Фан Клуб: Арсенал

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Нека му даде шанса Артета на Лено во купот ќе заборави кутриот да брани. :P
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
На ниеден канал не се пренесува Арсенал? Сите стримви што се за Арсенал го пренесуваат Јунајтед.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Мизерија од клуб, имаш милиони фанови што сакаат да ја гледаат утакмицава и ти не ја ни пренесуваш на Arsenal.com... Морам да ја слушам ко у 50тите на радио кога слушале утакмици...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Од тоа што разбрав, Мартинели добро играл, обезбедил пенал и Лаказет го реализирал.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Изгледа само јас би му дал сеуште шанса на Артета. Мислам дека може да не' биде, ќе треба да почекаме сезонава.

Секако ако ништо не направи сезонава, ќе треба да јаде шут карта, меѓутоа не во моментов според мене.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Изгледа само јас би му дал сеуште шанса на Артета. Мислам дека може да не' биде, ќе треба да почекаме сезонава.

Секако ако ништо не направи сезонава, ќе треба да јаде шут карта, меѓутоа не во моментов според мене.
Се мислам да ставам лајк, ама кога ќе ми текне дека Џака ќе го врати во прв тим после црвениот картон и дека преносот на топка во средина ќе касни поради него ко лет на Виз Ер Скопје-Малта, ми оди со виљушка во око да се бодам.
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Што убаво ни беше овие неколку утакмици без братот, сега 99% стартува у недела, со оглед дека Локонга ја изигра цела утакмица.

Ако, нека си ја коцка Артета и така нестабилната позиција во Арсенал со играње на мајмунот, може не одма, ама за неколку утакмици секако ќе го кошта тоа бодови и можда и работно место.

Кокошките не ништо посебно сезонава, но само малку простор, една полушанса за Сон или Кејн и одма се превртува утакмициата, башка што ќе судел оној кретенот што направи преседан во фудбалот со оној пенал против Луиз кој никој никогаш пред тоа и никогаш после тоа немаше да го досуди фаул.

Очекувам нерешно, нема да бидам задоволем со тоа, оти ни требаат три бода и победа, двете победи од по 1-0 над кандидатите за испаѓање Барнли и Норич не се доволни за да кажеме дека сме направиле пресврт и сме се повратиле по првичните три порази.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Што убаво ни беше овие неколку утакмици без братот, сега 99% стартува у недела, со оглед дека Локонга ја изигра цела утакмица.

Ако, нека си ја коцка Артета и така нестабилната позиција во Арсенал со играње на мајмунот, може не одма, ама за неколку утакмици секако ќе го кошта тоа бодови и можда и работно место.

Кокошките не ништо посебно сезонава, но само малку простор, една полушанса за Сон или Кејн и одма се превртува утакмициата, башка што ќе судел оној кретенот што направи преседан во фудбалот со оној пенал против Луиз кој никој никогаш пред тоа и никогаш после тоа немаше да го досуди фаул.

Очекувам нерешно, нема да бидам задоволем со тоа, оти ни требаат три бода и победа, двете победи од по 1-0 над кандидатите за испаѓање Барнли и Норич не се доволни за да кажеме дека сме направиле пресврт и сме се повратиле по првичните три порази.
Мислам дека ќе игра 4-3-3 со Парти-Одегард-ЕСР во средина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom