Фан Клуб: Арсенал

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.190
Поени од реакции
14.468
Е, дај не се филмајте со тие патриотско-лојални комплекси во фудбалот.
Самир Насри е француски професионален фудбалер, не можеш со ланец да го заврзеш за еден клуб, па он не се родил со Арсенал на чело напишано.
Секој играч треба да го сака клубот во кој игра, но ако не може да се воспостави договор поради која било причина помеѓу клубот и играчот, тогаш играчот има секаква можност да одлучува за својата иднина.

Насри премногу има дадено за овој клуб за да се нарекува предавник скапан.
Што е тоа премногу што он има направено??
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Најверојатно Жервињо ќе биде првото засилување оваа сезона :)) ,за некои 9 милиони фунти.
 

Gunner_L

Lord , Lord Bendtner
Член од
7 април 2009
Мислења
922
Поени од реакции
500
Најверојатно Жервињо ќе биде првото засилување оваа сезона :)) ,за некои 9 милиони фунти.
Мислам дека е шпекулација ...

Овие од манчестер почнаа да му го л*ж*т газот на Насри !
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Значи ќе дадам едно мое мислење за ситауцијата во Арсенал, моментално.. И така, немам пишано оддамна, едно подолго мислење..

Еве вака... Се шпекулира со се, со тоа дека Фабрегас ќе си оди, па како им купил играчки на соиграчите, се зборува дека Насри ќе си оди, дека Никлас е веќе „заминат“.. Секој кој што останал во тимот, допринесол за тимот, да биде подобар, поконкурентен и сл... Но, едно е јасно, ако некој си замине, конкретно во случајот Насри и Фабрегас, тоа за нас, ќе значи самоубиство.. И јас така викам, ехх ако дат 60 000 000 за едниот, 40 000 000 за другиот ќе го купиме Меси или сл.. Сите знаеме дека не е така. Овие двајца се можеби најклучните играчи во Арсенал, заедно со Вермален и Ван Перси.. Секоја чест за Џек и Арон, но ако го изгубиме Насри и Фабрегас, не верувам дека овие двајца ќе успеат да покријат еден креативен плеј, во средината на теренот..

Зошто е важно да ги зачуваме ? Веројатно, заради уиграноста, квалитетот и нивото на кој играат.. По звучност можеби после Барселона, имаме најдобар среден ред, во имињата на Вилшир, Фабрегас, Насри и Волкот, а ако на тоа се придодадат Сонг, Аршавин, Арон и Томас, е тогаш е друга приказна.. Е сега, ќе речат и „лани викавме за така“... Нормално, викавме и ќе викаме секогаш... Имам верба и мислам дека е само прашање на време, кога Венгер ке успее да ги склопи сите коцки во тимот и конечно да стгнеме до титула во ПЛ или ЛШ...

Да сумирам, најголемите засилувања за нас би биле останувањата на Фабрегас и Насри... Тука заедно со Вермален,Џуру здрави, Џек и Волкот во топ форма, Аршавин посолиден и Ван Перси со +40, е тоа е тоа... Ќе кажам пак, „трансферите“ на Насри и Фабрегас во „Арсенал“ ќе се најголемите трансфери за нас.. И тоа е тоа...

Доколку дојде пак до заминување на некој од овие двајца (мое лично убедување е дека Фабрегас, кон средината на јули ќе не напушти), е тогаш пак ќе имаме период на уигрување, на присопособување и ќе бидеме први до февруари и на крајот пак, добро познатата приказна од сезоните наназад..

Имено, јас имам голема верба во сите во тимот и сакам да остане комплетен.. И да се наоѓа во 4та дивизија, југоисток, јас пак ќе сум „ганер“ и пак ќе навивам за Арсенал... Јас сум научен да го сакам овој клуб, да го чувствувам близок, да го чувствувам како дел од семејството, и да го величам како што јас знам.. Кај и да е, тој е мојот Арсенал, освојувал нешто или пак не.. Ќе кажам една позната изрека: „Многу е лесно да дојдеш до врвот, но пеколно тешко е да се задржиш на него“.. Арсенал е секогаш во врвот, било на табела, во моето срце или пак во вашите срца...

Арсенал е еден и сакајте го ! Само така ќе успееме !
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Штета ако изгубиме златен играч како Насри... додуша веќе изгубивме еден, Денилсон, но двајца ќе биде премногу...
 
D

D_NazGUL

Гостин
Е, дај не се филмајте со тие патриотско-лојални комплекси во фудбалот.
Самир Насри е француски професионален фудбалер, не можеш со ланец да го заврзеш за еден клуб, па он не се родил со Арсенал на чело напишано.
Секој играч треба да го сака клубот во кој игра, но ако не може да се воспостави договор поради која било причина помеѓу клубот и играчот, тогаш играчот има секаква можност да одлучува за својата иднина.

Насри премногу има дадено за овој клуб за да се нарекува предавник скапан.
Никого неможам и не сакам јас да врзувам јас со ланец никаде, но ако навистина Насри премногу има дадено за овој клуб и ако навистина го почитува нема никогаш да се осуди ни да помисли да оди во најлутиот ривал МНУ. Тоа е непишано правило бе пријателе така да не ми објаснувај ти дека јас сум имал комплекси. Немам јас проблем со тоа НАсри да си замине ако не е задоволен, напротив ги оправдувам сите што сакаат да си одат, млади се и сакаат да се закитат со понекоја титила во животов - а овде како тргнало у скоро време нема да биде. Ама ти да изјавуваш дека ќе преминеш у МНУ само за да изнудиш поголема плата ... епа друже тоа е више перверзија и безобразие.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Насри напиша на твитер, да не веруваат навивачите во написи по таблоиди тоа биле глупсоти.
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Tweet by Samir Nasri
@Nanas08: "I just want tell you dont listen the newspaper and the rumours i will let you know if something happen"
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Првото засилување официјално : Young defender Carl Jenkinson joins Arsenal
--- надополнето: Jun 8, 2011 10:33 AM ---
A и неколку младинци ги обновија договорите : Benik Afobe, Chuks Aneke and Oguzhan Ozyakup sign new deals
--- надополнето: Jun 8, 2011 11:17 AM ---
Carl Jenkinson :
cant begin to describe my happiness in joining my boyhood club, a big thank you to all the Arsenal fans who have welcomed me on here :)...
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Жервињо бе пееер. :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom