Фан Клуб: Арсенал

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.358
Поени од реакции
4.937
Епа Насри и Волкот не се ставаат во 83 минута,Венгер врска си нема!
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
ПАК КРСТЕТЕ СЕ ВО Венгер! ЕБАТЕ ШУПАКОТ!
И Сега озбилно Венгер е виновен што пенал чист не ни е досуден што иста таква реакција кога Цеск направи доби пенал противникот а?
И дали е тој виновен што Н`зогбија падна меѓу 2ца наши играчи , кои не го ни допреа, и тоа надвор од 16 и пак доби пенал а?
Епа не гледам како овие најголеми, најзначајни грешки , кои го решија мечот... ти сепак вината во Венгер ја бараш.
 
Член од
13 август 2010
Мислења
236
Поени од реакции
5
За оваа утакмица 20% е вината кај Венгер 80% кај судиите
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.198
Поени од реакции
14.496
Јас само сакам да видам дали македонец_7 пак ќе го брани Венгер после натпреваров...
8 измени бе алоооо зашто да менува све?
Нека даде некое разумно објаснување зашто го растури тандемот Џуру/Кош за да го стави идиотон Скилачи?
Нека даде разумно објаснување зашто Волкот не играше?
Значи сами си се заебуваме, имавме шанса да се израмниме по бодови на врвот а ние прокоцкуваме и тоа дури од кога им исклучија играч... ех беее не ни е судијата крив...

а заборавате дека Цеск истото го направи лани па не досудија пенал, после тоа го направи пак истото па досудија? немојте на тоа да се вадиме, зависи кој судија е некои го судат некои не...
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
523
Поени од реакции
164
Ама полоша реакција на голман не можеше да има од онаа на Фабијански кога ни го дадоа голот.
 
Член од
13 август 2010
Мислења
236
Поени од реакции
5
Абе ај за нас не досуди ама па за нив немаше ни контакт чиста глума, а да не зборам што беше надвор од 16 метри
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.198
Поени од реакции
14.496
е вака се губат титули...
Не е изгубена титулава, барем не сезонава пошто сите се катастрофа и тоа ни дава шанса, меќутоа сега шанса имаат и уште 4 други тимови и ќе биде неизвесно до крај.
Како и да е сами си прокоцкавме многу шанси сега да бевме далеку пред манчестер...
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
3.159
Поени од реакции
375
Не реков дека е изгубена
Џабе ги тепавме Челзи кога неможеме да тепаме тимови шо се борат за опстанок

абе ајде 8 измени?!
да го ебам у гз!
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Да не се лажеме дека Фабиански е крив за голот, одбраната ни е катастрофааааа.....Ах Верма враќај се веќе переку таквото со овие двајцава.....
Втора работа, судијава или на некои дроги беше или тешки тегли му требаат да види дека како прво пеналот што им го досуди беше надвор од шеснаесетник, а за играта со рака на тој шупакот од жив ѕид не ми се збори, мислам почист пенал здравје.....
Ебуе не е лош, али не му е позицијата, ништо не се изигра по таа страна....Колку и да греши Клиши пак има повеќе корис од него на левата страна.....
Аршавин бе ќе може ли чоеков, еден добар потег али затоа другото срање, го нема никаде, губи топки, трча ко буљаш, чиста шанса промашува, затоа за резерва ќе го биде.....
И на крај и Венгер ме изиритира со доцните измени, требаше Бентнер да го извади и Арша.....
Таман малце се смирив кога лапнаа црвен (бај д веј Вилшир :cuc: како го испровоцира алал вера), ни жбрцаа тапа голче......
Ајде да ја испратиме годинава со оваа утакмица и да ни тргне наредната година со победа....
Поздрав до сите Ганери
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Дечки,да биде реални вака ништо не бива.Таман кикснаа Манчестер па и ние да не бидеме покусо и ние кикс.А факт е дека реми е кривица на судиите али и на Венгер.70 мин веќе требаше да бидат пуштени Насри и Волкот,а не у 83.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Фантастично е за колку кратко време, се менуваат мислењата за Венгер.. После победата на Челзи, имаше апсолутно од секој, честитки за тимот кој го извади.... Да ги барам мислењата ? Ви се молам.. Ако ништо друго, барем бидете МАЖИ и држете се до зборот дека не го сакате Венгер во тимот, и дека после некоја „голема“ победа нема да го величите...

Јас само ќе кажам, една негова изјава, која некако ке ја цитирам во мое име: „Ако е така како викате тогаш сите ние имаме повеќе од 1602 меча искуство, за разлика од Венгер“....

Некој рече дали ке го бранам и шо мислам за ова.. Ниту ја гледав ниту ништо утакмицата... Бев излезен и сега проверив резултат.... Зарем е важно што јас мислам ? Реков, бидете доволно МАЖИ и докрај одете со теоријата дека Венгер не знае.... Само толку...

--- надополнето ---

Да не се лажеме дека Фабиански е крив за голот, одбраната ни е катастрофааааа.....Ах Верма враќај се веќе переку таквото со овие двајцава.....
Втора работа, судијава или на некои дроги беше или тешки тегли му требаат да види дека како прво пеналот што им го досуди беше надвор од шеснаесетник, а за играта со рака на тој шупакот од жив ѕид не ми се збори, мислам почист пенал здравје.....
Ебуе не е лош, али не му е позицијата, ништо не се изигра по таа страна....Колку и да греши Клиши пак има повеќе корис од него на левата страна.....
Аршавин бе ќе може ли чоеков, еден добар потег али затоа другото срање, го нема никаде, губи топки, трча ко буљаш, чиста шанса промашува, затоа за резерва ќе го биде.....
И на крај и Венгер ме изиритира со доцните измени, требаше Бентнер да го извади и Арша.....
Таман малце се смирив кога лапнаа црвен (бај д веј Вилшир :cuc: како го испровоцира алал вера), ни жбрцаа тапа голче......
Ајде да ја испратиме годинава со оваа утакмица и да ни тргне наредната година со победа....
Поздрав до сите Ганери
Ако не примевме гол, немаше да те изитира? Нели ?
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Ебати голот шо си го дал Скилачиов ццц

[video]http://www.myspace.com/video/vid/107280276[/video]
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
ЦЦЦЦЦ кој глупости се изначитав значи страшна работа сте. Што ви беше крив сега венгер жити се. Додека водевме 1-2 ок си беше и кога примивме глупи голви (по незнам кој пат) одма венгер е крив. Јас само за едно ќе го окрива што му дава многу шанса на денилсон, за друго не.

А да ве прашам експерти мислите лесно е да се одигра 90мин против челзи и после еден ден скоро два уште еден. Колку измени очекувавте. Што сте запнале за тоа што невлезе волкот. Тука Сонг фалеше а не Волкот. Сепак водевме и пак барате офанзивно.

И само едно ми е криво што секогаш примаме глупави голови, да е од некоја добра акција стварно нема да ми е криво али криво ми е што мора глупи голови секогаш да примаме.

Поздрав до сите ганери......
 

Kajgana Shop

На врв Bottom