Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.920
Сака едвај се движи, прегорен е. ЕСР премногу пасеви назад, не ми се свиѓа тоа. Сака,ЕСР и Одегард преслаби сега за сега.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
133
Поени од реакции
531
И што бидна ова, даваме гол и после уживајте не знаат они да дадат гол. Мораше да се искористи моментот и да се нагази после голот. Ко да завршија работа со еден гол и после нормално следеше ефективно освестување.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.920
И што бидна ова, даваме гол и после уживајте не знаат они да дадат гол. Мораше да се искористи моментот и да се нагази после голот. Ко да завршија работа со еден гол и после нормално следеше ефективно освестување.
Ништо не ни игравме пред голот. Се надевам будење ќе им биде ова сега и на играчите и на Артета.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.221
Поени од реакции
10.386
Ако испаднеме од ваква Бенфика треба колективно да си ја чукнат главата цела управа и играчи. Апсолутно ништо не одиграа 2 натпревари, примаме голови од пенал и слободен удар (голчиште што е право, право е), не можеме ништо да искористиме од слободата која ни е дадена. До толку ли сме дрва да му ебам мајката. И тоа Соареш таман се повампири, го зацементираа на клупа за да игра Хекторот мртов со години. Мартинели исто украс седи на клупа, мора да влезе второ и тоа уште на почеток.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.920
Ако испаднеме од ваква Бенфика треба колективно да си ја чукнат главата цела управа и играчи. Апсолутно ништо не одиграа 2 натпревари, примаме голови од пенал и слободен удар (голчиште што е право, право е), не можеме ништо да искористиме од слободата која ни е дадена. До толку ли сме дрва да му ебам мајката. И тоа Соареш таман се повампири, го зацементираа на клупа за да игра Хекторот мртов со години. Мартинели исто украс седи на клупа, мора да влезе второ и тоа уште на почеток.
Никаква слобода не ни даваат Бенфика, премногу паметно се бранат. 9 души се пред гол, а очигледно Артета уште нема најдено начин како да игра против вакви тимови. Бенфика буквално не надигрува во три полувремиња.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.221
Поени од реакции
10.386
Никаква слобода не ни даваат Бенфика, премногу паметно се бранат. 9 души се пред гол, а очигледно Артета уште нема најдено начин како да игра против вакви тимови. Бенфика буквално не надигрува во три полувремиња.
Многу добри шанси беа креирани, каде што усравме или последен пас или офсајд било, и сега и прошлиот наптревар. Цело време иницијативата е на наша страна, ништо не играат Бенфика, и кога ќе се состават со топка се лизгаат одма ја губат, ко аматерски тим делуваат, мора да ги тепаме.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.659
Поени од реакции
393
Никаква слобода не ни даваат Бенфика, премногу паметно се бранат. 9 души се пред гол, а очигледно Артета уште нема најдено начин како да игра против вакви тимови. Бенфика буквално не надигрува во три полувремиња.
А против какви тимови има Артета најдено начин? ? ? :pos:
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.920
Цело време иницијативата е на наша страна, ништо не играат Бенфика, и кога ќе се состават со топка се лизгаат одма ја губат, ко аматерски тим делуваат, мора да ги тепаме.
Се воа брат за они да се уште во игра, дури гледајки како играме и поголеми шанси имаат. Тоа е за мене надигрување Мурињо стил.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.513
Поени од реакции
30.489
Колку од нас ја видоа топката во мрежата во моментот кога го направи фаулот за слободен Себаљос :(
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
133
Поени од реакции
531
Мрш мрсул еден, до Шпанија на клоци да те брка цел тим. Говно.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.513
Поени од реакции
30.489
Ај у курац у Реал и после да те продадат у Елче да ти ебам фашистот.

Отиде сезоната у февруари, на здравје, на времето кога ни завршуваше сезоната у февруари, барем имавме фиксно 4-то место и утеха дека сме играле ЛШ.

Леле, гомнарот бразилски го внесе во игра, ауиууууу
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
133
Поени од реакции
531
Нормално Тирни ќе даде гол, а не оној мрсулот шпански. Говно едно скапано, би го пратил сместа у изолација до крај на сезона.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom