Фан Клуб: Барселона

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
Муниеса аут 6 месеци
Ај бе иди бегај пак ли ќе се случува ланската сезона:tapp:
Ако не се лажам Муниеса и пред неколку години имаше иста повреда(скинување на лигаментите) и паузираше скоро цела сезона. :unsure:
Под итно да се донесе стопер(кој ќе може да игра и ДМ). Сандро да не штеди, туку нека го донесе Хави Мартинез.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
Гледам никој не пишува за засилувањата во Барса Б.
После 2те засилувања кои дојдоа од Спортинг, Барса Б се засили со уште еден играч. Иако има само 20 години, доста е познат во фудбалскиот свет. Серхио Араухо од Бока Јуниорс, оваа сезона ќе настапува во Барса Б, на позајмица. Младиот Аргентинец е еден од најголемите таленти во Аргентина. Само нека се развие одлично во Барса Б, иако е на позајмица, Сандро и Зуби ќе се погрижат да го задржат.
Иако им 'земавме'(мислам на првиот тим) неколку клучни играчи на момците во Б-тимот, со засилувањата и нормално со играчите кој доаѓаат од Јувенил А, очекувам Барса Б повторно да игра одлично во Сегунда. :)
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
Многу неактивен ни е фан-клубот. Сите или сте по одмори или гледате ОИ :icon_mrgr:
Маскерано го продолжи договорот со Барса до 2016та! Ова ми се допаѓа :)
Од клубот направија и видео со наслов 'Ти тоа го заслужуваш, Масче'
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.305
Поени од реакции
12.669
Ако може една молба,да ми обајсни некој кој е сопственик на Барселона,знам дека се фановите но како таа добива пари за трансфери,плати на играчите итн итн и како функционира тоа,дали може некој од Македонија да стане дел од тие фанови сопственици?
Може и некој артикл да ми дадете.

фала однапред
 
G

grande-juve

Гостин
За десетина минути играме против Казабланка со Хемфри Богарт и Ингрид Бергман во нивните редови :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Алексис веќе погоди за 0-1.
Баш сакам да го видам Бартра како ќе се снајде, иако не верувам да има проблеми против овие.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
Ако може една молба,да ми обајсни некој кој е сопственик на Барселона,знам дека се фановите но како таа добива пари за трансфери,плати на играчите итн итн и како функционира тоа,дали може некој од Македонија да стане дел од тие фанови сопственици?
Може и некој артикл да ми дадете.

фала однапред
Пиши му на Филе или на Бетмен Велит на фејсбук. Тие најдобро ќе ти објаснат. ;)
 
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.277
Поени од реакции
323
0-8!!! Децава не останаја покусо, само нив ги изгледав од 65 минута натака.
Иначе кога се очекува Виља да се врати во игра?
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
Хет-трик на Меси, 2 гола на Алексис и по еден на Алвес, С.Гомез и Деулофеу за победа од 0-8.
Ги изгледав последните 20ина минути, овие африканци никако не се мерило за јачината на оваа Барса, како аматери се понашаа, дали толку им е силата, дали се откажале, оти уште на полувреме било 0-5.
Иначе од тоа што можев да видам од овие 20ина минути а и од претходниот натпревар против Хамбургер, Деулофеу не ми се допаѓа! Никако во прв тим, местото му е максимум во Барса Б или во Јувенил. Џабе го најавуваа толкав талент, со главата наведната надолу и само сака да дрибла... искрено, нема да ми е мака да го продадат.

Головите:
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.639
Поени од реакции
10.237
Сезонава најголемо засилување покрај враќањето на Виља ќе ни биде Алексис.
Запамтете ми го зборот (y)
 

tufekciev

Барсa <3
Член од
6 февруари 2009
Мислења
2.242
Поени од реакции
802
Валдес
Алвеш - Пиќе - Мартинез - Алба
Бускетс
Чави - Иниеста
Фабрегас
Меси - Нејмар

Ова сакам да го видам...​
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.134
Поени од реакции
21.047
Валдес​
Алвеш - Пиќе - Мартинез - Алба​
Бускетс​
Чави - Иниеста​
Фабрегас​
Меси - Нејмар​
Ова сакам да го видам...​
Ти пак сакај си. ;)
Дека ќе ги видиме и Мартинез и Нејмар во ист преоден рок во Барса, тоа ни Лапорта не може да го направи. Веројатно ниеден од нив нема да дојде, освен ако Зуби и неговите врски не проработат, па Баскијците да ја намалат цената за Мартинез.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom