Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Никој вистински фан не би требало да се моли некој од противничката екипа да се повреди!
Јас сакам Баерн и Јунајтед да се комплетни и да се види кој е кој:smir:
Дефинитивно......И јас сум за тоа и двете екипи да одат со комплетен состав во натпреварот.


Иначе околу утакмицата.Само борбеноста е клучот,оној германски менталитет.

Мислам дека Ван Гал ќе успее да ги мотивира,да ги охрабри играчите,за да влезат безкомпромисно во двомечот.

Добро ќе биде Демикелис.Каков таков,има искуство,и подобро он него ли Бадштубер.Во краен случај јас Тимошчук би го ставил централно да игра.Такви играчи ни требаат.Може и Алтинтоп да влезе во комбинација,ќе видиме......
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Никој вистински фан не би требало да се моли некој од противничката екипа да се повреди!
Јас сакам Баерн и Јунајтед да се комплетни и да се види кој е кој:smir:
Никој не посака повредени играчи,напротив сакам со полн состав двете екипи да истрчаат па да видиме кој е кој.

Иначе јас си евоцирам спомени на youtube се разбира оној од 99 не го чепкам:nenene:

Солзи ми идат ко ги гледам Ефе,Елбер,Лиза,Сањол и неповторливиот КАН. Генерација беше тоа нек си ебе матер.
 
I

InF3cTeD

Гостин
а ја сакам одбраната да биде стандард со лам--Ван Бујтен--Михо--Бади мора да имаме двајца стабилни,цврсти и искусни централни,а Бади може да оди по лево и така не се опасни многу по таа страна
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Стандард (Гомез и Михо би требало да се 100% фит до тогаш):

----------------Бутињо
Ламhail:--вБајтен--Михо:kesa:--Бади
-----------вБомел--Тимо
Робен:drk:-----------------Рибери:pusk:
------------------Олиќ/Милер
----------Гомез

Е сега за вака да играме со манчестер на 30ти воа значи во меѓувреме Прањич, Контенто, Алаба, Клосе, Тимо и компанија мора да ротираат и да добијат шанса следниве натпревари. И втората Тимо ќе игра вБомел пие жолт па шо сака нека е во првата...
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Дечки се надевам на добри дуели, со одличен фудбал и многу голови, и подобриот да оди во полуфинале.

Се гледаме за 2 недели. :smir:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Фер навивачи во секој случај за разлика од некои други на форумов :smir:

Дуели меѓу Германски и Англиски екипи (посебно меѓу Баерн и Манчестер) се нешто посебно... се е можно. Се гледаме :helou:
 
Н

'Никола'

Гостин
И конечно дома. Манчестер а? Епа супер, баш сакав со нив да се паднеме, си имаме историја, некогаш тие, некогаш ние поуспешни, како и да е it's gonna be a terrific меч за следење, навивање и се разбира со по некој срцев удар. Препорачувам пред канал 5 да стои едно амбулантно возило, за секој случај, оти си ги знаеме нашиве што можат да ни приредат, па да си бидеме подготвени.:)
Едит: Глеам во фан клуб Манчестер сето експерти било бе. Да не се спремаат да го заменат Фергусон ко ќе се пензионира. Скоро сите (со чесни исклучоци), го планираат финалето со Барса. Нека потценуваат, слободно.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Досего со Манчестер имаме позитивен скор.
2 победи.
4 нерешени.
1 пораз и тоа во најважниот натпревар.:kesa:

Реакции.
Karl-Heinz Rummenigge: “It’s a tough but extremely attractive draw. Manchester rate as one of the very biggest clubs around. We’ll have to go to our limits and very probably beyond if we’re to get through. Manchester are the favourites, but that’s part of the allure: you do your best to upset the favourites. English football suits us better than the Spanish game.”

Karl Hopfner: “I think it’s a terrific draw. It’s just a shame we have the first match at home in Munich, and have to go to Old Trafford for the return.”

Christian Nerllinger: “It’ll be a festival evening for us. Playing Manchester United is very special, they’re one of the greatest clubs in Europe. We should approach the task positively and look forward to the tie."

Louis van Gaal: “Manchester is a tough draw. They’re joint favourites with Barcelona. They’re enjoying a very good phase at the moment and it’ll be difficult to beat them. But English teams always play their own game, which is an advantage for us, as we otherwise always meet extremely defensive teams. It’ll be a tremendous match for the crowd. "

Mark van Bommel: “The mood among the players during the draw was good. It's a very difficult draw, but a fantastic one too. Manchester are a leading European club, just like Bayern. It’s a shame we’re at home first."

Philipp Lahm: “A tough draw, a truly big name! We’ve been drawn against opponents who like to play football, which suits us fine. There’s obviously no way we’ll underestimate them. The most important thing is to keep a clean sheet in the first leg at home."
Сега малце подетално оти прее малце се шокирав. Реално англиските екипи ни одат повеќе од шпанските, среќен сум што ја избегнавме Барселона но го добивме вториот по јачина противник. Треба да се пристапи внимателно да примаме што помалце голови дома и да добиеме било каква предност од првиот натпревар. Мене не ме плаши противникот толку, колку што ме плаши распоредот, ќе треба клучните играчи од тие тешки натпревари во два да одморат за да го дадат својот максимум и не треба да имаме повреди во тимот. Ќе биде спектакуларен натпревар и добар за гледаше, за неутралците, оти за нас ќе треба дијазепами.:pos2:
 
Н

'Никола'

Гостин
Мислам дека купот треба да го жртвуваме. Нека ги одмара клучите играчи на тој натпревар. Јебига, колку толку да се стори нешто.:toe:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Боби[Мкд];3409780 напиша:
Досего со Манчестер имаме позитивен скор.
2 победи.
4 нерешени.
1 пораз и тоа во најважниот натпревар.:kesa:

Реакции.


Сега малце подетално оти прее малце се шокирав. Реално англиските екипи ни одат повеќе од шпанските, среќен сум што ја избегнавме Барселона но го добивме вториот по јачина противник. Треба да се пристапи внимателно да примаме што помалце голови дома и да добиеме било каква предност од првиот натпревар. Мене не ме плаши противникот толку, колку што ме плаши распоредот, ќе треба клучните играчи од тие тешки натпревари во два да одморат за да го дадат својот максимум и не треба да имаме повреди во тимот. Ќе биде спектакуларен натпревар и добар за гледаше, за неутралците, оти за нас ќе треба дијазепами.:pos2:
Прво, здраво и од мене... незнам дали сум пишал на темава досега :), само да се поздравам и да ви кажам дека со нетрпение го очекувам мечов, за да ми биде комплетен муабетов т.е далеку од провокации или стандард мерења на кого му бил поголем или зошто ќе си почекаме до мерењето :) после тоа можеме со денови да дискутираме, дотогаш поздрав :) и онака ве има малку и тоа поприбрани сте :smir:

п.с прв пост на темава :) не дека ве мразам ама сите гомнојадци за манчестер што ги знам навиваат за Баерн, покрај нив и клубов го замразувам.
 
Н

'Никола'

Гостин
Прво, здраво и од мене... незнам дали сум пишал на темава досега :), само да се поздравам и да ви кажам дека со нетрпение го очекувам мечов, за да ми биде комплетен муабетов т.е далеку од провокации или стандард мерења на кого му бил поголем или зошто ќе си почекаме до мерењето :) после тоа можеме со денови да дискутираме, дотогаш поздрав :) и онака ве има малку и тоа поприбрани сте :smir:
Можеби малку на форумов, но верувај и тоа колку не има по светов. И појди нека ти кажат во Irish Pub колку сме прибрани кога навиваме.:) Поздрав и до тебе.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Прво, здраво и од мене... незнам дали сум пишал на темава досега :), само да се поздравам и да ви кажам дека со нетрпение го очекувам мечов, за да ми биде комплетен муабетов т.е далеку од провокации или стандард мерења на кого му бил поголем или зошто ќе си почекаме до мерењето :) после тоа можеме со денови да дискутираме, дотогаш поздрав :) и онака ве има малку и тоа поприбрани сте :smir:

п.с прв пост на темава :) не дека ве мразам ама сите гомнојадци за манчестер што ги знам навиваат за Баерн, покрај нив и клубов го замразувам.
Да ти кажам право и ја ве мразам ептен многу, ама се воздржувам некако досега.:pos2:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
Абе овој Милер за мене ич не го бива, ич не прави некој асистенции, некој добар гол,шут или грешам ??:$:kesa:
 
Н

'Никола'

Гостин
Абе овој Милер за мене ич не го бива, ич не прави некој асистенции, некој добар гол,шут или грешам ??:$:kesa:
Пишувај си нешто поопшто за тимов, остај ни ги анализите на нас постарите.:) Милер е еден од најдобрите млади играчи на планетава моментално. Онака, ко за информација, да знаеш.:tv:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom