Фан Клуб: Барселона

Статус
Затворена за нови мислења.

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
znaci nemame sreka so povredive, za sega se eto, edmilson, zambrota, ture, ronaldinho do vcera a i milito se uste ne e siguren za stutgart...
sepak ne bi trebalo da imame problemi vo germanija:pipi:
 

BAMARGERA

~Blaugrana~
Член од
18 декември 2005
Мислења
875
Поени од реакции
3
[SIZE=-1]Ronnie ke igra vo Stutgart :wink: a ke vidime kako ke funkcionira celiot sostav so ogled na toa sto igrata e postavena vrz Messi a ne Ronaldinho kako sto bese slucaj minatite sezoni. ALEEE ALEEEE
[/SIZE]
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Еве кој ќе игра утре за Барса:

The squad

The 19-man squad for the trip to play Stuttgart is: Valdјs, Jorquera, Sylvinho, Abidal, Puyol, Milito, Oleguer, Thuram, Mбrquez, Xavi, Iniesta, Deco, Ronaldinho, Gudjohnsen, Marc Crosas, Bojan, Giovani, Messi, Henry.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Od messi i iniesta ocekuvam najmnogu.....a od drugata strana od Armin Veh da spremi nesto interesno
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
И гОООООООООООООООООООЛ .
Бравос мајстори.Ете сите кажувавте глупости за роналдињо ама тој беше најзаслужен за голот.:smir:
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Лошшшшшшооооооо, на почетокот на напреварот се повреди Маркез, влезе Пујол-даде гол...и подоцна се повреди...! Све повредени во одбрана у пм!

Не ни се загарантирани овие 0-1 со оглед дека како централни дефанзивци ги имаме Олегуер и Турам.


Едит- олее олеее Месиии...0-2!!
 

liana

ја знае вистината
Член од
10 август 2007
Мислења
687
Поени од реакции
45
вака и очекував 0-2 сосема ОК
а гледате ли лион, што треба да значи ова, со ренџерс ќе се бориме за прво место, лелееее
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ајдеееее, ги измачкавме и Штутгарт! Меси :zver:

И Роналдињо добро се покажа :)

Идемо даље ... следеќииии :)
 
F

fantomX

Гостин
Малку головите со многу среќа ги дадовте, првиот еден играч од Штудгарт ја шутна во голманот место да му ја остај да ја прифати в раце по ударот со глава на Роналдињо, и Пујол си погоди празен гол, а вториот, Анри добро го пронајде Меси, и неговиот шут се одби од еден од домашните играчи и го измами голманот... (ова накратко за тие што не ја гледале)

Сепак, Штудгарт - Барселона 0-2
Честито.
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
ОК имавме малку среќа.. оние од Штудгарт промашија празен гол ама јебига. Пак се повредија Маркез и Пујол...
 
V

Viktoranius

Гостин
Малку головите со многу среќа ги дадовте, првиот еден играч од Штудгарт ја шутна во голманот место да му ја остај да ја прифати в раце по ударот со глава на Роналдињо, и Пујол си погоди празен гол, а вториот, Анри добро го пронајде Меси, и неговиот шут се одби од еден од домашните играчи и го измами голманот... (ова накратко за тие што не ја гледале)

Сепак, Штудгарт - Барселона 0-2
Честито.
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:Каква среќа бре..нели гледаш оти рушат се пред себе...Лион, Севилја, Сарагоса, Леванте, Штутгарт, А сега во сабота Атлетико Мадрид е следејчи ......Срека ли е тоа ?
 

Roddick

dr_funk
Член од
30 септември 2007
Мислења
71
Поени од реакции
1
mes que un club

Uste edna lekcija po moderen fudbal od najdobriot i najatraktivniot tim na svetot! Strasno dobra igra od Deco,Xavi,Iniesta(10 od mene za nego,moze da igra i kako zamena na Toure, a poslednite nekolku kola igrase na pozicija na Ronaldihno) i sekako najdobroto fudbalsko trio sto nekogas postoelo : Messi, Henry i Ronaldihno koj povtorno ima ogromna motivacija za nadigruvanje i veruvam povtorno se vraka vo starata dobra forma...

Za oni koi se vo zabluda deka pobedata bila na sreka:
I da e taka Srekata gi sledi najdobrite!


mes que un club!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom