Фан Клуб: Арсенал

Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
I da, ne znam sho kje brani Mikel protiv Pool. Tie se tolku mokjni sho samo so napad mozheme da gi iznenadime. Sigurno ovaa odrbana nema da ostani na 0 protiv Liverpool, kolku i da se trudat. I 65 William out Nkeitah In, na se ili nishto. Dali 2:1 ili 4:1 ne e bitno.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Да издржат првите 15-20минути да не примат гол, може ќе дојдат до бод. Ливерпул многу енергија троши на пресингот.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
I da, ne znam sho kje brani Mikel protiv Pool. Tie se tolku mokjni sho samo so napad mozheme da gi iznenadime. Sigurno ovaa odrbana nema da ostani na 0 protiv Liverpool, kolku i da se trudat. I 65 William out Nkeitah In, na se ili nishto. Dali 2:1 ili 4:1 ne e bitno.
Стварно бре, и ја тоа помислив... Што да браниш со Лпул!? Вака или онака ќе ти дадат гол. Вака бар ќе се помачат да освојат простор, а не ние со нашава игра им даваме две третини од теренот со еден пас.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Mislam deka Ceballos i Pepe mora da vlezat odma na mestoto na kriminalniot Maitland i Elneny.

Tierny mnogu losho poluvreme.
Ако спомнуваме имиња, сите 11 не покажаа ама баш ништо. Се огушија од пресингот. Целосно прочитан беше Артета овој пат.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Ако спомнуваме имиња, сите 11 не покажаа ама баш ништо. Се огушија од пресингот. Целосно прочитан беше Артета овој пат.
Zato izmeni. Saka i toj e na klupa, go zaboraviv. Deteto ima energija kolku site 11 momentalno.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Стварно бре, и ја тоа помислив... Што да браниш со Лпул!? Вака или онака ќе ти дадат гол. Вака бар ќе се помачат да освојат простор, а не ние со нашава игра им даваме две третини од теренот со еден пас.
Taka e mislil Arteta i vo super kupot najverojatno.

I nikogas ne e isto da zagubes so eden ili tri/ cetiri razlika.
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
354
Поени од реакции
279
Колку шанси треба да утни Лаказет за да даде гол и тој што го даде на неќејне беше и после се чудиме зошто некои бараат да се продаде и Оба да игра централно.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Таква шанса, против Ливерпул на гости, се користи и се дава гол!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom