Фан Клуб: Арсенал

Член од
13 август 2009
Мислења
9.281
Поени од реакции
5.544
Ова или ќе биди генијален состав или 3-0 на полувреме. Друга идеа немам.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.316
Поени од реакции
5.819
Со четири во одбрана, не со три централни и два бека. Изненадувачки.
Со три позади Тирни лев централен бек, тоа те помешало
Белерин и Најлс винг бекови
Ќе се бранеме очигледно :D
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.174
Поени од реакции
7.417
Со три позади Тирни лев централен бек, тоа те помешало
Белерин и Најлс винг бекови
Ќе се бранеме очигледно :D
А ха, Тирни го игра централен а Најлс винг бек, сега разбрав. Греота е Тирни да го играш централен кога е многу подобар како бек.
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.002
Поени од реакции
3.119
А ха, Тирни го игра централен а Најлс винг бек, сега разбрав. Греота е Тирни да го играш централен кога е многу подобар како бек.
Се трансформира оваа формација во напад така што Тирни иде на вингбек, а Најл оди во средина.
Имаше многу добра тактичка анализа на оваа формација на Арсенал на Тифо каналот постирана овде пред некој ден, како на десната страна се прави overload со играчи за Обамејанг да остане сам со бекот на лева страна. Така и го даде голот против Ливерпул и Челзи минатата сезона.
Мислам дека ќе оди со истата тактика.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
5.803
Не ви чини овој состав, а пред месец дена славеше против истиот тим. Единствена промена е Вилиан наместо Сака и Лено на голот.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.233
Поени од реакции
29.504
Добар си е составот, ќе беше ризик со Себаљос да се стартува, не дека Елнени е некој играч, ама демек постабилност ќе има со него.

Едино Холдинг ми е сумњив, ама изгледа уште не сака да го ризикува Габриел на утакмица со ваков противник.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
605
Поени од реакции
324
И каде се сеа експертите што викаа дека АМН е добар играч!? Дечки овој не да не е добар, него не е ми просечен. За Луиз па да не збориме, очобол. Као Холдинг али пак за класа боље од Луиз. Вилиан исто тапа, директен виновник за вториот гол.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.233
Поени од реакции
29.504
Мислам дека вечерва имаме пресилен противник а немаме никаква идеа како да одговориме.

Ќе ја пишеме оваа L другари, тоа е.
 
На врв Bottom