Фан Клуб: Арсенал

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Не верувам дека Артета се согласил да го пуштат без да обезбеди замена

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Па според некои информации шо протекоа деновиве Артета би го пуштил на лето, па овај шконов бил фуриозен заради тоа и ради што го фалел на прес а бил известен дека имал договор со Херта. Само да не испаднит да заминит Џака и да речат имаме доволно играчи, Себаљос се враќа од повреда, го имаме Вилок и да останиме со ку*от во уста...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Најверојатно да, само ќе е многу лошо ако заминит зимава зошто тешко ќе е да најдиме соодветна замена од типот на Рубен Невеш или Ндиди за кои ќе не одерат а позајмица за играч како Рабиот кој е вон форма и немат изиграно цел натпревар е преголем ризик... можда Томас Парти е најдоброто решение само незнам колку ќе сакаат Атлетико да се согласат за таков трансфер на сред сезона.
Да не е потенцијалниот трофеј во ЛЕ, и со тоа за нас клучната квалификација во ЛШ за наредната сезона, ја би го терал средниот ред со Тореира/Џака, и така во лигата нема за што да играме веќе, ама многу голем ризик е тоа, а вака па никој нема да ни продаде квалитетен играч во јануари, можда некое привремено решение на позајмица?
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.676
Toj glupakot Saka iskreno noze bi mu isekol. Znaci edno e mladosta, vo red ajde 18 godini ima, ama ne moze be profesionalen fudbaler u reflektori da nabacuva, aj za malce da promasis centarsut okej sfakjam, ali konstantno 30 metri u vis centrira i topkata pozadi stadion leta.

Onoj pa desno kako se vikase, zemal ne centrira nego napucava, onaka so seta sila pa sto bide neka bide. Pu da ti ebam toa igracite umreni bez gram oset.

Inace igrata ne bese losa, ima ok zamisli Arteta samo mu treba vreme. Letoto ke e presudno, ako mu donesat toa sto bara ke moze da nosi zaklucok za toa dali e asalen ili ne. Sea ima vreme do kraj na sezona bez pregolem pritisok da si istera, i taka sezonata e otidena vo tri lepe.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.622
Поени од реакции
12.434
Toj glupakot Saka iskreno noze bi mu isekol. Znaci edno e mladosta, vo red ajde 18 godini ima, ama ne moze be profesionalen fudbaler u reflektori da nabacuva, aj za malce da promasis centarsut okej sfakjam, ali konstantno 30 metri u vis centrira i topkata pozadi stadion leta.

Onoj pa desno kako se vikase, zemal ne centrira nego napucava, onaka so seta sila pa sto bide neka bide. Pu da ti ebam toa igracite umreni bez gram oset.

Inace igrata ne bese losa, ima ok zamisli Arteta samo mu treba vreme. Letoto ke e presudno, ako mu donesat toa sto bara ke moze da nosi zaklucok za toa dali e asalen ili ne. Sea ima vreme do kraj na sezona bez pregolem pritisok da si istera, i taka sezonata e otidena vo tri lepe.
Да не си го смешал малку АМН и Сака ? :D Најлс не знае да погоди нит центаршут ни шут, а Сака ги праќа(ше) такви без некој идеја
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Веќе напиша дека има 18 години
Изигра 3 натпревари последни 10 дена.
Природна позиција му е крило.
Имаме двајца повредени леви бекови, па тој е прекомандуван таму. Не е за критика Сака. Дури и повеќе од можностите покажа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.676
Да не си го смешал малку АМН и Сака ? :D Најлс не знае да погоди нит центаршут ни шут, а Сака ги праќа(ше) такви без некој идеја
Moguce e ne znam. :D ama sve si mislam deka ne, poso ako ne se lazam Saka levo igrase, taka? Za toj levo sto igrase mislev. :D
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Nemame imano asolen lev bek od zaminuvanjeto na Ashley Cole... site so igraa posle nego ili baloni napucavaa(citaj Clishy) ili ko Gibs/Kola na koi edinstveni tocni pasovi im se ako po zemja ja pustat...
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Никад немало почудна сезона во ПЛ, клубовите се посрање од таа сезона кога Лестер освои. На пример имаме ист број на порази со Сити кои се 3то место, а имаме и ист број на победи со Астон Вила која се бори за опстанок. Разликата е во тоа што, Ливерпул си ја користи шансата и фактот што сите тимови се крш, а ние сезоната во која Лестер зема не ја искористивме шансата искористувајќи ја слабата сезона на сите противници да освоиме титула. Се надевам искрено дека ќе се среди клубот во најбрзо време, и би искористиле тоа што сите имаат лоша сезона, да пробаме да обезбедиме ЛШ која сеуште е на достижни 8 бода, бидејќи во спротивно би гледале реприза на крајот на минатата сезона, кога пласман обезбеди тој што најмалку беше очаен, а ние бевме најочајни.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862


Не ми се свиѓа тимот ич, циркузантот Луиз во одбрана, Нелсон стартер, а Пепе не, ќе биде мачна утакмица денес така ми делува.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Нелсон пак прва, Пепе на клупа... Не знам што покажа Нелсон искрено.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Нелсон е потимски играч од Пепе и има повеќе кондиција, може да покрие ко крилен бек.
Игра поедноставен фудбал од Пепе.

Баш сакам да видам шо тактичка дисциплина ќе покаже Гуендузи, оти претходно беше растур систем под Емери.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698


Не ми се свиѓа тимот ич, циркузантот Луиз во одбрана, Нелсон стартер, а Пепе не, ќе биде мачна утакмица денес така ми делува.
Никогаш не ми биле јасни судењата пред утакмица, значи никогаш. Коментирај за составот, не претпоставувај мачна или не. :D
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Џака не е ни на клупа... Ако немс нешто што не знам и сум пропуштил, као суспензија, повреда и сл, ондак дефинитовно си заминува во Јануар ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom