Фан Клуб: Арсенал

Член од
14 април 2012
Мислења
31.617
Поени од реакции
62.781
Кај Тирни забележав една многу лоша навика, штом прими топка, ја спушта главата надолу.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.086
Nicolas Pepe : "A player who plays is happy. For me, I would like to play a little more to find a smile again. He [Arteta] wants me to be 100 per cent focused during the 90 minutes of the match. Afterwards, I see during training that I will be a substitute the following weekend."

Pepe about if he was expecting to sit on the bench after coming from Lille LOSC 'No necessarily, but I was also expecting to have a better season last year, we can see that this was not the case especially after looking at the stats. It also shows how difficult this league is '
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Нека не игра ко посран на лесни утакмици па можда и ќе добива повеќе шанси. Има среќа што конкуренција му е Вилиан што е очаен, да имавме поасално десно крило немаше бел ден да види Пепе да заигра.
Автоматски споено мислење:

Иначе ја би му дал последна шанса на Вилиан ако го играме ко 10ка, би сакал барем еднаш оваа формација да се проба.

Лено
Белерин Холдинг Габриел Тирни
Парти Елнени
Пепе Вилиан Сака
Обамејанг
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Нека не игра ко посран на лесни утакмици па можда и ќе добива повеќе шанси. Има среќа што конкуренција му е Вилиан што е очаен, да имавме поасално десно крило немаше бел ден да види Пепе да заигра.
Автоматски споено мислење:

Иначе ја би му дал последна шанса на Вилиан ако го играме ко 10ка, би сакал барем еднаш оваа формација да се проба.

Лено
Белерин Холдинг Габриел Тирни
Парти Елнени
Пепе Вилиан Сака
Обамејанг

Јас одамна сакам оваа постава да ја видам. Едино незнам Вилиан тука не е баш ама нема пак кој друг. Можеби Вилок али искрено не ми дава надеж Вилок за прв тим, плус таа позиција е многу тешка и доста на тапет. Можеби ќе ме демантира но му треба поголема шанса.

Друг проблем што го видов последната е дека кога оба игра крило а во тим се сака и тирни тогаш левата страна ни се гуши и тројцата незнаат кој да оди напред кој назад. А пак од десно ни се белерин и вилиан или пепе. Од лево тројца од десно двајца. Затоа мислам дека нема баланс. Најдобро Сака се покажа на местото каде е сега обамејанг па и бек кога беше ама на лебво имаше само уште еден Обамејанг.

Исто така сметам дека Нелсон треба да му се даде шанса, се некако ми изгледа дека може да покаже многу повеќе само му треба малку шанса да му се поткрене самодовербата.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.086
Не знам што очекува Артета од Пепе и Обамејанг, постојано се заковани на аут линија....



Споредба со други играчи
Грилиш


ДКЛ


Варди


Кејн
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Кај и да го стават Пепе дрво е
Автоматски споено мислење:

Или ај за да не ве повредам, кај и да го ставеа до сега дрво беше, со исклучок на неколку утакмици на раце што се бројат. Прифаќам сите други критики за Артета, ама за Пепе што е тешка варалица да се криви е малце очајно :D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.062
Поени од реакции
12.953
Па Џака е и тотален вишок во Арсенал. За неговата позиција деструктивец земен е Парти кој е каде каде подобар играч, за резерва на тоа место тука е Елнени кој е исто во многу параметри подобар и посигурен играч од Џака. За позицијата креативец едноставно Џака не е добар играч, нема никакви квалитети што треба еден креативец да ги има, затоа и не функционира средниот ред Елнени-Џака, Парти-Џака кога е во прашање спроведување топки накај нападот. Посекако пак сме во потрага по креативец, можеби Ериксен ќе ни го реши проблемот со креативноста, посекако ништо не губиме, бидејќи од вишок играч се отарасуваме.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.086
Па Џака е и тотален вишок во Арсенал. За неговата позиција деструктивец земен е Парти кој е каде каде подобар играч, за резерва на тоа место тука е Елнени кој е исто во многу параметри подобар и посигурен играч од Џака. За позицијата креативец едноставно Џака не е добар играч, нема никакви квалитети што треба еден креативец да ги има, затоа и не функционира средниот ред Елнени-Џака, Парти-Џака кога е во прашање спроведување топки накај нападот. Посекако пак сме во потрага по креативец, можеби Ериксен ќе ни го реши проблемот со креативноста, посекако ништо не губиме, бидејќи од вишок играч се отарасуваме.
Се отарасуваме од еден носиме друг играч во стагнација веќе со години, исто како Мики - > Вилиан, што решивме со потегов ?
Ериксен би го земал само на позајмица до летоска.
Автоматски споено мислење:

Штета Артета што ништо не научи од Арсен... ќелавицата го уништи : (
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom