Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.706
Поени од реакции
11.129
Поздрав момци и нека тепа подобриот...се гледаме за 10тина дена :wink:

Абе не треба господ :smir: Зарем мислите дека Манчестер е кадарен со тој смешен состав да му парира на БАерн во толку важен двомеч???
Мхм, да. И за милан беа смешни и за сите...
 
I

InF3cTeD

Гостин
хахах ако ги минете Мануре овојпут стварно гол влагам у Собрание, а после и у влада ќе наминам :pos::pos:
ти пеер нема до собрание да стасаш а не па до влада :pos2:
Абе не треба господ :smir: Зарем мислите дека Манчестер е кадарен со тој смешен состав да му парира на БАерн во толку важен двомеч???

Сигурно полуфинале е за БАерн, Арсенал и Интер а веројатно и Лион е сега таму со французите е друга песна.

Ама за Манчестер срамно е да с епомисли дека можеби се подобар тим - далеку се од Баерн и нема д аимаат луда среќа како пред 10 години
Се гледа дека си стручњак за фудбал.Ако не си гледал еве ја ќе ти кажам дека си во голема заблуда околу составот на Манчестер,можеби не е некој силен според имињата ама Манчестер игра одличен фудбал,поврзан,игра неверојатно тимски...затоа голема грешка си шо мислиш дека имаат смешен тим и дека Арсенал е во полуфинале

Сеа види не смее да се потцени тим како Манчестер - не се истата екипа од лани ама тоа што и без Роналдо одлично играат цела сезона прави уште повеќе да ги почитувам.

А дека може да ги поминеме - може. Само присебна игра треба - Руни да се задржи под контрола а Робен и Рибери да го прават она што најдобро го знаат и :helou: Манчестер.
Точно,во никој случај не смее да се потцени Манчестер,докажаа дека се многу силни како екипа,и јас лично им давам предност во двомечот со нас.А за тоа дали може да ги поминеме ја викам дека може,нема непобедлива екипа,ама затоа овој дел од ЛШ е дел кој што бара цврста и сигурна игра и нормално тимска игра во која пак ќе речам им давам предност на Манчестер,ние се вртиме околу Робен и Рибери,немаме кузнае каква тимска игра,додека они играат одлично како тим со голема поддршка од сезонава најдобриот фудбалер Руни.

Како и да е ќе биде одличен двомеч.
 
G

Gray Foxx

Гостин
Баерн може да помине само ради тој ебан германски менталитет кој искрено ни малце не му одговара на Манчестер.
Иначе Робен нека мењаа позиција оти на негова страна игра семоќниот Патрис. :)
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
manchester se favoriti no i skoro site vikaa deka ce projda znaci tia ce igra pod mal pritisok a nie sami ce im kazeme sto znaeme
Ribery treba da im kaze deka istiot e kako pred 1/2 sezoni spored mene najslaba tocka na man... ime tokmu po leva strana Rafael/Nevil
Roben ce mu bide tesko protiv Evra no sega e momentot da pokaze deka treba da ima mesto za nego vo top11 igraci vo svet zas da ne i top 3:smir:
Odbrana vreme e da eksplodira Demichelis (eden od naj omilenite moj igraci) tesko ce mu bide protiv Runi
Gomez e silen i se nadevam deka ce a probie super odbranata ferdi..vidic sega e vreme da pokaze dali vredel 30mil...
Shfajni :tapp: no natprevarot vo Audi kup Timoscuk izigra :vozbud:(protiv man...) isto taka zenit-man... koga tepaa zenit 2-1 super izigra


Posledniod put im kazafme deka taa pobeda 1999 bilo samo los den :(
2001 se plati dugot kade sto potoa uspeavme da tepame vo finale:vozbud:
 
K

kaiser soze

Гостин
Демикилис ќе игра ли?На пријателскиот за Аргентина знам оти заработи повреда,мислам скршеница беше.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
По страните конкретно и Св. Петар да ви игра џабе ви е :smir: Не заборавај и Лам е тука од позадина па баш тука ја гледам шансата за пласман.

Е арно ама по средина низ тие дупките на швајцарското сирење кое ние си го викаме одбрана - таму веројатно Руни ќе си шетка.

вБајтен треба да му се закачи на Руни кога овој е во шеснаесетник како мува на лајно а кога е надвор вБомел... дека ќе пие жолт Марк уште во првиот и дека ќе е суспендиран за вториот уште од сега ми е јасно како ден па барем нека си го направи својот дел да се спречи Руни во Минхен....

хахах ако ги минете Мануре овојпут стварно гол влагам у Собрание, а после и у влада ќе наминам :pos::pos:
Тебе ако толку ти се шета гол не се клади иди прошетај од градски парк до плоштад и нек ти падне тој терет од срце...

Жабарите се најдобри знаеме брат у реду е... :tapp:

Демикилис ќе игра ли?На пријателскиот за Аргентина знам оти заработи повреда,мислам скршеница беше.
Би требало да игра што не е добро за нас :kesa:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
По страните конкретно и Св. Петар да ви игра џабе ви е :smir: Не заборавај и Лам е тука од позадина па баш тука ја гледам шансата за пласман.

Е арно ама по средина низ тие дупките на швајцарското сирење кое ние си го викаме одбрана - таму веројатно Руни ќе си шетка.

вБајтен треба да му се закачи на Руни кога овој е во шеснаесетник како мува на лајно а кога е надвор вБомел... дека ќе пие жолт Марк уште во првиот и дека ќе е суспендиран за вториот уште од сега ми е јасно како ден па барем нека си го направи својот дел да се спречи Руни во Минхен....


Мое мислење е дека треба да се спротиставиме со најискусниот состав што го имаме.
Нека не си игра ван гал,Алаба е дете за у јуниор лига,моментално.
Мислам дека треба да се игра со Тимошчук обавезно,и евентуално Алтинтоп(човекот е неуморен).
Милер дефинитивно не треба да игра.Обавезно Олиќ место него.
Ќе ни треба многу силна екипа,ќе ни треба цврстина,не самба фудбал.Што се вика крв да тече.Само така можеме да ги добиеме.На германски начин.....
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Единствено што не ми се допаѓа е тоа што втората утакмица ја играме на ОТ.

Нема везе,треба максимален немачки приод на оваа утакмица,тревата после утакмица да ја нема,значи да ја откорнат да ја изедат.
Гледам погоре од Руни се плашите,а он сам ли ќе игра,толку брзо го заборавивте "вонземјанинот" Едвај ја чекам утакмицата и малку...малку повеќе ќе фали Швајни али ајде ќе скрпи некако ВГал.

 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Мое мислење е дека треба да се спротиставиме со најискусниот состав што го имаме.
Нека не си игра ван гал,Алаба е дете за у јуниор лига,моментално.
Мислам дека треба да се игра со Тимошчук обавезно,и евентуално Алтинтоп(човекот е неуморен).
Милер дефинитивно не треба да игра.Обавезно Олиќ место него.
Ќе ни треба многу силна екипа,ќе ни треба цврстина,не самба фудбал.Што се вика крв да тече.Само така можеме да ги добиеме.На германски начин.....

За Олиќ апсолутно се слагам посебно што Милер е на еден жолт до суспензија па треба да се чува џокер за реваншот. За Алаба зборувавме уште со Фиорентина - има потенцијал ама тој ќе се уплаши од помислата на 1/4 финале јбг дете не може да го окривиш. Се надевам само вГаал ќе попушти со таа тврдоглавост негова и ќе го пушти Тимо а во меѓувреме ќе му даде 2-3 натпревари за загревање...
 
I

InF3cTeD

Гостин
Мое мислење е дека треба да се спротиставиме со најискусниот состав што го имаме.
Нека не си игра ван гал,Алаба е дете за у јуниор лига,моментално.
Мислам дека треба да се игра со Тимошчук обавезно,и евентуално Алтинтоп(човекот е неуморен).
Милер дефинитивно не треба да игра.Обавезно Олиќ место него.
Ќе ни треба многу силна екипа,ќе ни треба цврстина,не самба фудбал.Што се вика крв да тече.Само така можеме да ги добиеме.На германски начин.....
ама сепак мислам дека Милер ќе игра,незнам оти ама Ван Гал ја затупе со него,факт е дека се докажа дека има квалитет во него ама и ја мислам дека ќе ни треба искуство и цврстина против Манчестер а со Милер и Алаба многу тешко да го имаме тоа...
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Единствено што не ми се допаѓа е тоа што втората утакмица ја играме на ОТ.

Нема везе,треба максимален немачки приод на оваа утакмица,тревата после утакмица да ја нема,значи да ја откорнат да ја изедат.
Гледам погоре од Руни се плашите,а он сам ли ќе игра,толку брзо го заборавивте "вонземјанинот" Едвај ја чекам утакмицата и малку...малку повеќе ќе фали Швајни али ајде ќе скрпи некако ВГал.

Поубаво ќе беше втората да е дома ама па сега во 1/8 финалево ние, Лион, ЦСКА, Интер се пласираа со втората на гости па како што гледаш не е клучно тоа.

И не е само Руни компактни се како екипа - како што реков вистински тест да видиме до кај сме! Јас во секој случај верувам во екипава што ја имаме и мислам дека ако сите изиграат борбено како што треба 1/2 финалето е повеќе од реално!
 
I

InF3cTeD

Гостин
И не заборавајте да споменете дека не треба да ни се повреди некој оти наебавме
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
И не заборавајте да споменете дека не треба да ни се повреди некој оти наебавме

Ај гризни јазик :nenene: Ај нек им се повреди нив Руни или Видиќ па да праиме муабет :smir: Без повредени чесно и фер да видиме кој е каде :helou:
 
I

InF3cTeD

Гостин
Ај гризни јазик :nenene: Ај нек им се повреди нив Руни или Видиќ па да праиме муабет :smir: Без повредени чесно и фер да видиме кој е каде :helou:
шо да гризнам бе пеер...нема веќе за гризање :pos2:ама сеќаам дека ќе наебе некој против Шалке или Штутгарт....:nesum:
 

Кантона ис Бек

Mиљонерче
Член од
23 февруари 2010
Мислења
1.385
Поени од реакции
905
Ај гризни јазик :nenene: Ај нек им се повреди нив Руни или Видиќ па да праиме муабет :smir: Без повредени чесно и фер да видиме кој е каде :helou:
Никој вистински фан не би требало да се моли некој од противничката екипа да се повреди!
Јас сакам Баерн и Јунајтед да се комплетни и да се види кој е кој:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom