Фан Клуб: Арсенал

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Да со тоа што Перез може да игра и крило тоа ми е муабетот :)

Значи аго згусне тогаш не гледам причина зашто да не се проба и крило.

Ќе видиме, не е толку лош трансфер рокот, можеше да биде многу полош така да малце позитивно сеа.
Жиру 20 гола сезонава, Алексис 20, Перез 10, Озил 10 :D
Може он и дмф и голман да биде, Венгер да може да најде некој мутант од х мен со можност да се разделува на 11 играчи и да плаќа една плата а рестото да го земе и он. И така го плаќаат меѓу топ 4 менаџери а освоил еден карлинг факин куп.

Го славам денот кога ќе замине!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Wenger on Serge Gnabry: "I want to keep him & extend his contract. We stood by him for so long."
од пред еден месец му е изјавава.:facepalm:

Гнабри и Кембел заминаа и Вилшер ако замине ќе бидеме тенки на крилните позиции.
 
P

psychostasia

Гостин
Џенкинсон ќе се опорави и ќе му ја смени позицијата ако сме тенки. Нема гајле, компактен состав имаме.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Вилшер во Бормунт на позајмица.
Не знам зошто, ама во исчекување сум ко да ќе купиме некој до вечер.:icon_mrgr:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Многу ме нервира пасивноста на фан клубов и општо на навивачите на Арсенал, може и затоа сум толку голем хејтер.
Ај сеа почнаа некој си притисок да прават навивачиве, ама џабе е, зошто Венгер се понаша ко „кур ми е двор ми е“.

Секоја сезона, ама баш секоја сезона читам постови „Жиру 20 гола“. Жими ашима шо ќе даде 20 голови !

Ајде океј, земавме напаѓач, каков-таков, и не е катастрофален периодов како лани, ама у никој случај не можам да кажам дека имавме добар траснфер период.
Едино за шо се радувам е Мустафи, иако го неам глеано, ама ете иам некоја верба во него. Ајде тука и Џака ќе го ставам, ама другово е просек.
Холдинг не го ни бројам како трансфер зошто колку 15 години има ебате ?
И Чејмберс беше ѕвер првите утакмици па после стагнираше, дури и полош стана од тоа. Затоа и Холдинг со резерва го зиам.
Перез анонимец, и да океј и други играчи биле анонимци па испаднале класа, ама едноставно немам верба во него.

Политиката на Арсенал е цело време нешто да се крпи. Не памтам еден трансфер период на кој сме се појачале. Се само се крпи, ти отишол еден купи просек за замена...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Како бе со Џака и Мустафи се крпи.

Па колку играчи да купиме што ќе влезат директно во прв тим, по 5 да зиаме секој трансфер рок ако не.

Ете Џака и Мустафи ти се сигурни првотимци + може и Перез ќе биде, како може овој трансфер рок да не ви е појачување.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мустaфи гo земaвме рaди Мертезaкер,не декa oд стaрт се плaнирaлo дa гo зимaме Мустaфи.
И Перез сеa зa сеa не е aпгрејд нa ништo.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Секое наредно засилување во случај секако да се земе некој, ќе е вишок и непотребно. Реално покриени сме на сите позиции со по 2 играчи минимум, а на повеќето и со по 3,4. Одличен ростер имаме и во секој момент можеме како сакаме да ротираме, дури и во случај на повреди. Сега рака на срце немаме тим на Реал и Барса да им парираме, ама дупките што ги имавме се пополнија и според мене овој е успешен трансфер рок. Само греота ми е за Џек, Чемберс, Кемпбел, страшно добри играчи, кои повреди ги мачеле. Имаат талент, само немаат доволно шанса за игра, се приморани да одат на позајмица, само за да не греат клупа во Арсенал. Доколку се зимаат уште нови и нови играчи и други како нив ќе завршат, а жално е пошто сите тројца се страшно добри играчи :unsure:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Мустaфи гo земaвме рaди Мертезaкер,не декa oд стaрт се плaнирaлo дa гo зимaме Мустaфи.
И Перез сеa зa сеa не е aпгрејд нa ништo.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Што е битно зашто е земен Мустафи?

Озил го земавме ради Бејл.

Сериозно сеа ќе се убедуваме дека Мустафи не е апгрејд на тоа што го имавме во одбрана?
 

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Џеки ни замина во Бурмаут ми се плаче, ај барем да се наигра таму за да дојде догодина спремен ем плус може да се зема на фантази сеа едина позитивна работа
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И така заврши транфер периодот, кој го оценувам како солиден, костурот на тимот го надградивме со два квалитетни играчи во Мустафи и Џака, земамве конкуренција за Жиру во Перез, кој за сите е енигма. Сеуште стојам на ставот дека сме слаби на крилата, па ќе видиме.

За Вилшер ми е криво како и на многумина тука, можеби е за подобро сето тоа, се надевам таа одлука нема да ни се удри од главаако дојдеме во ситуација да бидеме со средне ред Еленени-Кокелан.

Можевме и подобро да изиграме на пазарот, некои играчи да се купат порано, можеше посилно да се запне за поквалитетен напаѓач.
И вака имаме одличен тим, со малце среќа, без многу повреди и пред се добра тактика можеме посериозно да се замешаме во некаква борба за трофеи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom