Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Реално последниве 3-4 години имавме добри утакмици на Олд Трафорд и мислам дека и со повредиве ќе извадиме барем бод, секако таму утакмицата се решава уште во тунелот, психата е најбитна. И тие се во налет ама ние сме 5/5 и мидлам дека ќе ги добиеме.
 
Последно уредено:
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Рамдсдејл и Одегард тренирале со екипа. Мора да стиснат заби да играат утре :)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Без ниту еден коментар на темата. Баш немаме коментар за натпреварот :D
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.621
Поени од реакции
12.431
Мене ми е едино криво што не ја играв точен резултат, пошто ова ми беше апла очекувано :ROFLMAO:

Од тој аспект, утакмицава ми беше „небитна“. Очекував пораз, го очекував резултатов па до некаде и играва ( иако некои пак успеаа да ма разочараат и покрај ниските очекувања ).

Повеќе ме интересираат наредните 2-3 утакмици како тимот ќе одговори на ова.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Немам ништо против Јунајтед да им крати поени и на Сити, Челси и Тотнем. Секако поените ќе ги губат од Евертон, Лидс итн.

3 евтини голови од контра. Мурињо вајбови.
 
Член од
13 септември 2015
Мислења
1.010
Поени од реакции
2.283
После одличен преоден рок,неверојатни резултати на припремните и одличен почеток на сезоната,МОРАШЕ да купи Арсенал некој класа играч во среден ред,со Џеко и Самби толку е максимумот ќе се губат против сите посилни екипи.Многу ми се свиѓа играта,млада екипа со одличен тимски дух со многу потенцијал и се надевам конечно Арсенал ќе се врати на старите патеки.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Дали само јас мислам дека Рамсдејл можеше да искочи на вториот гол и лагано да ја расчисти!?
 

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Џака е најголема превара од играч што сум видел да игра за Арсенал. Дава илузија со мафтањето раце и глупите фаули дека праи нешто а уствари везе нема. Моментот кога ќе си оди, ќе видиме голема разлика у средина, вака као со 10 души да играме.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Џака е најголема превара од играч што сум видел да игра за Арсенал. Дава илузија со мафтањето раце и глупите фаули дека праи нешто а уствари везе нема. Моментот кога ќе си оди, ќе видиме голема разлика у средина, вака као со 10 души да играме.
images.jpg
 
Член од
3 септември 2022
Мислења
134
Поени од реакции
360
Немам ништо против Јунајтед да им крати поени и на Сити, Челси и Тотнем. Секако поените ќе ги губат од Евертон, Лидс итн.
Демек, Арсенал е во борба за титула со Сити и Ливерпул, а Манчестер е послаб од Арсенал? Вас ви треба под итно освестување од некоја селска екипа да ве врати во реалноста.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Демек, Арсенал е во борба за титула со Сити и Ливерпул, а Манчестер е послаб од Арсенал? Вас ви треба под итно освестување од некоја селска екипа да ве врати во реалноста.
абе дали ти влезе направи профил за да го пишеш коментаров? кој левел на очај е ова хахах
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Демек, Арсенал е во борба за титула со Сити и Ливерпул, а Манчестер е послаб од Арсенал? Вас ви треба под итно освестување од некоја селска екипа да ве врати во реалноста.
Според моменталниот тек на сезоната, околу 7 екипи ќе се борат за место во Европските натпреварувања, а Арсенал е сериозен конкурент за најелитното натпреварување. Секој изгубен бод на ривалот треба да се слави. А твојата екипа оваа сезона покажа дека поени може да им крати на тимови што се борат за тој врв, а да им поклонува на екипи за опстанок или средишен дел во ПЛ. Робин Худ во реалноста.
 
Член од
3 септември 2022
Мислења
134
Поени од реакции
360
Според моменталниот тек на сезоната, околу 7 екипи ќе се борат за место во Европските натпреварувања, а Арсенал е сериозен конкурент за најелитното. Секој изгубен бод на ривалот треба да се слави. А твојата екипа оваа сезона покажа дека поени може да им крати на тимови што се борат за тој врв, а да им поклонува на екипи за опстанок или средишен дел во ПЛ. Робин Худ во реалноста.
Како тоа го покажа? Со поразите од Брајтон и Брентфорд? Прво, Брајтон е многу заебан и тешко ќе се добиваат бодови против нив, второ во првите две кола Тен Хаг мислеше дека може да игра како Сити па беше казнет. Сега Јунајтед игра фајтерски фудбал, па не верувам дека ќе губи многу бодови од послабите екипи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom