Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Не кукајте кога сакаме можеме да го вратиме Вилшер :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И не ми се верува дека дадовме на позајмица играчи како Кембел и Вилшер, со многу поголем потенцијал, а во тимот уште е оној циркузантот Саного, плус не се отерасивме барем од еден од Џенкинсон и Дебуши, и сега сме во ситуација каде едвај имаме по двајца играчи да собереме на крило, ама затоа имаме три десни бекови.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Пак ќе речам играч како Вилшир кој би можел да изигра цела сезона во Борнмут со екипа и тренер кои сакаат да играат фудбал, беше топ приоритет. Ако можеме да го вратиме кога сакаме, а мислам дека би требало да е така, би било топ за нас, бидејќи нема да му треба аклиматизација, а би дошол со мечеви по 90 минути во нозете. И имаме еден тон играчи од среден ред, како Окс, Тео, Озил, Алексис, Ремзи, Кокелан, Џака, Елнени, Казорла, Ивоби... И плус шанса ќе добие и Аделаид ако ништо повеќе барем во Лига купот да се докаже. И тоа како имаме среден ред. Ако згусти го враќаме назад Џек. :D
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Кај го виде ова?

Колку што сум добро запознаен со правилата( не дека постои вакво правило негде, од Фифа менаџер ми е информацијава :D ) на позајмување играчи во домашни лиги така е. Тимот може да си го врати кога ќе посака , исто ко Кокелан шо го вративме.



Btw не сме лоши, може стариот Зелалем ќе го форсира чим се одлучи Вилшер да го даде.

 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Демек Венгер сакал да остане, ама желба на Гнабри била да замине.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.049
Поени од реакции
7.090
Па пушти го на позајмица, макар подолга со право на откуп. Вака одличен талент им пуштивме за ефтина цена.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Да беше талент до сега ќе изиграше, ке се покажеше, ќе се пробиеше во прв тим. Вака незнам зошто жалите за такви играчи, најверојатно од фактот што сме толку мизерни па мислиме дека Гнабри или Вилшер сега магично ќе ни фалат.

Не, нема да ни фалат. Се додека се задоволуваме со Перез мерез, Шкодран и Џака, со инвалиди како Окс и Волкот и да не набројувам уште, задоволете се со максимум 4то место годинава, за мене ќе е премија.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Да беше талент до сега ќе изиграше, ке се покажеше, ќе се пробиеше во прв тим. Вака незнам зошто жалите за такви играчи, најверојатно од фактот што сме толку мизерни па мислиме дека Гнабри или Вилшер сега магично ќе ни фалат.

Не, нема да ни фалат. Се додека се задоволуваме со Перез мерез, Шкодран и Џака, со инвалиди како Окс и Волкот и да не набројувам уште, задоволете се со максимум 4то место годинава, за мене ќе е премија.
:cuc::bravobe:
 
A

Avenger99

Гостин
Да беше талент до сега ќе изиграше, ке се покажеше, ќе се пробиеше во прв тим. Вака незнам зошто жалите за такви играчи, најверојатно од фактот што сме толку мизерни па мислиме дека Гнабри или Вилшер сега магично ќе ни фалат.

Не, нема да ни фалат. Се додека се задоволуваме со Перез мерез, Шкодран и Џака, со инвалиди како Окс и Волкот и да не набројувам уште, задоволете се со максимум 4то место годинава, за мене ќе е премија.
:cuc::bravobe:
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.650
Поени од реакции
12.488
Гнабри со секоја утакмица што ја изигра за Арсенал покажа дека е подобар од Окс, а ништо чудно за брзо да беше подобар и од Тео. Го прати на позајмица во ВБА кај што рандом редар добиваше повеќе минутажа од него, батката издржа и летово ИЗГАЗИ !

Не бе брат, океј е. Не ни треба нас „талент“ на 21 година што е пожртвуван, ветува енромно и игра како секоја утакмица да му е последна, нас ни треба талент на 27-8 години, кај што „ сега ќе се пробие, само да не се повреди “.

Дај не серете....
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Да беше талент до сега ќе изиграше, ке се покажеше, ќе се пробиеше во прв тим. Вака незнам зошто жалите за такви играчи, најверојатно од фактот што сме толку мизерни па мислиме дека Гнабри или Вилшер сега магично ќе ни фалат.

Не, нема да ни фалат. Се додека се задоволуваме со Перез мерез, Шкодран и Џака, со инвалиди како Окс и Волкот и да не набројувам уште, задоволете се со максимум 4то место годинава, за мене ќе е премија.
Со вториот пасус се согласувам дека ние самите си ги имаме намалено очекувањата и Перез ни изглеа како супер засилување, затоа и пишав вчера дека сме пасивни сите и едноставно како да нејќеме поише.

Е ама за првиот дел уопште не се согласувам.
Гнабри според мене е ѕвер. На Олимпискиве супер се покажа, а и кога играл кај нас уште на втората утакмица даде гол и играше солидни партии. Не играл маестрално, ама играл задоволително со оглед на тоа што е млад и нема некое големо искуство.
На десно крило имаме проблем (иако ја уште верувам во Тео, посебно во Окс со оглед на партијата против Вотфорд кај што според мене баш супер си изигра) и Гнабри супер ќе ни дојдеше.
Гнабри е 1000 пати бољи од Кембел, тоа и лани го зборев кога викав дека треба да добие шанса пред него, ама сите тука ме заебававте дека не сум знаел шо зборам.

Покрај тоа што ме нервира доаѓањево на Перез и што се сфаќа како полн погодок, уште поише ме нервира шо така лесно се ослободивме од Гнабри.
 
P

psychostasia

Гостин
И тоа за 6 милиони го пуштија. Смешно е дури, особено после тоа што го прикажа на ОИ наместо да се извади солидна сума кога веќе се продава.
Овој Перез не ми влева ич надежи и ептен ме курчи хајпот околу него. Поарно на Гнабри да му се дадеше шанса отколку анонимец од шпанска лига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom