Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Во Италија има гласини за можна размена Даглаш Коста - Лаказет.

Не вервам мн во овие од проста причина што веќе ги имате Пепе и ете Вилијан..
Епа треба да веруваш во се поврзано со Арсенал.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.086
Во Италија има гласини за можна размена Даглаш Коста - Лаказет.

Не вервам мн во овие од проста причина што веќе ги имате Пепе и ете Вилијан..
Смешна ми е наводната замена на играчи ама не смеам да ја исклучам можноста колку ретардирано да звучи агент му е нашето другарче Киа.

Ако планират да го продават барем 40м да извадат од него...
Ете колку Лаказет е ценет од другите фудбалски клубови, на Мората и Лукаку повеќе пари извадија ...

 
Последно уредено:

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Смешна ми е наводната замена на играчи ама не смеам да ја исклучам можноста колку ретардирано да звучи агент му е нашето другарче Киа.

Ако планират да го продават барем 40м да извадат од него...
Ете колку Лаказет е ценет од другите фудбалски клубови, на Мората и Лукаку повеќе пари извадија ...
Na kogo mu e Kia agent? Na transfermarkt gledam drug go zastapuva Costa.
Inace za cenava na Laka golem faktor e godinite, 2 godini od istek na dogovorot, pandemijava i ne tolku dobrata sezona sho ja imase. A i toa sho Arsenal voopsto ne znajt da prodavat kako Liverpool na prirmer.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.086
Постара е изјавата, иначе ако не можат пари да му извадат и адекватно да го сменат, нека го остават уште една сезона.
Kia Joorabchian, Douglas Costa's agent: "I can confirm of #FCBayern's interest, but there is still nothing concluded."

Лаказет + 40м ? :D
Despite the swap deal with Barça (Arthur/Pjanic) & that with City (2 youngsters), Juve closed its financial balance sheet on June 30th with a loss of 70 million euros. The Coronavirus aggravated this loss. If they are offered 90M€, Dybala can leave.
 
Последно уредено:

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
А да го земеме пак Калстром, таман мислам дека ќе ни дојде сезонава...

Нејќеле цела плата да ја плаќаат... ако ни го лапне некиј друг ради платава...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Хаххах за факинг Себаљос се молиме дали ќе ни го даеле на позајмица, пресреќен ќе бидам да не го земат за наредна сезона, тежок просек од играч, Смит Роу во секој момент би го играл пред него.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Хаххах за факинг Себаљос се молиме дали ќе ни го даеле на позајмица, пресреќен ќе бидам да не го земат за наредна сезона, тежок просек од играч, Смит Роу во секој момент би го играл пред него.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Не е поентата дали ќе го дадат или не, поентата е дека се циганчиме, ко шо беше понудата за Суарез од 40 милиони и 1 фунта...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Себаљос ни беше еден од најдобрите после паузата, и еден од најзаслужните за ФА купот, али ај нека биде тежок просек.
Покрај такви кловнови секој просек ќњ изгледа како Де Брујне

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.086
Хаххах за факинг Себаљос се молиме дали ќе ни го даеле на позајмица, пресреќен ќе бидам да не го земат за наредна сезона, тежок просек од играч, Смит Роу во секој момент би го играл пред него.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Исто како тебе и ја се надевам дека оваа млада генерација како Смит Роу и останатите од Хејл Енд ќе го претставуват Арсенал што поскоро ама сепак треба да има докажани играчи во составот, првотимци, на кој сегашноста ќе се базира, младичов е недокажан, од што ти дефинира дека наредната сезона ќе ја носи средината на Артета ?

Кај Емери се проби на крило/АМ, на позајмица во Хадерсфилд играше офанзивна улога(АМ).

Себаљос по рестартот на лигата беше еден од подобрите играчи на Арсенал, направија добар дует со Џака, кој сосема солидно функционираше, играчот се прилагоди на темпото на ПЛ, сметај дека само што напуни 24години и наредната сезона може да блесне, очекувам да биде клучен дел од првиот тим на Артета.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Исто како тебе и ја се надевам дека оваа млада генерација како Смит Роу и останатите од Хејл Енд ќе го претставуват Арсенал што поскоро ама сепак треба да има докажани играчи во составот, првотимци, на кој сегашноста ќе се базира, младичов е недокажан, од што ти дефинира дека наредната сезона ќе ја носи средината на Артета ?

Кај Емери се проби на крило/АМ, на позајмица во Хадерсфилд играше офанзивна улога(АМ).

Себаљос по рестартот на лигата беше еден од подобрите играчи на Арсенал, направија добар дует со Џака, кој сосема солидно функционираше, играчот се прилагоди на темпото на ПЛ, сметај дека само што напуни 24години и наредната сезона може да блесне, очекувам да биде клучен дел од првиот тим на Артета.
Роу играше и 8 ка во Хадерсфилд може да одигра без проблем.
Себаљос не е играчот што ни треба бо средина, нема екплозивност, нема дриблинг, нема креативност во него.
Смит Роу е сосем спротивно на ова, знае да истрча 50 метеи со топка, да влезе во дриблинг, има завршен пас во секој поглед е поперспективен од Себаљос и мора да му се даде шанса, кога еден Вилок можеше да добие, Роу е далеку поквалитетен.
И како може на сметка на позајмрн играч да не му се дава шанса на еден од најперспелтивните играчи од академијата, тоа нема никаква логика.
Еве видете ја статистиката на Себаљос и кажете ми дека тој е креативното решение во средина, за што ни треба Себаљос?
Мислите дека со среден ред Џака Себаљос ќе се бориме за ЛШ?
Ја сум убеден дека немаме никакви шанси со нив двајца, во тој случај радо би му дал шанса на Роу да покаже што има, убеден сум дека има многу повеќе од Себаљос.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.086
Роу играше и 8 ка во Хадерсфилд може да одигра без проблем.
Себаљос не е играчот што ни треба бо средина, нема екплозивност, нема дриблинг, нема креативност во него.
Смит Роу е сосем спротивно на ова, знае да истрча 50 метеи со топка, да влезе во дриблинг, има завршен пас во секој поглед е поперспективен од Себаљос и мора да му се даде шанса, кога еден Вилок можеше да добие, Роу е далеку поквалитетен.
И како може на сметка на позајмрн играч да не му се дава шанса на еден од најперспелтивните играчи од академијата, тоа нема никаква логика.
Еве видете ја статистиката на Себаљос и кажете ми дека тој е креативното решение во средина, за што ни треба Себаљос?
Мислите дека со среден ред Џака Себаљос ќе се бориме за ЛШ?
Ја сум убеден дека немаме никакви шанси со нив двајца, во тој случај радо би му дал шанса на Роу да покаже што има, убеден сум дека има многу повеќе од Себаљос.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Се сложувам дека мора да добие шанса Смит Роу, ама зашо по цена Себаљос да си оди, не можеш да се ослонуваш на млад недокажан играч во ПЛ, додека другиот беше мотор на тимот на завршетокот од сезоната, адаптиран на лигата, наредната сигурен сум дека ќе биде подобар, еве земи пример од Ковачич, очаен беше дечкото во првата сезона кај Челзи.

Искрено го немам гледано Смит Роу откако дебитираше под Емери, тогаш беше поставен на напаѓачки позиции, ете гледам сеа дека ЦМ настапувал за Хадерсфил, на хартија страшни атрибути, ама не се знае дали ќе го исполни потенцијалот во Арсенал, сметај дека е доста склон на повреди.

Само Џака останува сигурен на таа позиција, за Тореира се шпекулира дека ќе биде продаден, не се 10утакмици па со двајца играчи да изгураме на ЦМ...

Секако Реал ќе си го тражи своето, за 20м не треба да се мисли, нашиве се циганчат оти се ограничени финансиски и уште една позајмица плус право/задолжителен откуп би било идеално за да не засилат уште со некој играч, се надевам Парти.

“The trick here is to get them with the right environment around them,” he continued.

“Not to put too much pressure on them. We have a really young squad, a very inexperienced squad, and when you put that in certain parts of the pitch very close together, you can see that there are some deficits and the decision-making is not always the right thing to do.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Најверојатно Тореира-Диавара размена и плус Рома ќе доплателе ако е точно. Не знам ништо за Диавара ама исти години се, Тореира не се снајде во Арсенал не знам зошто искрено, не би ми сметала размената.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ако Тореира од Италијанска лига не се снајде, не знам дали ќе се снајде и овој од истата лига, некако ист тип на играчи ми се, ама нема проблем, не губиме ништо да пробаме нешто друго во средниот ред.

Само не знам дали ова би било како втор избор наместо Парти или таа работа уште си ја тера клубот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom