Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Реално ептен е лоша трансфер политиката на клубот во последните години каде секој тренер имаше свои желби кои беа подржави од управата.

Можам да набројам многу грешки во нивната политика:

Прањиќ = FAIL
Брафхајд = FAIL
Тимошчук = FAIL
Соса = FAIL
Брено = FAIL
Боровски = FAIL
Донован = FAIL
Баумјохан = FAIL


Продадени играчи:

Лусио = FAIL - најдобар дефанзивец во Интер, перфектна сезона.
Хамелс = FAIL - најголемиот потенцијал во Германија, од дефанзивниот ред.
Јансен = FAIL - може у топ 5 играчи годинава во бундес, ќе беше одлично решение, како замена за Рибери или како бек.
Зе Роберто = FAIL - одлично ќе се снајдеше со Роб/Риб и добро ќе беше да му се даде уште една година.

Робен ги покри сите лоши трансфери изминатово лето, реално да не беше тој немаше да игравме во ЛШ и ќе се боревме за третото место во лигата.

Рибери беше и сеуште е одличен играч, и ТОП3 најдобри засилувања во последните години.
 
Член од
10 март 2010
Мислења
248
Поени од реакции
34
najgolema greska so go pustija lucio da zamina a ze barase 2 godini dogovor no upravata mu nudese samo 1 pa zatoa zamina
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Кај Зе Роберто беше тоа со договорот (сакаше две му нудеа само една), Лусио беше набркан од вГаал против своја воља :tapp: :headbang:

Боби[Мкд];3423363 напиша:
Реално ептен е лоша трансфер политиката на клубот во последните години каде секој тренер имаше свои желби кои беа подржави од управата.

Можам да набројам многу грешки во нивната политика:

Прањиќ = FAIL
Брафхајд = FAIL
Тимошчук = FAIL
Соса = FAIL
Брено = FAIL
Боровски = FAIL
Донован = FAIL
Баумјохан = FAIL


Продадени играчи:
Лусио = FAIL - најдобар дефанзивец во Интер, перфектна сезона.
Хамелс = FAIL - најголемиот потенцијал во Германија, од дефанзивниот ред.
Јансен = FAIL - може у топ 5 играчи годинава во бундес, ќе беше одлично решение, како замена за Рибери или како бек.
Зе Роберто = FAIL - одлично ќе се снајдеше со Роб/Риб и добро ќе беше да му се даде уште една година.

Робен ги покри сите лоши трансфери изминатово лето, реално да не беше тој немаше да игравме во ЛШ и ќе се боревме за третото место во лигата.

Рибери беше и сеуште е одличен играч, и ТОП3 најдобри засилувања во последните години.
Нема што да се каже тука. Може да ти кажам дека си ги заборавил Дос Сантос, Карими, Одо... Единствено ми останува надежта дека Брено ќе го биде од тие горе. А за Хумелс ти гарантирам дека немаше да биде тоа што е сега во Баерн бидејќи немаше да добие шанса. Подобро и за него и за клубот што си отиде. За сите други тоа е тоа :nesum:

Како што беше „супер“ потегот на вГаал за Лусио така беше „феноменален“ и на Клинси потегот за шиткање на Јансен :tapp: Искрено со нив двајца во тим многу друга ќе беше ситуацијата...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Сега да ги имавме Лусио и Јансен,не Манчестер,Барселона можеше комотно да ни се падне, и ич да не му ја мислиме.

Но тоа е тоа!

Ајде за некој саат идеме у Берлин!!!!
 
M

Mario Gómez

Гостин
Вечер најверојатно:

-----------------Butt----------------------

Lahm---Van Buyten---Badstuber---Contento

-----Van Bommel---Schweini(Tymo/Alaba)---

------Robben--------------Muller-----------

-----------Klose--------Olic----------------
Или!
--------Olic-----Klose------
Alaba---------------Robben
-----Tymo------Schwein----
Contento---------------Lahm
----Badst--------Buyten----
------------Butt-------------
:kesa:
 
Н

'Никола'

Гостин
Епа луѓе, ај да одиме на победа, веќе ако излегуваме со полн состав да не се резилиме. А оти Рибери го немате ставено во составот, уште од тоа ситната повреда, или гледа понуди од туристички агенции за Шпанија? Леле само да не се повреди некој (под некој мислам на Робен), па да го јадиме после наредниве.
 
Н

'Никола'

Гостин
Стрим некој квалитетен да дадете за вечер?
Ако имаш програмче Sopcast, подобро од него јас немам начекано. Ако имаш значи, одиш на myp2p.eu и ја најдуваш утакмицава и го пушташ тоа со најмногу ѕвезди што е, преку сопкастот. И еднаш кога ќе наполни нема спуштање, јас така ги гледам сите натпревари. Е сеа едино ако не ти чини нетот, тука неможам да ти помогнам.:smir:
 
M

Mario Gómez

Гостин
ја нема на тв, нетов е оувр лимит.... по се изгледа шинтер ќе се гледа вечер.:kesa:

ај нека е со среќа!:pipi:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Стрим некој квалитетен да дадете за вечер?
http://atdhe.net/15829/watch-fc-schalke-04-vs-bayern-munchen
еве ти еден ја ја гледам на овој не ми прави проблеми

добро прво полувреме со неколку шанси за нас од кои една 100% на Робен :tapp: и една шанса колку шо видов ја за Шалке,ударот на Баумјохан...мора да притиснеме појако ако сакаме да ги добиеме и нормално реализација треба...:bayern:
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Prvo dobro izigrano poluvreme Farfan bese pod senka Contento :vozbud: super e detevo za nekolku godini ovja ce bide zver
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ја држиме топката ама во суштина може да се каже дека и Магат и вГаал може а се задоволни - Шалке секогаш игра на сигурно опзади па евентуално контра или прекин за гол а ние на посед - и ние и тие си ја играат нивната игра...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Одлична игра прво полувреме......

Ја незнам Шалке дали ја помина нивната половина.

Штета што Робен не ја искористи шансата кога искочо сам еден на еден со Ноер,но мислам дека на добар пат да ја добиеме утакмицава.Сепак мора да се пазат од контри,и подобра реализација во нападот.

Фали Гомез,тоа е факт!!!!
 
I

InF3cTeD

Гостин
Одлична игра прво полувреме......

Ја незнам Шалке дали ја помина нивната половина.

Штета што Робен не ја искористи шансата кога искочо сам еден на еден со Ноер,но мислам дека на добар пат да ја добиеме утакмицава.Сепак мора да се пазат од контри,и подобра реализација во нападот.

Фали Гомез,тоа е факт!!!!
не фали Гомез,фали некој да ги реализира шансите....
 
Н

'Никола'

Гостин
не фали Гомез,фали некој да ги реализира шансите....
Добро е добро е, имаа среќа Шалке повеќе од нас, затоа резултатот е сеуште почетниот. Ме бендисува како ја играме нашата игра тоа е добро. И не знам јас само како можеше Олиќ да го утне она после тој слободниот од Робен. Али ако во второво наши се. И леле два-три пати како се уплашив за Лам си реков готово го повредија, многу беспрекулозно стартуваат. Само да не се повреди никој.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom