Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Многу ме хајпнува клубов, се враќа времето од бебињата на Венгер ама во уште понапредна фаза, срце ми се полни кога гледам вака 15 годишни деца влагаат во игра, сите млади и перспективни играчи, кои горат од желба да се докажат и си ја користат секоја минута на терен да се покажат во најдобро светло. Не е Арсенал веќе клубот во кој доаѓаат играчи само за плата и клубов не им значи ништо. Со ваков пристап од играчите, сите врати ни се отворени, и ЛШ и поминување осмина финале после 15 години и се по ред, само глава на земја и фокус на случувањата на теренот, одлично е ова.
 
Последно уредено:

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.944
Штета за ЕСР. Лани имаше одлична сезона, па дури и откога беше истиснат од Одегард.
Се гледаше дека подолго време се мачи со повреди и треба санација.
Доброто е што ќе одмори за време на светското, ќе има време да се рехабилитира и се надеваме ќе се врати посилен.
Омилен играч ми е. Има некоја леснотија во неговата игра.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Жесус е неверојатно добар играч, маестро и плус орач! Не застанува
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
551
Поени од реакции
1.016
Мора посериозно да се притиснат Сон и Перишиќ, во второ ќе играат ко на стероиди. Вајт остава огромни празнини на негова страна, Сон и Кејн знаеме дека се бели мечки во лигата и ќе го користат тоа многу при нафрлања од страна.
И не мора да се влегува со топката во гол, најмалку пет добри ситуации надвор од 16-ник ги испуштаа за да идат топки до Зинченко и Жесус/Мартинели од страна.
Исто Сака премногу пасивен во прво полувреме, да се надеваме дека ќе проработи во второ.
Џака… старите бубачки му се вратија во глава. :вонзем:
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
За првпат после 5 години не сум скептик за натпреварот против Ливерпул. Газиме! Штета што прокоцкавме поени на Олд Трафорд.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Јунајтед ги мразам највеќе, од секогаш сум ги мразел ама ова мршава Конте ги бутка Тотнем на прво место пополека.

Ги осакативме со за нас под ниво игра. Многу ми е мило за Џака, играчиште.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
551
Поени од реакции
1.016
Џака после пеналот ги уништи и заслужено си зема мотм. Каков кам-бек, алал.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
551
Поени од реакции
1.016
На Жезус му е испод ниво да дава голови во ЛЕ па затоа дава нереални асистенции.
Артета не е нормален со измените, ко следно коло да игра против Ипсвич па ризикува со првотимци на добиена утакмица.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
И ја фучев за измениве, ко да неаме 10 утакмици месецов.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Мора да оддржува натпреварувачки дух, јбг. Сигурно им рекол лагано, не дека се претепаа измените
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Дискутабилно е дали играњето Томијасу лев бек при здрав Тирни е тактичка генијалност на Артета. Лани Тирни се изнамачи со Салах.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom