Фан Клуб: Баерн Минхен

.

  • .

    Гласови: 7 87,5%
  • .

    Гласови: 1 12,5%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
M

Mario Gómez

Гостин
Да се свртиме на утрешниот натпревар со Франкфурт, Рибери ќе паузира да биде 100% фит за со Шалке, Гомеж и Демихелис се уште повредени. Многу е важен утре натпреварот бидејќи мора да победиме за подоцна да имаме право на кикс во потешките натпревари. Иако тежок натпревар ќе биде од 39 натпревари досега со нив нагости само 10 победи имаме.
 
Н

'Никола'

Гостин
Боби[Мкд];3410447 напиша:
Да се свртиме на утрешниот натпревар со Франкфурт, Рибери ќе паузира да биде 100% фит за со Шалке, Гомеж и Демихелис се уште повредени. Многу е важен утре натпреварот бидејќи мора да победиме за подоцна да имаме право на кикс во потешките натпревари. Иако тежок натпревар ќе биде од 39 натпревари досега со нив нагости само 10 победи имаме.
Значи комотно можиме и него да го вметниме во пеколната листа на претстојни натпревари. Леле, леле, што не очекува. Ама ако, баш и само така ќе видиме и ние навивачите, и играчите и управата до кај може Баерн Минхен моментално. Ако покажат карактер, јас сум убеден дека далеку ќе стигнеме и еднаш засекогаш ќе им ги затвориме устите на сите што веќе си купија билет за финалето Манчестер-Барса. Пак ќе кажам, мислам дека најумно би било да се жртвува купот, колку толку ќе се олесни.
 

Alex_DarklorD

Der Kaiser
Член од
1 октомври 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
брао бе баерн фанови..... Руни го имале, страшна игра имале, ова имале она имале....
ние имаме само желба за одмазда против тој тим, и јас типувам на сигурно полуфинале за нас:pehar::pehar:
 
M

Mario Gómez

Гостин
И тие имаат многу повредени играчи, инаку ќе беа појаки многу. Имаат многу опасни играчи, Валенсија е добар, Флечер и Карик а и Евра е еден од најдобрите бекови. Ќе биде интересно Робен вс Евра, само се надевам Рибери да биде фит. Нормално во средина Бомел и Тимо да разоруваат и да внимаваат на контра напади. Милер растурено во средината а напред Робен, Рибери и Марио. Во одбрана би ставил асален бек(не Бадштубер-кој е добар офанзивно и брз), Демихелис нема да игра уште 3-4 недели така да Бади и Бујтен се штопери а Алаба/Контенто лево. Клучна е средината а и покривањето назад на Рибери и Робен.
 

Lord Brandon

I came-I saw-I conquered!
Член од
15 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
брао бе баерн фанови..... Руни го имале, страшна игра имале, ова имале она имале....
ние имаме само желба за одмазда против тој тим, и јас типувам на сигурно полуфинале за нас:pehar::pehar:
Ај пиши нов пост дека- Ништо не се знае дека ќе биде неизвесна утакмица и дека подобриот и посреќниот ќе победи..... Ајде ! Оти маф ни е работата....
 

Alex_DarklorD

Der Kaiser
Член од
1 октомври 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Ај пиши нов пост дека- Ништо не се знае дека ќе биде неизвесна утакмица и дека подобриот и посреќниот ќе победи..... Ајде ! Оти маф ни е работата....
нема шанси, го знаеш ти моето мислење за манчестер..
 

naum-bavar4e

Баварец до гроб
Член од
16 јули 2008
Мислења
61
Поени од реакции
9
Реално во моментов Баерн е далеку послаб од Манчестер, но сепак до натпреварот може да се променат многу работи.
Манчестер го имаат само Руни, но останатите играат колективна игра и очигледно тоа одлично им оди.
А Баерн го има само Робен (и тоа последните 15 минути кога ќе му текне дек треба да игра), а останатите се како изгубени германци...

Очекувам да се среди играта до натпреварот, верувам во Ван Гал и се надевам на пласман во полуфинале...
 

Alex_DarklorD

Der Kaiser
Член од
1 октомври 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Реално во моментов Баерн е далеку послаб од Манчестер, но сепак до натпреварот може да се променат многу работи.
Манчестер го имаат само Руни, но останатите играат колективна игра и очигледно тоа одлично им оди.
А Баерн го има само Робен (и тоа последните 15 минути кога ќе му текне дек треба да игра), а останатите се како изгубени германци...

Очекувам да се среди играта до натпреварот, верувам во Ван Гал и се надевам на пласман во полуфинале...
па прилично точно мислење, али овој дуел треба да е посебна приказна, во кој моменталната форма нема да биде како да речам... севкупен фактор.
бтв не го заборавај Скарфејс, пошто со 1 негов потег како оние од претходните 2 години, ќе биде бај бај ван дер сар
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ни Господ неможе да ги предвиди овие натпревари,во оваа фаза.....Тоа сум сигурен!


Што и да се случи,сакам само да изгинат,да покажат кои сме и што сме!!!!И ептен сум среќен што имаме играчи како Олиќ,Ван Бомел,Лам,Робен кои 200% даваат на теренот.

А како што вика Алекс,ако Скарфејс распали,е тогаш не би сакал да сум фан на Манчестер......

Без разлика на се,и на Алианц,и на Олд Трафор,одиме по победа!!!!!
 

Alex_DarklorD

Der Kaiser
Член од
1 октомври 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Ни Господ неможе да ги предвиди овие натпревари,во оваа фаза.....Тоа сум сигурен!
па фала богу, некој да свати што мислам.... Руни бил овој бил.... ќе видиме што и како е се на 31 март, или кога се играше ако не грешам
 

naum-bavar4e

Баварец до гроб
Член од
16 јули 2008
Мислења
61
Поени од реакции
9
Овој натпревар ќе го одлучат Ван Гал и Фергусон со помош од поединци!
Ќе биде рововска битка со тактички надмудрувања и користење на слабостите на противникот...но сепак мислам дека поединци ќе одлучат!
 

Alex_DarklorD

Der Kaiser
Член од
1 октомври 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Ни Господ неможе да ги предвиди овие натпревари,во оваа фаза.....Тоа сум сигурен!


Што и да се случи,сакам само да изгинат,да покажат кои сме и што сме!!!!И ептен сум среќен што имаме играчи како Олиќ,Ван Бомел,Лам,Робен кои 200% даваат на теренот.

А како што вика Алекс,ако Скарфејс распали,е тогаш не би сакал да сум фан на Манчестер......

Без разлика на се,и на Алианц,и на Олд Трафор,одиме по победа!!!!!
барем се надевам дека уште знае да распалува во кризни моменти како во изминативе 2 сезони...
 

Lord Brandon

I came-I saw-I conquered!
Член од
15 февруари 2010
Мислења
63
Поени од реакции
2
барем се надевам дека уште знае да распалува во кризни моменти како во изминативе 2 сезони...
Ајде еден искрено типување за утре со Фракфурт.... ама искрено со 5-6 збора....
 
Н

'Никола'

Гостин
Ајде еден искрено типување за утре со Фракфурт.... ама искрено со 5-6 збора....
Според мене, ако одмара клучни играчи, нема да биде лесна утакмица, нешто слично како со Келн и Фрајбург. Башка и немаме многу победи кај нив на терен. Тоа би било. Најмалку нерешено, но и победа за нас можи, ама минимална.
 

Alex_DarklorD

Der Kaiser
Член од
1 октомври 2008
Мислења
298
Поени од реакции
8
Ајде еден искрено типување за утре со Фракфурт.... ама искрено со 5-6 збора....
ма бегај знаеш што ќе речам, тоа не се екипи.... обично веза немаат а а баерн дојде гинат ко луди
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom