Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Еееее фала богу некој да ме свати што ми е поентата!!!!


А можности........Има доста:Тулалан,Кедира,Фелипе Мело,Ласана Диара,Мохамед Сисоко,Муса Сисоко........
Ти фали Маскерано:smir:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Боби[Мкд];3421642 напиша:
Цело време и со ЧЕНТО се карам на мсн, дека DM нема да земеме година. Го имаме Швајни и Ван Бомел, ќе бидат прва опција, Тимо изјави дека ќе остане и ќе се бори за место во првите 11, плус тука се Алаба и Екичи ако случајно има некоја повреда кај Пиги и кај Бомел. Нема ни Тулалан ни никој да дојде.
Брат неозбилно е да влезе екипа како Баерн во сезона со двајца 17-годишњаци од кои едниот има одиграно солидни неколку натпревари а другиот сеуште го немаме видено во офцијален натпревар како први замени...

Да - нека добива шанса и Алаба и Екичи и Контенто нема проблем. Ама не тие да се прва опција утре во 1/4 финале на ЛШ.

Секако ни треба азмена за Швајни а ако си оди Тимо мора да се земе и замена и за вБомел... а независно од тоа мислам дека треба да се потрудиме за некој првокласен централен дефанзивец летово - ако Ливерпул ја заебе сезонава можеби и Маскерано ќе е на пазар (малку фантазирам ок знам...)
 
M

Mario Gómez

Гостин
Oкеј ако вие проблемот во Бомел и Швајни, немало замена, неможеле да трчаат. А замена за Робен и Рибери ако се повредат? Прањиќ и Алтинтоп, кога ги гледам во состав ми иде да го скршам телевизорот, или ќе го шетаме Милер на сите страни, а "телентираниот" Олиќ ќе го играме како крило? Моментално проблемот со Баерн не се Бомел и Швајни туку ова?

Составот треба да изгледа вака:

------Бомел-------Швајни------

Робен------Милер------Рибери

----------Гомеж---------------

А во суштина е вака:

-------Бомел-----Швајни----------

Робен------Голема дупка---Рибери

-------Милер--------Гомез--------


Проблемот е што се нема AM, тоа беше Баумјохан но не го ставаа во игра, кога ќе дојде Крос, тогаш ќе видите како добро ќе изгледаат Бомел и Швајни заедно. Значи замена за Робери, наместо Прањиќ и Алтинтоп(Марин), и нема нервози.


1. Примарно е штопер, како што кажав.
2. Голман
3. Брз AM кој може да игра на крила.
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Боби[Мкд];3421741 напиша:
Oкеј ако вие проблемот во Бомел и Швајни, немало замена, неможеле да трчаат. А замена за Робен и Рибери ако се повредат? Прањиќ и Алтинтоп, кога ги гледам во состав ми иде да го скршам телевизорот, или ќе го шетаме Милер на сите страни, а "телентираниот" Олиќ ќе го играме како крило? Моментално проблемот со Баерн не се Бомел и Швајни туку ова?

Составот треба да изгледа вака:

------Бомел-------Швајни------

Робен------Милер------Рибери

----------Гомеж---------------

А во суштина е вака:

-------Бомел-----Швајни----------

Робен------Голема дупка---Рибери

-------Милер--------Гомез--------


Проблемот е што се нема AM, тоа беше Баумјохан но не го ставаа во игра, кога ќе дојде Крос, тогаш ќе видите како добро ќе изгледаат Бомел и Швајни заедно. Значи замена за Робери, наместо Прањиќ и Алтинтоп(Марин), и нема нервози.


1. Примарно е штопер, како што кажав.
2. Голман
3. Брз AM кој може да игра на крила.
Marin?
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Bidite sigurni vBomel slednata sezona e na klupa Tulalan ne go ostavamo eve 2 godini go barame no sega mu e majkata
 
Н

'Никола'

Гостин
Боби[Мкд];3421815 напиша:
Јесте, ко секој Германец шо сонуе да игра за Баерн, лесно ќе го дрпнеме.
За Марин да игра, единствено би требало тоа со ротациите да се применува. Инаку, не гледам место за него во првиот тим покрај таа силна конкуренција особено ако остане Рибери.:toe:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Никој не рече дека не ни треба замена и за Рибс и Робен! Рековме само дека многу повеќе внимание треба да и се посвети на дефанзивата отколку на офанзивата посебно со оглед на тоа што и Кроос се враќа наредна година...

Глеј го луксузов во офанзива - еден од (зависи од формација на вГаал - може и двајца!) Рибери, Робен, Кроос и Милер ќе мора на клупа! Милер е крајно флексибилен цела офанзивна средина може да ја игра, Кроос е организатор според мене - не е крило - ама на хартија во Баер сезонава ја одигра претежно лево а Рибс и Робен се класични крила! А Гомез? Сигурно нема да играат сите петорица во прва... Тоа се слатки маки... Комбинирај ги како сакаш ама Рибс, Робен, Милер, Кроос и Гомез се офанзива за ЛШ! Замени се двајца солидни и искусни - Клосе и Олиќ а да не заборавиме дека и еден Швајни може да држи кое било место ако дојде нож до коска во офанзивна. Само уште еедна замена и за офанзивата сме феноменално покриени.

А дефанзивата - од дефанзивна средина, преку централна дефанзива и голман не ни е ни од далеку на ниво на офанзивата... таму има многу работа... Затоа сум јас за човек на кого можеш да се потпреш во дефанзивна средина - за да може онаа офанзива која ја имаме во право светло да блесне!

Една полу-менаџер, полу-реална варијанта од мене (колку да се скопча поентава на тоа што кажувам):

---------------Бут
Лам--вБајтен--Алкес--Бади
----------Маскерано
--------Кроос--Швајни
Робен------------------Рибери
-------------Гомез

*Идеалната варијанта би била и со еден лев или десен бек + Ноер ама тоа е ептен менаџер :smir:*

Да го ставиш Милер на клупа е богами редок луксуз - човекот ни е најдобар по асистенции+голови сезонава! И со еден Маскерано и Алекс дефанзивата е сосема друга и од дечкиве напред може огномет да гледаме и гајле да немаме...
 

ilija^veles

Nick Sloter
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
41
Абе луѓе, Бадстубер играше лев бек поради тоа што прањич беше тапа, а десен бек немаме и тука беше ставен Лам(се секавате која позиција ја играше лам неколкуте сезони поназад?). Догодина ако не се купи десен бек, ќе ја имам пак одбрана што наликува на оваа од сезонава, ќе се мачат со Контенто кој ќе наликува на Бадштубер оваа сезона, ќе покаже потенцијал(ама тоа ли му треба на баерн?, плачевме за Луцио...знаете швицарско сирење).
До година вБомел не верувам дека нема да игра ако повторно биде избран за капитен иако има 33 години, би било смешно капитенот да седи на клупа. Инаку во средина на место на вБомел би сакал да го видам Монтоливо, иако не е класичен ДМ ама мислам дека таа позиција добро му одговара, пргав типац е.
Боби[Мкд];3421741 напиша:
1. Примарно е штопер, како што кажав.
2. Голман
3. Брз AM кој може да игра на крила.
АМ(атакинг мидфилдер) таа позиција досега ја играше Милер, а во Леверкузен ја игра Крос кој сезонава што иде се враќа во баерн, зарем Марин би бил подобра опција од Крос??? па да речам и од Милер, кој сезонава блесна.
Боби[Мкд];3421815 напиша:
Јесте, ко секој Германец шо сонуе да игра за Баерн, лесно ќе го дрпнеме.
Од кај па ова, знам дека не е германец, туку натурализиран германец, и го консултирав Чика Гугл(Marko Marin (born 13 March 1989 in Bosanska Gradiška) is a German footballer of Bosnian Serb descent).
Инаку вистина е дека секој од Бундес лигата би сакал да го облече дресот на Баерн.
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
Butt-Altintop- van Buyten, Badstuber- Lahm - Robben- Van Bommel- Schweinsteiger- Olic ( Pranjic )- Klose - Mueller

mozna postava za utre so Schalke t.e denes taka da ideme na pobeda :))
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Е ова е веќе нешто. Интервју со Рибс во СпортБилд:

Er versichert: „Es gibt noch keine Entscheidung. Ich selbst grüble doch derzeit am meisten. Ich müsste lügen, wenn ich sage, es gäbe noch keine Tendenz.“ Die Tendenz geht zu einem spanischen Top-Klub. Ribéry: „Wenn ich mich gegen Bayern entscheiden sollte, dann werde ich mit Sicherheit nach Spanien gehen.“

Eine klare Absage an Chelsea, die sich im Poker um den Franzosen ebenfalls Hoffnungen gemacht hatten.

Bleiben im Falle eines Wechsels also noch Barcelona und Real Madrid. Bayerns Mittelfeld-Zauberer gibt zu: „Ich bin auch nur ein Mensch. Wenn Du ein Angebot von so einem Klub hast, muss es auch erlaubt sein, darüber nachdenken zu dürfen.“ Und er ergänzt, dass er sich eine langfristige Bindung zu einem Klub wünscht: „Unabhängig davon, wo ich hingehe, stelle ich mir einen Fünfjahres-Vertrag vor.“

Bei seiner Entscheidung spielt auch seine Familie, vor allem seine Frau Wahiba ein wichtige Rolle. Ribéry: „Wahiba ist mit Sicherheit eine Frau des Südens. Sie braucht die Sonne.“ Entscheidet sie am Ende, wohin der Weg der Familie Ribéry führt?
Нема донесено одлука но има јасен тренд накаде што одат работите. Ако би се одлучил да го напушти Баерн опција е единствено Шпанија (Челзи е надвор од трката). „И јас сум само човек - ако имам понуда од други клубови дозволено ми е да ја разгледам и да размислам“. Без разлика на тоа каде ќе играл - сакал 5годишен договор.

И на крај папи моментот: „На Вахиба (жена му) секако и треба повеќе сонце - таа е жена од југот“ :tapp:


Бев пред месец-два умерен оптимиста ама мислам дека сега станува се појасно дека овој си оди :toe: Ако е Барса нема да ми е криво искрено иако таму и не сум сигурен дека автоматски ќе биде во прв состав. Ако е Реал... :kesa:

Само да не му влезат бубачките на Румениге па да го држи на сила уште една година па да го пушти за без пари после :jaj:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Bavarec si propustil glavnoto
UPRAVA BAYERNA JE PONUDILA 70 MIL ZA JOSH 4 GODINE SHTO JE UKUPNO 5 GODINA SA POSTOJECIM UGOVOROM...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Е ова е веќе нешто. Интервју со Рибс во СпортБилд:



Нема донесено одлука но има јасен тренд накаде што одат работите. Ако би се одлучил да го напушти Баерн опција е единствено Шпанија (Челзи е надвор од трката). „И јас сум само човек - ако имам понуда од други клубови дозволено ми е да ја разгледам и да размислам“. Без разлика на тоа каде ќе играл - сакал 5годишен договор.

И на крај папи моментот: „На Вахиба (жена му) секако и треба повеќе сонце - таа е жена од југот“ :tapp:


Бев пред месец-два умерен оптимиста ама мислам дека сега станува се појасно дека овој си оди :toe: Ако е Барса нема да ми е криво искрено иако таму и не сум сигурен дека автоматски ќе биде во прв состав. Ако е Реал... :kesa:

Само да не му влезат бубачките на Румениге па да го држи на сила уште една година па да го пушти за без пари после :jaj:


:pos2::pos2:стравува за женаму!
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Околу Рибери моментално е 70%-30% дека ќе си оди.Ако збори дека парите не се проблем,тоа не е така.Нема фудбалер на кој парите не му се важни.Ако Баерн понуди и повеќе од доволно сигурно дека ќе прифати.Сепак мислам дека ќе си оди што и не е така трагично за Баерн.Од неговиот трансфер може многу да искористиме.

Инаку вечер играм со скоро најјак состав.Очигледно Ван Дам нема намера да изгуби,што и не е така лошо,само тоа да не биде пирова победа со пола тим повреден.Од тоа ми е страв.Сепак Господ нека ги чува фудбалерите од повреди!

Првото финале сезонава е на дофат!!!!Се надевам ќе има уште едно......Тоа поинтересното!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom