Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
0-4!!!!!!!!!!

меси и анри-хет трик!
не ми се веруваше кога видов на лајвскор!!!!!!!!!
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
:eek:lee::eek:lee:

Немам зборови за играта....!! Со Олегуер победуваме...денеска е празник брејјјјјј!
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Најмногу ме радува хет-трикот на Анри.Само така мајсторе ете анри во последните 3 натпревари даде 4 гола.конечно и тој влезе во форма уште роналдињо да се врати и лига на шампиони и примера не ни бегаат
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Ај честито нека ни е победата и честито нека му е на Анри, кој го постигна дебито во Примера! патем постигна уште 2гола, првиот хет-трик за Барса! а четвртиот гол е дело на Меси.

Впечатокот го расипа Рајкард кој веднаш по постигнувањето на четвртиот гол ги извади Милито и Абидал-влегоа Силвињо и Пујол...за по неколку минути да влезе и Џовани место Меси...

Голот на Леванте беше постигнат од пенал, а пеналот го направи Пујол...после тоа 5мин пред крај Туре се повреди(недај боже да отсуствува!), излезе и останаа 10играчи на теренот кај Барса.

Коментаторот АБЕР нема...Џовани според него е Бразилец, Ињеста потсеќал на неговите најубави денови (не памтам кога Ињеста играл подобро од сега) и дека порано имал безброј проблеми со повредите(а Ињеста дали еднаш бил повреден:pos:)...имаше уште мноогу вакви испади, да не пишувам ке го бркаат од работа. :pipi:
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
DDime, pujol vleze na pocetokot na prvoto poluvreme. A messi izleze vednas po postignuvanjeto na golot.

Ne znam tocno za abidal, ne obrnav vnimanie.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
:eek:lee::eek:lee::eek:lee:

Ајдееееее, леле луѓе не знаете колку сум среќен за Анри, немате поима!!! Хеттрик ееејјј!!!!

Сепак, формата на Анри била само затишје пред бура! :vozbud::vozbud::vozbud:

Ајдеееее, газиме!!!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.439
ајде честито
п.с. Анри да ти се множат...
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Оеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеоеое!:umorno:
Одлично, преодлично, најодлично!
Мака ми е што не уживав во преносот, ама тоа е ... важно мети Барса, мети!!!
Мерак ми е и Анри што почна да игра како што треба ... мадафака!:bilder: :bilder: :bilder: :vozbud:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Како му тргнало на барса. кје згази се пред нив.
плус и анри хет-трик нема од шо да се плашиме
ееее за некое коло да се погоди реал да му кажиме убо :)
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
DDime, pujol vleze na pocetokot na prvoto poluvreme. A messi izleze vednas po postignuvanjeto na golot.

Ne znam tocno za abidal, ne obrnav vnimanie.
Сакав да кажам дека 3те замени ги направи многу брзо...а никој од излезените не беше повреден. мораше да почека т.е да остаи бар една замена за финишот.
Пујол->Милито 46'
Меси->Џовани 52'
Абидал->Силвињо 63'

Се знае зашто ги направи првите две измени...Пујол по тешката повреда, и по високото вотство(0-2 тогаш). Но требаше да излезе Турам, за да види како ке иде тандемот Милито-Пујол(требаше покасно да ја напраи заменава). Меси, за да не се заморува и да не се повреди. А од друга страна сакаше да се прослави Џовани. Абидал, може беше уморен. па ги чува за вторник против Штудгард, кој патем не се во најдобра форма(изгубија од ханса) и идеме на победа!

Едит-сепак и милито се повредил, затоа влегол толку рано Пујол. :uvo:
Недајбоже да е нешто сериозно со Милито и Туре. :se_ molam
 
Член од
31 јули 2007
Мислења
1.580
Поени од реакции
39
Честитки за Барса со ваква игра далеку ќе се стигне :) роналдињо меси анри инјеста деко супер ПЕТКА за петарда со штудгард :) во вторник.

Честитки за првиот гол на анри во Примера ... т.е за првите ТРИ :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom