Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.
F

fantomX

Гостин
Браво, браво.
Анри 3 гола даде, ама пак да не ви е Меси ништо не правите.
Злато фудбалер
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Хехе, не знам зошто ама играчиве од Леванте ме потсеќаа на Барселона. Слични дресови, тој 10 на Роналдињо личеше(освен во забите) црнци во средина и одбрана :D Како и да е вчера Анри изигра феноменално. Можеше и повеќе голови да даде ама оние глупите судии нонстоп судеа офсајд без потреба. Голот на Меси беше супер. Сам си напрае акција и им го учука :D

Who's da man?

 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
милито најверојатно ќе игра, а туре е речиси сигурно дека нема да игра, а изгледа дека ќе мирува 3 недели :lut:

http://www.elperiodico.com/default.asp?idpublicacio_PK=46&idioma=CAS&idnoticia_PK=445962&idseccio_PK=1011

уф, како ми го расипа ова денот, не знам дали е завршен прегледот, требаше да биде сабајлево, али нема информации уште
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
auuuu... raspali henry i toa ubavo. bravo bravo :bravo:

kako ja cekam barca-real... znam deka ima vreme ama ako vaka se prodolzi godinava kje bide kako nikogas dosega jaka utakmica
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Е мајката, све му се погодува на Рајкард...Ето му се повреди за да не игра со 4-4-2....
Сега Туре му се повреди....за да игра Роналдињо место него, Чави ке ја земе позицијата на Туре, ињеста на Чави а Роналдињо на ињеста...

прв тим со Штудгард:
-----------Валдес-----------
Олегуер-Пујол-Милито-абидал
----------Чави----------
-----Деко---Ињеста------
Меси-------------Роналдињо
----------Анри----------

Зависи дали ке се опорават Милито и Маркез, ако не ке игра Турам.
Може и Џовани место Роналдињо, ако не се опорави...или пак да игра прво полувреме па после да влезе Џовани/Гудјонсен/Боки-то

п.с Ви реков Анри ке распали ? :pipi:
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Бре бре, све златни играчи :)

Јаја Туре. Е тоа ти е златен играч. А за Меси и Иниеста да не праам муабет :)
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Jas mislam deka mesi za 1 godina ke bide izbran za najdobar igrac vo svetot.So eden zbora da go opisam DETETO E MASHINA:)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Месси да не вие е вие ништо , за 1-2 ќе биде најдобар фудбалер ...
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Јаја ке отсуствува 4недели. Над левата нога на Милито ке се направат додатни тестови во Германија(за да видат дали може да игра), бидејки тимот е веке во Германија и се подготвува за дуелот со Штудгард во вторник. На денешниот тренинг беа и Роналдињо и Маркез, го одработија цел тренинг без никакви проблеми.
 
F

fantomX

Гостин
Лани Ето се повреди и Рајкард не можеше да состави тим за успеси...
Еве сега има избор, па да го видиме што стратег е...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom