Фан Клуб: Барселона

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.522
Поени од реакции
7.623
3.png

Доста збиен распоред од 9 септември до 1 октомври . Во ЛШ рано дојде овој меч со Јувентус ама и тие се ослабени во одбрана со Киелини.
На другите натпревари во Примера не би требало да имаме проблем ( Еспањол , Гетафе . Еибар Жирона и Лас Палмас )
Потоа иде натпреварот со Атлетико на гости .
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.216
Поени од реакции
7.277
Другар,не ја потценувам и јас Барса,ама па и Луверпул не е Сандерленд. И како да Ти кажам дека Кутињо не е во состојба да принудува,има договор без откупна клаузула,на Пул не му фалат пари и тоа е. Може комотно да му сјебат кариера.
А што добива Пул со тоа? Така останувате без најдобриот играч (ако седи на трибина), останувате без пари и му исплаќате плата.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
2.175
Поени од реакции
1.041
Во целата преказна најлошо е шо Меси сеуште не го е продолжил договорот, покрај оваа управа не би ме изненадило да замине. Никогаш ова не сум го претходно помислил, ама со вакво менаџирање на клуб, не би ме изненадило . Нека си ги отворат очите членовите и нека ја менуваат управата до дека е време !!!
 
Член од
8 октомври 2007
Мислења
4.680
Поени од реакции
8.511
Во целата преказна најлошо е шо Меси сеуште не го е продолжил договорот, покрај оваа управа не би ме изненадило да замине. Никогаш ова не сум го претходно помислил, ама со вакво менаџирање на клуб, не би ме изненадило . Нека си ги отворат очите членовите и нека ја менуваат управата до дека е време !!!
https://www.mkd.mk/sport/fudbal/mesi-ja-alarmirashe-evropa-argentinecot-nema-da-stavi-potpis-na-nov-dogovor
 
Член од
12 март 2012
Мислења
191
Поени од реакции
147
А што добива Пул со тоа? Така останувате без најдобриот играч (ако седи на трибина), останувате без пари и му исплаќате плата.
Не добива ништо,ама и не губи кој знае колку нешто страшно. Не се страшни парите за неговата плата,од една година од тв права може да го плаќаат 10год.Играч за замена има,не е па Коу до толку демек без него крај.. Реално не е во никаква позиција Кутињо да притиска и да уценува.. Ливерпул ќе најде играчи,ама Кутињо нема две кариери.. Како и да е Пул со ова прв пат после толку години личи на голем клуб кој не продава и не се понаша како Виган и слични. А ако се прашувам јас будали и се и Барса и Пул,едните како слепи за стап цело лето го тражат како да нема други квалитетни играчи,а другите пак инати држат играч шо не сака да игра и за нив.Продај го одма од како побара трансфер и чисти ги тие јужноамерички гомна што никогаш не сум ги сакал. Прва прилика да добие Фирмињо некоја богата понуда ќе сака и тој да „напредува„
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.136
Поени од реакции
8.927
И додека ние 10 години не можеме да ставиме една цигла од новите проекти за Ноу Камп (прво беше проектот на Фостер, а сега Еспаи Барса) Атлетико си изгради прекрасно здание ремек дело на архитектурата Wanda Metropolitano Stadium.

Реал иако и тој не успеа до сега да ги спроведе плановите за комплетно реновирање сепак бидејќи бев оваа година можам да кажам дека стадионот е ултра модерен и со оглед на дадените услови прекрасно среден.
 
Последно уредено:
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Собирањето на потписите оди многу побрзо од очекуваното, уште само неколку потписи и се оди кон втората цел, собирање на 2/3 потписи. Ако се соберат и тие ќе има избори во јануари (y)


Benedito: "At the moment, we have surpassed 14,000 signatures from Barça socis. We are just missing a few signatures."
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.522
Поени од реакции
7.623
Никаде не го сретнав ова за 2/3 , мислам дека е потребно да се соберат потписи само 15% од челновите за да има гласање за недоверба а тоа се 16 570 . Значи му фалат околу 2000 потписи , има рок уште 9 дена .
 
Последно уредено:

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.051
Поени од реакции
36.491
Грешка пресметав, потребни се околу 110.000 потписи за 2/3 мнозинство.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.624
Поени од реакции
10.336
Па фала богу ќе бидат послаби во тројка средина покрај Ракитич кој е дно моментално отколку 6 во средина покрај Силва, Коке, Иско и Асенсио.. мислам и Гомеш да го клајш во средина на Шпанците моментално класа ќе изгледа.. Факт е дека неможат повеќе овие да држат средина..
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.567
Поени од реакции
13.898
Никаде не го сретнав ова за 2/3 , мислам дека е потребно да се соберат потписи само 15% од челновите за да има гласање за недоверба а тоа се 16 570 . Значи му фалат околу 2000 потписи , има рок уште 9 дена .
Да, ќе има гласање за недоверба штом се соберат 16 570. На гласањето треба да има 66% против за да е успешно.

http://www.squawka.com/news/why-the-barcelona-board-is-facing-a-vote-of-no-confidence/986884

Benedito then has 14 working days to gather signatures from 15% of the club’s members (which includes many of the players) to show that there is sufficient support for his motion. With Barça’s membership totalling 110,648 that means Benedito needs 16,570 signatures.

If he gets them then the vote moves to the second stage, where 66% of the voters must agree that the board needs to be removed. If that happens, the board will step down and elections to find a new President and board will be called.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.051
Поени од реакции
36.491
Зависи, ако не се на платен список сосињата и повеќе ќе постигне. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom