Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Како не го боли кичмата Тирни цела сезона да не влече на грб. Ајде уште еден...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ај у курац у Реал и после да те продадат у Елче да ти ебам фашистот.

Отиде сезоната у февруари, на здравје, на времето кога ни завршуваше сезоната у февруари, барем имавме фиксно 4-то место и утеха дека сме играле ЛШ.

Леле, гомнарот бразилски го внесе во игра, ауиууууу
Демантирајте ме еднаш пизда ви матер, ај баш да видам
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Зошто на едноставен начин, кога може да се тресаме и да се мочаме во гаќи до последен свиреж на судијата. :rolleyes:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.657
kakvi losi izmeni napravi Arteta, katastrofa, cel tim go debalansirase, vecer neka mu go ispusi na Saka, go spasi od glupostite.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
:noze:
Автоматски споено мислење:

STOP THE COUNT!!!
У глава ми се вртеше цело време постов...
Автоматски споено мислење:

kakvi losi izmeni napravi Arteta, katastrofa, cel tim go debalansirase, vecer neka mu go ispusi na Saka, go spasi od glupostite.
Една од измените асистенција направи за 2-2 :love:
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
354
Поени од реакции
279
Колку канцер има уште во екипава да се чудиш што изигра цела утакмица Џака ни за напре го бива ни за назад.
Вилијан влезе како да има два шлепери растоварено никаква желба за игра ми се слоше кога не можеа да им земат топка 5 минути еден пресинг не можеа да направат баш од такви играчи како Џака и Вилиан за Себајлос да не правам муабет подобро Елнени би го играл со него барем знаеш на што си .
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Ах, ете се извадивме, само со посериозни противници вака ништо не правиме.

Умрениот Обамејанг, не бил баш умрен, ама не е он клучот. Сака, злато од дете, злато од играч, да уживаме да го гледаме во наш дрес дури можеме, ќе затропа многу скоро некоја стомилионска понуда со овие негови перформанси.

Да се надеваме дека Парти конечно до крај ќе биде здрав и ќе имаат какво-такво солидно партнерство со Џака, Себаљос треба да го оптишеме, ионака не очекував дека ќе напнеме да го купиме.

Што се однесува до другиот реаловец, нешто не ме импресионира премногу досега, ама да видиме, да му дадеме уште некоја шанса, но овој глуп експеримент со ЕСР и Одегард во ист тим, при што еден од нив оди на крило треба да се напушти, или Оба назад на лево крило, или Пепе нека оди таму, имаше солидни неколку партии на таа позиција.

Како и да е, посакувам најлесен можен противник, може да ни паднат англиските екипи во оваа фаза на ЛЕ?
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.657
Одегард како да не е на иста бранова должина со соиграчите, знае густа одбрана да ја разбие со добар пас, ама најчесто не се разбираат со напаѓачот.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
551
Поени од реакции
1.016
Како и да е, посакувам најлесен можен противник, може да ни паднат англиските екипи во оваа фаза на ЛЕ?
Само за првата ждрепка важат правилата за иста лига и група, во 1/8 барем до лани немаше рестрикции за ждрепката.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom