Фан Клуб: Арсенал

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Затоа и Келн е како опција, е сеа поскапо ќе биде у Келн ама ваљда полесно ќе може да се најдат карти.
jok, od iskustvo mn e polesno karti za okolni zemji (srbija, bugarija, hrvatska, grcija), otkolku francija, germanija, holandija itn.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Треба суперлатив за зборот мизерија да се измисли - Венгер/Арсенал.

Sent from my Coolpad R108 using Tapatalk
 
P

psychostasia

Гостин
Стварно не памтам кога сме имале -4 гол разлика во трето коло. Денес се осеќав ко да гледам и да навивам за второлигаш. Не е до четирите што ги примивме туку што ништо не покажавме. За саат време игра најопасната шанса за гол ни беше кога велбек истрча на голман :cuc:
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Браво за Венгер , таман нека сруши некој рекорд пред да си оди, не ми се верува со каков состав излезе денес.
Секоја чест за чичо, само вака нека продолжи.....
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Sunday’s performance against Liverpool was disappointing for everyone connected with the club - and Arsene Wenger admits to being shocked by the display.

First-half goals from Roberto Firmino and Sadio Mane put the hosts in front at the break, before Mohamed Saleh and Daniel Sturridge completed the scoring after the interval.

“I’m deeply disappointed because we were not at the level - not physically, nor mentally, nor in the fight,” the manager told Arsenal Player.

“It’s very difficult to find reasons today for such a poor performance. It’s a long time that we haven’t had that and it’s very difficult to explain.

“I think we have to not go into the conclusions from today’s performance that the players are poor. The players are quality but today we had a poor performance. I think these players will come back in a different shape after the international break and hopefully we have not many injuries and then there is still the transfer market that we have to deal with until Thursday.

“But we have to not panic as well, just today was a dramatic performance. I have not seen us for a long time like that.”

:shook::shook::shook:
Се праи мрднат со сила, тотално одлепил стариов.......
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Вакви натпревари ми се најболни, не ме болат примените голови, колку што ме боли фактот дека имаме ебан 0 шут во рамки на голот. Кога ништо не постигнувавме и немавме титула со очи видено со години, барем бев горд на тоа што Арсенал (после Барселона ете) важи за клуб со најубав фудбал, највеќе создадени шанси, најубави акции, најубави проигрувања... Што е ова денес, па рак се добива од ова... Не беше толку одамна кога со лордот, Денилсон и Ебуе 5:0 ги плескавме Порто ко ништо...

Мое мислење за Венгер е дека е исклучително интелегентен играч со 0 контрола за својот шут. Знае одлично да брка топки, да врши паметен пресинг, има свои квалитети, но дефинитивно не е за напаѓач, и ама никако сериозно ебано не може да е прв напаѓач на Арсенал и тој да стартува натпревар. Човекот и тие голови што ги има дадено не знае ни сам како ги дал, шутнува без контрола, и ако влеезе - влезе. Жилав е, има брзина, има желба за игра, знае да се бори, ама не е за напаѓач, и дефинитивно нема снага за 90 минути да игра. Нека влага од клупа океј, но нека е ставен како крило да брка топки, па ако треба и нека истрча при контра, ама вака апла се гледа дека не ја бива. За другиве ниту имам ниту сакам нешто да коментирам, Озил 10 топки изгуби, кога ќе ја изгуби не се ни труди да трча назад, одбранава како пинг понг им се одбиваат топки од нозе, Бељерин последен играч одбрана тој ќе смирува ќе конторлира топка... Абе Роналдињо да си ако си последен играч одбрана или пукај ја напред или враќај на голман, нема простор за никакви одовлекувања. Ај да не се нервирам, за жалење сме ние навивачите што све трпиме
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
^Мислиш Велбек

Инаку добро е што отидов на стадион да си гледам Тетекс кои победија а не да се нервирав со мизерииве (не дека сега не се нервирам). Како да имав чуство дека ќе се испосерат. Мислам дека нема потреба да се коментира кажано е се.....
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
За Окс очигледно беше денес дека нејќе да игра и сака да изнуди трансфер.
И претходно бил лош у одбрана, ама како денес никогаш не бил.
Си џогираше на терен, не пресекува топка, ги глеа играчиве на Ливерпул како се шетаат низ наш 16етник, а и во напад беше катастрофа, ниту една акција ниту еден продор.

Се ми изглеа дека ќе игра премногу лошо и на другите утакмици за да изнуди трансфер.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.474
Холдинг денес беше убедливо најслаб на терен, а Венгер се запнал Мустафи да го продава, кој за Холдинг е Неста во моментов.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Site bea najslabi na teren, prvo Holding pa Belerin. Belerin covece. Patetika denes, direkten vinovnik za tretiot gol. Holding za vtoriot. Jas znaev pred TV deka Mane kje mu ja napraj taa finta. Ox isto. Ako e uteha, mislam deka polosh mech od ovaj ne mozime da odigrame vo idnina. Sezonava. Slednata mozhime i polosho. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom