Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Хахахах и шо? Алегри ќе ја накрши со екипава. Не верувам дека ќе го избркаат Артета, не сме тим ко Челзи да избркаме тренер и одма следниот да му дадеме 300м за трансфери. Треба процес,треба време. Ниту еден тренер нема да смени ништо. Јас ќе бидам премногу разочаран од тимов ако го избркаме Артета, човекот не ни имаше предсезона, во абнормално време стана тренер, цела година е у курац, а башка видовме дека може и е способен.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Да способен е Артета да изгубе 5 утакмици во 11 кола, си мислиш Фулам му дадивме да ги води. Па самиот Артета ги позајми Гендузи и Тореира, го седна Салиба на клупа и изјави дека поради него Озил не е пријавен. Истиот тој Артета вчера на полувреме бранеше 1-2 резултат против Волфс, Лака беше потребно да влезе уште на полувреме а не во 80та минута, факинг Вилок си трчкаше лево 90 минути.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.293
Хахахах и шо? Алегри ќе ја накрши со екипава. Не верувам дека ќе го избркаат Артета, не сме тим ко Челзи да избркаме тренер и одма следниот да му дадеме 300м за трансфери. Треба процес,треба време. Ниту еден тренер нема да смени ништо. Јас ќе бидам премногу разочаран од тимов ако го избркаме Артета, човекот не ни имаше предсезона, во абнормално време стана тренер, цела година е у курац, а башка видовме дека може и е способен.
Алегри никогаш не ги доби играчите кој ги бараше во Јуве, не е тип на тренер кој бара буџет од 300м. Баш е чоек кој се посветува на проект и време. Да имаш шанса да бираш помеѓу Алегри и Артета, без навреда треба да си ретардиран да го одбериш Артета.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Arteta: "I think it's first time in the PL that we put 33 crosses. I'm telling you that if we do that more consistently we're going to score more goals. If we put the bodies we had in certain moments in the box, it's maths, pure maths & it will happen"
:unsure:

Ништо чудно што пред утакмица, две Обамејанг доминираше по обиди за центаршут ...
Зашо воопшто му продолжија договор ако во планот на Артета е маргинализиран на таква улога ?
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Алегри никогаш не ги доби играчите кој ги бараше во Јуве, не е тип на тренер кој бара буџет од 300м. Баш е чоек кој се посветува на проект и време. Да имаш шанса да бираш помеѓу Алегри и Артета, без навреда треба да си ретардиран да го одбериш Артета.
Исто така треба да си ретардиран и да споредуваш тимот на Јувентус и тимот на Арсенал. Никогаш не барал играчи, сиротиот немаше играчи у Јувентус :D
Автоматски споено мислење:

Неам ја проблем со таква игра против екипи што се low block, не мора да имаш главуч за да играш на таков начин. Ливерпул и Сити играат исто против такви тимови, битно е да има народ внатре, а кај нас нема жив човек. Обамејанг не треба ни да помисли да нафрла, едно, не знае, друго, он треба да биде внатре да ги пречекува тие центаршутеви.
 
Последно уредено:
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.082
Не знам дали не сме опремани или не ги користе правилно играчите, Тирни има добар центаршут, имаше супер асистенции, ако веќе форсираме со нафрлувања преку бекови треба да му даде слобода.

Сити го има КДБ кој е специјалист, редовно прави шанси на овој начин ама играта не е сведена само на центаршут ...

Во просек се потребни 64 центаршутеви за да падне гол : \

Arteta on Martinelli: "Gabi is another one that even in a moment of adversity, you see him training and everything he brings to the team, his energy, his passion, his motivation, is translating positive emotions to everybody."
"He tries and goes and goes again, he wants to score a goal. He’s ruthless in training in every single action. Gabi’s pressing brings something different to the team and we need players like him."
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.097
Поени од реакции
16.293
Исто така треба да си ретардиран и да споредуваш тимот на Јувентус и тимот на Арсенал. Никогаш не барал играчи, сиротиот немаше играчи у Јувентус :D
Автоматски споено мислење:

Неам ја проблем со таква игра против екипи што се low block, не мора да имаш главуч за да играш на таков начин. Ливерпул и Сити играат исто против такви тимови, битно е да има народ внатре, а кај нас нема жив човек. Обамејанг не треба ни да помисли да нафрла, едно, не знае, друго, он треба да биде внатре да ги пречекува тие центаршутеви.
НЕ е полош од оној на Милан со Констант и Наинг кога ја победи Барселона во ЛШ на гости и отепан Милан 2 год го пикаше во ЛШ како 4. =)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Arteta: "I think it's first time in the PL that we put 33 crosses. I'm telling you that if we do that more consistently we're going to score more goals. If we put the bodies we had in certain moments in the box, it's maths, pure maths & it will happen"
:unsure:

Ништо чудно што пред утакмица, две Обамејанг доминираше по обиди за центаршут ...
Зашо воопшто му продолжија договор ако во планот на Артета е маргинализиран на таква улога ?
Не бе Обамејанг е крив, треба да ја прими на лев бек да издрибла 4ца и да ја пласира во ќош, минимум 3 пати на утакмица. Сега не му се игра доби нов договор не е будала да се замара.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
17 септември 2012
Мислења
896
Поени од реакции
515
Не бе Обамејанг е крив, треба да ја прими на лев бек да издрибла 4ца и да ја пласира во ќош, минимум 3 пати на утакмица. Сега не му се игра доби нов договор не е будала да се замара.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
Мора да се признае дека Оба е во некоја криза, едноставно по движењата на теренот се гледа дека некако не се замара, нема жар во него последните неколку утакмици, некако дефокусирано ми изгледа. Не му креираат шанси, но и кога ќе ја добие топката во нозе секогаш прави лош потег.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.831
Поени од реакции
5.943
Се повеќе си мислам дека фудбалерите не делат исто мислење со Артета во поглед на замисла на игра, тактика и улоги на терен. Нивното незадоволство се манифестира и преку резултатите.
Никогаш не сум ги видел оволку тивки и без поддршка за менаџерот. А, кога ќе се случи такво нешто, секогаш значи интерни несогласувања.
Дали се револтирани поради ситуацијата со Озил (неколку фудбалери јавно дадоа поддршка), дали со третманот што им го дава, но, нешто не штима.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Добро бе која е идејава, го вежбаме бункеров дома против Рапид?каде бе со 5 во одбрана?
Па барем пушти ги младите нека играат секако никкава важност нема утакмицата.


Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
Што е со Лаказет на натпреваров? Предобар е, феноменални пасови пушта и голов му беше порнич. (y) (y) (y) (y)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom