоа лизгање машки убаво.Ливерпул на два фронта се бори,Барса одморени,со освоена лига,и пак Ливерпул повеќе истрчано од Барса,што бараме ние треннер кога неможиш психички екипа да спремиш,поготово после 2-ва брзи гола,се знаеше дека психата делуват,концентрација,доста слабо издание,иако поодморени беа од Ливерпул.
 
Член од
7 мај 2019
Мислења
1
Поени од реакции
1
Вадеш го Видал, кој трче за Месси и Суарез, пушташ го Артур кој нее у форма, ставаш го Роберто десен бек да го чува Мане(кој е 20 пате по брз) Кутињо оште мисле оти игра за Ливерпул.. Епа валверде епа мило ми е шо отпаднааме! Не заслужуваш ти у барса копиле гнасно!!!!!
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.675
Сезонава беше нашата шанса ја поебавме и то е то...

Кога беа испаднати:ПСЖ,Реал,Јуве,Сити сите овие се конкуренти за тој трофеј.
Следна година ПСЖ и Сити којзнае колку ќе се засилат...Ние ќе останеме со нашиве пензионери.

Во тимот само неколку не се преку 30 години.

Пиќе,Алба,Бускетс,Ракитиќ,Видал, Меси,Суарез итн.
Овие само ќе паѓаат наредните сезони,богами и пензија на Меси се ближи после него ќе сонуваме за трофеи,а не за триплета.
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Ајде бе не е страшно, ќе помине.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.675
Инаку Суарез во последните 18 натпревари во гости во ЛШ НЕМА ДАДЕНО ГОЛ.

Кога главниот напаѓач има ваква статистика нема потреба да се зборува за нешто повеќе...
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Инаку Суарез во последните 18 натпревари во гости во ЛШ НЕМА ДАДЕНО ГОЛ.

Кога главниот напаѓач има ваква статистика нема потреба да се зборува за нешто повеќе...
Ако го остават и наредна сезона да биде првотимец, уште сега ви кажувам НЕМА ДА ГЛЕДАМ НИЕДЕН НАТПРЕВАР ОД НАРЕДНА СЕЗОНА.


Не ми се верува уште што се случи ејјј, не е можно......................
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.675
Ако го остават и наредна сезона да биде првотимец, уште сега ви кажувам НЕМА ДА ГЛЕДАМ НИЕДЕН НАТПРЕВАР ОД НАРЕДНА СЕЗОНА.


Не ми се верува уште што се случи ејјј, не е можно......................
Јас уште сум во шок и не ми е верно.
Тек утре и наредните денови ќе ми биде јасно што ни се случи.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Valverde и сите останати играчи изјавија дека испаднаа од Roma,нема да ја повторат грешкат, и пак се случува исто.
Каква превара од тренер... Уште не ми се верува дека 2xпати прокоцкаа 3 гола разлика ...[DOUBLEPOST=1557267639][/DOUBLEPOST]Coutinho за 120минути 1креирана шанса и 3 неуспешни дриблинзи..
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
749
Поени од реакции
731
Кутињо у 120 мин у два та меча
Креирани шанси: 1
Дриблинзи: 3 успешни: 0

Пс: Платеш го 150 миљона, а он уште мисле дека за Ливерпоол игра.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Излезе информација дека автобусот тргнал со играчите накај аеродромот ама без Messi.
Messi уште не го напуштил Anfield.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.675
Излезе информација дека автобусот тргнал со играчите накај аеродромот ама без Messi.
Messi уште не го напуштил Anfield.
И што е финтата со ова...Не сфаќам,зашто останал?
 
Член од
11 октомври 2017
Мислења
414
Поени од реакции
153
Штета за Меси сам на грб го носи цел тим,ако не е тој нема гол кој даде,Суарез е дрво тешко,Дембеле разгалено детиште.....Мора.....Мора напаѓач и тоа од прв левел,поготово после џумбусов вечерва што се деси,ке биде интересно како ке бидат играчиве/тренеров прифатени од публикава сега на Ноу Камп викендов,иако засега ништо не е Официјално мора добро да се проанализираат,ама уште од Септември се знаеше дека освен Меси нема кој да даде гол,Суарез е изгубен случај,Дембеле,топло-ладно и повреди тегни некои.....Ке бидат наредниве дена доста интересни во Барса
 

Kajgana Shop

На врв Bottom