Фан Клуб: Арсенал

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Сигурно ќе се плашат ене ги гаќите ги наполнија. Епа реално ако не освојат ЛЕ, единствено ако успеат до Конференциската да стигнат преку ПЛ. Поубаво да не играат ништо во Европа, отколку да играат Конференциска.
Сарказам друже...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Убави голчиња дадовме, иначе тотално небитна утакмица, чекам четврток да дојде да и удариме печат на оваа бедна сезона.
Рано е, печатот ќе го удриме во финалето :D
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Сарказам друже...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Знам дека си саркастичен. Ама реално крај на сезоната е и треба да се помират навивачите дека ова е најлошата сезона. Јас посакувам да освојат ЛЕ, ама не верувам дека се способни за такво нешто во моментот. Денес со Њукасл ме разочара со пристапот во еден дел од натпреварот, оти ја умртвуваа играта и чекаа да помине времето. Реално ако по некоја случајност играат Конференциска, јас немам намера да ги пратам натпреварите. Со кого да ги гледам таму, со Партизани Тирана, Чукарички, Силекс или Академија Пандев, Мура, Зета или некои други клубови кои се под нивото на Арсенал? Срамота е на што спаѓа Арсенал, од сезона во сезона.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Знам дека си саркастичен. Ама реално крај на сезоната е и треба да се помират навивачите дека ова е најлошата сезона. Јас посакувам да освојат ЛЕ, ама не верувам дека се способни за такво нешто во моментот. Денес со Њукасл ме разочара со пристапот во еден дел од натпреварот, оти ја умртвуваа играта и чекаа да помине времето. Реално ако по некоја случајност играат Конференциска, јас немам намера да ги пратам натпреварите. Со кого да ги гледам таму, со Партизани Тирана, Чукарички, Силекс или Академија Пандев, Мура, Зета или некои други клубови кои се под нивото на Арсенал? Срамота е на што спаѓа Арсенал, од сезона во сезона.
Да се помириш дека ова е катастрофална сезона и да ти паѓаат очекувањата се две различни работи.
А тоа "ај бар ќе се посветат на ПЛ" ми е очај и тешење у стилот "во секое лошо има добро"...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Брајтон да ни ги спакува Потер и Лампти за летоска :)
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Потер дава Рој Хоџсон Ливерпул вајбс али ај, само нека се дава неш
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Ај да видеме, чинам Тотнем му е следна дестинација, ако отиде там да се надеваме дека ќе испадне како шо викаш :D
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Лампти ако сакаат да го донесат треба солено да го платат. Патем во зимскиот преоден рок покажале интерес за него.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
551
Поени од реакции
1.016
Пак без Џака, ризик јак мила душа :D
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Не сум сигурен дали бранат резултат...

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Уште 3 полувремиња нека ни дадат, со овој пристап нема гол да постигнеме, освен ако ни поклонат пенал или автогол.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Нула тактика, нула пожртвуваност, нула борба и на крај ќе победиме со некој гол на среќа само за да гледаме плус еден мизерен натпревар за кој се надевам дека ќе го загубиме пошо овај Арсенал со овај менаџер не заслужува елитно натпреварување како ЛШ.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
1. Смачено ми е од нашето катастрофално изведување корнери, па колку и да си инает ќе видиш дека не оди и ќе воведеш нешто ново, на пример нагло улетување на фудбалерите надвор од шеснаесетник во шеснаесетник, а тие од шеснаесетник назад, за да се збунат противниците кои бранат играч а не простор и да се направи мешаница. Ние статично секој корнер исто и секој корнер е сјебен уште пред да се изведече, џабе Тирни 10 корнери доби...
2. Апсолутно неаме играчи за да доминираме средина на терен и тоа многу значи во вакви натпревари, овие играчи не се играчи да имаат посед, премногу се статички, премногу се мрзливи, тромави, немаат креативност, многу време им треба за прием и пес, играта е преспора и цело време секој кога прима топка има по 2-3 играчи на грб. Играта е трула од старт цела сезона, само 2-3 натпревари сме играле добро да не може противникот со топка да се состави и 10 гола да сме можеле да дадеме, денес немаме никаква игра, само на индивидуален квалитет (Обамејанг стативата) би можеле гол да дадеме.
3. Се изгуби драгоцено полувреме со Мартинели на клупа, ниту еден од стартните 11 не заслужува да игра повеќе од Мартинели. Ако сака воопшто победа нека го стави на терен одма во второ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom