Фан Клуб: Арсенал

Член од
3 декември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
43
Ми нема логика понудата од 40 + Гендузи нема смисла Арсенал да го вреднува само 10М немаше толку лоша сезона башка има уште доста од договорот. Подобро да се даде некаде на позамица кај послабиве ПЛ тимови од типот на Фулам, Астон Вила и сл на нив сигурно не би имал толку лош перформанс за наредна година да се извадат барем 20+ м.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
8.084
Поени од реакции
7.188
Автоматски споено мислење:

Според овој сме понудиле 40м + Гвендузи за Томас Парти, Тореира 2м евра позајмица, друго нишо не разбрав, гугл преведувач ептен блесав превод дава. @cholismo ај разјасни, чинам знаеш нешо шпански ?
Тореира ќе го напушти Арсенал ама играчот чека понуда од Атлетико, преферира таму да оди инаку досега ќе бил во Италија, А за Парти денес била испратена нова понуда од Арсенал, Гвендузи плус 40 милиони и истата била одбиена.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.233
Поени од реакции
29.504
Ама ги изработи Белерин, и браво за упорноста на Нкетиа за вториов гол
Заслужена победа, далеку подобри денес со овој комбиниран состав, Лестер таа пречката и шансата од слободен удар, друго немаа, поголем дел од утакмицата се играше на нивна половина.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.642
Поени од реакции
4.483
Ланската сезона не го судев, чекав, тежок период, смена на 2 тренера и се тоа, али оваа сезона ако продолжи вака Пепе ќе стане најголемиот флоп у нашава историја земено сите параметри.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
13.233
Поени од реакции
29.504
Полека, ќе видиме, денес беше заслужен за првиот гол.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
8.084
Поени од реакции
7.188
А зошто уствари Арсенал се откажува од Тореира за толку краток период?
Мислам дека дечкото кај вас не се снајде најдобро ама и не му дадоја баш кој знае колку шанса да се покажи.
Во Сампдорија беше звер, само се надевам дека овој трансфер нема никаква врска со Парти :)
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.242
Поени од реакции
5.890
Види ги Атлетико, сакат да се ебат а да не им влезит, Тореира го сакале на позајмица без задолжителен откуп а не сакале да преговараат за Парти...
Ама и Арсенал се за ебење, чекаат за клучно засилување во последен момент...
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.698
Поени од реакции
41.701
Уште ми е нерална онаа понуда од 40 милиони фунти плус Гвендузи за Парти. Човекот има 50 милиони фунти клаузула. Претпоставував дека идејата со 40 милиони е да се исплаќаат на рати. Клаузулата би морало да се плати наеднаш?
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.316
Поени од реакции
5.819
Уште ми е нерална онаа понуда од 40 милиони фунти плус Гвендузи за Парти. Човекот има 50 милиони фунти клаузула. Претпоставував дека идејата со 40 милиони е да се исплаќаат на рати. Клаузулата би морало да се плати наеднаш?
50че кеш, има муабет дека намерно го прават ова со Тореира, со цел да не ја платеме клаузулата, демек го лажат играчот дека го тражат сериозно, да одбие интерес од други екипи, нудат ниска понуда за позајмица без откуп, која Арсенал нема да ја прифати, секако со намера да не собереме пари за Томас Парти, али само муабет.

 
На врв Bottom