Фан Клуб: Арсенал

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Знам дека игра(ше) штопер и дека за пријателските играше како десен бег и после тоа го прашаа Венгер (во стилот) зошто го игра десен бег и како е задоволен од таа позиција и Венгер изјави као одлично се снашол и дека не е чудно во иднина да биде еден од најдобрите бекови. А добро знаеме како Венгер знае да менува и експериментира со позициите и нека не ве чуди ако биде десен бек. Не тврдам дека ќе е но сепак Венгер и се е чудно, а можеби го ротираше поради тоа што го напомена картер за да осети како игра десниот бек :toe:. И да Бартли што го спомена Картер ќе биде иден штопер.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Со мало големо закаснување да ја честитам победава :) ,првиот неверојатен гол на насри го видов но другото морав да го пратам на livescore...среќа тепавме :)
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Скилачи и Џуру ќе си ја завршат работата, каков Нордтвид, не се занесувајте.
Се молам Фермален да се врати побрзо, доста морално ќе не крене, а и квалитет назад ќе донесе троа повеќе, и плус Клиши ќе може да го вади...
Добро е шо Насри е во топ форма, па и Аршавин, и РвП се враќа полека. Повеќето се на ниво и мора да го искористиме моментот.
Јунајтед мислам дека можеме да ги истепаме, иако се јаки дома. Страв и трепет ќе бидеме после тоа :D
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Скилачи и Џуру ќе си ја завршат работата, каков Нордтвид, не се занесувајте.
Се молам Фермален да се врати побрзо, доста морално ќе не крене, а и квалитет назад ќе донесе троа повеќе, и плус Клиши ќе може да го вади...
Добро е шо Насри е во топ форма, па и Аршавин, и РвП се враќа полека. Повеќето се на ниво и мора да го искористиме моментот.
Јунајтед мислам дека можеме да ги истепаме, иако се јаки дома. Страв и трепет ќе бидеме после тоа :D
Правиме моабет за недај боже (да чукнем во дрво) ако некој сега да се повреди од нив двајца ќе нема уште една замена.

Ај можеби поради ова Венгер ќе земе уште еден дефанзивец :toe:
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Правиме моабет за недај боже (да чукнем во дрво) ако некој сега да се повреди од нив двајца ќе нема уште една замена.

Ај можеби поради ова Венгер ќе земе уште еден дефанзивец :toe:
Не верувам дека ќе земе, задоволен е од моменталните, а не сака некој незадоволен да му седи на клупа (шо ќе се деси ако земе некој).
Доста искуство стекнаа, плус Фермален ќе се врати сега. Кошиелни не би требало многу да биде отсутен, има потрес на мозокот...
Исто се знае дека Сонг е не-дај-боже замена за централните дефанзивци, џабе си изразуваме желби ние, Венгер нема да отстапи од неговите замисли...
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Дечки, што мислите за собиранка од фан клубов за гледање на Манчестер - Арсенал?
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
За Сонг
It’s like someone has told him he’s Lionel Messi. It leaves Arsenal hopelessly exposed at the back and their defence has never looked as vulnerable since the days of Pascal Cygan and Igors Stepanovs.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
http://www.arsenal.com/news/news-archive/wenger-defence-strong-enough-to-win-title
ретко не се сложувам, ама овој пат незнам како би се сложил кога даваизјава дека дефанзивата ни е доволно цврста за да освоиме титула... а двајцата први дефанзивци ни се повредени!
И на тоа го надополнува губењето на поени од страна на Челзи... Што едно што не брига е нашите поени, ако ги земаме нашите, туѓите не би не интересирале . . .
Барем еден дефанзивец некако ми фали во тимов.
Ова не ме сваќајте грешно, верувам во титула и очекувам титула барем една оваа сезона па и да не е во премиер лига сепак една титула очекувам од овој состав!
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Тоа секако не е од Венгер пишано, тоа е од едиторите.
Ова е од Венгер:
Wenger said:
“My philosophy is not to be in trouble, but to fool the opponent into trouble."
“The teams close us down so much high up because they know we play through the middle, that I push my midfielders at the start a bit up to give us more room to build up the game."
“Song is a bit naturally high up because I want him to be.”
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
Незнам зошто,али за најдобар и најстабилен тандем го сметам Кошченли-Вермален.Кошченли желен за докажување и задрување на првотимскиот стаутс , а од другата страна столбот на одбраната Верма кој верувам после повредата ќе се врати многу мотивиран дека не играл многу време :).А моментално за тоа Сонг да игра штопер,хмммм...незнам колку е паметна идеја,зошто не велам дека Сонг не го бива за штопер но немаме кој да игра на неговото место што го игра моментално..Диаби повреден,Денилсон???Дај не ме дупете.
И за видеово шо го постира Вармастер...немам зборови ахахаха:pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom