Фан Клуб: Арсенал

Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Овој ли е тој Балагин што е толку фален по нетот, убаво деби, убаво голче. И ЕСР имаше асистенција, искрено, знам дека е заради противниците, ама толку многу поубави за гледање се овие утакмици во ЛЕ, со овие деца растрчани и разиграни отколку мизеријата што ја играме во ПЛ.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Лака е многу изгубен, тотално пропадна, не може ни во вакви натпревари да појави знаци на живот. Пепе е супер сезонава во ЛЕ, ама проблемот е што само се разигрува против тимови од ЛЕ кои се на квалитет на неговите противници во Лил од француска лига. Во ПЛ играчите не му паѓаат на истите фори, нема толку слободен простор и доста лесно се угушува. Да се надеваме дека може да се сменат работите, ама веќе долго време сум на ваков впечаток. Нелсон и Вилок во никој случај да не се седнуваат на клупа, да си го играат цело натпреварување, си заслужија. Нкетиа ме разочарува. И многу лесно можеше натпреваров во друг правец да отиде, прво полувреме бевме доста изгубени и имавме многу среќа бидејќи играме со слаб противник.
Нкетија беше одличен.
Автоматски споено мислење:

Овој ли е тој Балагин што е толку фален по нетот, убаво деби, убаво голче. И ЕСР имаше асистенција, искрено, знам дека е заради противниците, ама толку многу поубави за гледање се овие утакмици во ЛЕ, со овие деца растрчани и разиграни отколку мизеријата што ја играме во ПЛ.
Jас би го играл Нелсон од прва против Вулвс. Заслужува шанса во ПЛ пред Вилиан и Пепе. Сега со црвениот на Пепе или ќе гледаме па Обамејанг на крило со Лаказет/Нкетија шпиц или Артета ќе има јајца и ќе го игра Нелсон.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нешто подобрена требаше да ни биде одбраната или како беше таа приказна?

Се изнапримавме голови последниве неколку утакмици.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Помртва игра никогаш сме немале, мноогу брзо ќе завршат сите приказни што ни ги сервира Артета и компанија.
Никаква желба и ургентност нема во играва, жар за победа НУЛА

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.402
Поени од реакции
6.022
Nemat koncept vo kreiranjevo na akciive, bez razlika kolku kreativno da ni se bosi igracive i Iniesta vo najdobri denovi da go donesat pak ke e ocaj i cemer igrava...
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Со Вилок уште еднаш во стартни 11 јас не го гледам Арсенал, толку!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom