Фан Клуб: Арсенал

Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Се мислам дека ќе почни со Џуру, централен, и мислам дека би било дбар избор. Јесте, го кудевме како десен бек, али како централен е посолиден, каде каде. А и ќе ни треба некој за скок игра со Ибра, и то ти е плус фактор, дека, утре Џуру ќе почни централен.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Најверјатно Џуру ќе биде централен :))

Мене оваа слика ми кажува дека ова ни се централните утре.

Иначе за Адебајор курвата немам коментар. Кога седеше на клупа за Сити ќутеше ко скапаница некоја, сега отиде кај сељачиштана и даде 3 гола и некоја асистенција и се утепа од јадење гомна. Не му придавајте значење и ќе го снема. Иначе кретенот потпиша за Сити и носеше маица на Арсенал. Сигурно уште плаче што не игра за Топџиите.
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
тука сме - милан е можеби најдоброто нешто од модерниот фудбал - комбинација на талентирани фудбалери и искусни волци, со одличен тренер, ама тука сме да им ги поматиме сметките - сигурно притисокот е на нивна страна повеќе одошто на нашите момци .

мислам дека со подефанзивна формација би биле поопасни - 4 - 5 - 1 со волкот и аршавин ко надворешни халфови , каде нивната техника и брзина би биле од полза при контри и полуконтри.

форза Арсенал !!!
 
D

D_NazGUL

Гостин


Малку смеа нели. Немал некој попаметна работа.

Инаку за денеска воопшто не сакам ниту да дискутирам 1:3 и тоа два на РвП и еден на Анри, а нивниот нека бираат кој сака.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Ќе им удриме една петарда како на Интер! ван Перси хет-трик, Волкот гол и Шчезни погодува од гол на гол!

Се заебавам, не сум до толку оптимист.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489


за наредната сезона за дома, извинете ако некој веќе ја ставил сликава.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Пижамите се ненадминати, кај се споредува ова со тоа :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom