Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Pepe ni go ebe cel sistem
Автоматски споено мислење:

Oba i Pepe mnogu losi
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Да беше Лено место Рамсдејл, Мари место Габриел и Седрик/Чејмберс/АМН место Томијасу ова е 3-0 за Барнли.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Личност на мечот денес....режисерот на пренос!!
Какво комбо од кадри...АМН-Саутгејт-АМН
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Габриел ѕвер, Томијасу ѕвер, Рамсдејл ѕвер.

Вајт.... не сакам да серам по тек купени играчи, но пак истата дилема како и летово по овие неколку негови утакмици, имаше ли начин подобро да се потрошат 50 милиони имајќи го Салиба, отколку за Бен Вајт.

Иначе нападот е очај, никој не е во форма, Оба, Пепе а особено Сака, он игра ужасно веќе некое време, ам ај нашето златно дете е па не е толку мета на критики. Ситуацијата со нападот е пак плаќање на грешки од летото ,кога не најдовме на кого да му го дадеме Лаказет и да купиме нов млад напаѓач за да му конкурирана Оба.

Како и да е, убава, машки изработена победа, малце стабилизирање на тимот пред дербито каде ако добиеме, ситуацијата за Артета ќе биде далеку подобра, и самодовербата ептен ќе се крене.

Одегарад, засега делува одлично, дури и на денешната позиција каде играше.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.531
Поени од реакции
5.764
Ne znam oti Laca ne igra, ni 5 minuti barem. Odbranata denes ( bez White, isto kako i prethodnata) odlicna.


Partey nema kondicija za 90 minuti, se gleda, isto kako i Smith Rowe.


Kaj Saka se osekja zamorot, mu treba vreme da vlezi vo forma.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Па вака ко што гледам има огромни шанси да ни се повтори пак ланска сезона, освен единствено Одегард да експлодира, или некој до напаѓачите да проработи повторно и да врати оган форма, иначе нема како нешто поразлично да гледаме. Првите 3 кола мислам бевме распашана команда, сега одбрана пак ќе станеме коска како лани, ама напад пак ќе нема креативност, ќе нема течност во играта и тие малкуте шанси ќе нема кој да ги реализира бидејќи никој не е во голгетерска форма. Убаво е 3 бода што земавме, ама реалноста е таа, ова е далку од квалитетниот Арсенал кој треба да го гледаме, кој имаше 20 шанси креирани по натпревар.

И новово засилување Томијасу личи ко стварно добар трансфер. Кога го видов прво трансферов мислев пак е некој маркетинг трансфер ко што прават за продажба на дресови на азискиот пазар, ама играчов е оган. Која пожртвуваност и желба за игра само ја покажува, секоја му чест.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Томијасу играчиште!!! А овој Таварес го нема X копчето. Сам почнува акција, сам завршува и тоа секој натпревар.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Томијасу буквално без грешка беше. Многу ми наликува на Монреал, се надевам ќе биде многу подобар ама ми наликува во смисла на дисциплината, позиционирањето и old school напуцај ја топката на сигурно отколку да се глупираш ко цела утакмица Вајт што се глупираше. Ако минатата недела го пофалив Вајт во дистрибуцијата, денеска многу ја пимплаше и среќа што Тејлор беше на место со одлуката. Не сум задоволен сеа за сеа од Вајт, само ради цената. Се надевам ќе ме демантира. Се додека Салиба гази во Марсеј,а овој игра потпросечно тука ќе сереме дали беше паметна одлука и со тек на време ќе испадне дека не било. Али се надевам ќе се поправи.
Автоматски споено мислење:

За мене е одлична победа, од секогаш сме се мачеле против Барнли. Не сум задоволен од нападот ама сум доста задоволен од одбраната освен Вајт. Обично овие копачиве Барнс,Вуд и компанија не малтретираат у наш шестнаестник, а сега беше обратно. Рамсдејл,Томијасу и Габриел ги искинаа овие двајца. Не смее Лено да помисли да брани против Тотнем.
 
Последно уредено:
Член од
27 декември 2020
Мислења
545
Поени од реакции
1.015
По сѐ изгледа дека светиот дух ќе биде првиот кој ќе јаде клоца. Арно си беше во Вулвс, не му требаше да си фаќа работа со Тотнам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom