Фан Клуб: Арсенал

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.841
Значи ако дојде Бензема нападот ќе ни биде таман ништо нема да треба да се менува. крилата ни се топ, со Рики ако дојде новиот мислам дека ќе може да гледаме 4-4-2 формација по она што го видов од него. Средината ако оди Цеск, а и да не си оди еден постар играч кој нема да му е проблем да седи на клупа, а кога ќе влезе во игра да внесе искуство.

За назад Бартли да се врати од позајмица и уште еден да се земе поискусен. Со тоа ќе ги имаме Вермален, Џуру, Бартли, Кошиелни и новиот. Скилачи не го рачунам. Со тоа мислам дека ќе може да се прават доволно ротации и немад а му ја мислиме за повреди многу.

За одење Клиши ако си оди би сакал а и мислам дека Ботељо ќе игра па можеби и пред гибс. Денилсон си оди како што кажа, а со него и Бентнер. Од мене би можеле да си одат уште и скилачи, алмунија тоа е нормално да не се споменува. Аршавин сепак би г озачувал има уште фудбал во него. Сепак е играч кој може да го нема цел натправар но сепак со еден два потега да ја реши.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Еве денес едно другарче шо ме поднови...новата тренинг маица на Арсенал
Честито :)))


Скот Паркер се поблиску до Арсенал, исто и Бензема, барем така ми се гледа мене. :)
Еј абе гоал.ком го заборавија Цеск или така ми се чини?
Ич не го поврзуваат со барса или пак рано им е...
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.463
Поени од реакции
10.162
Ако го земаме Бензема , тоагаш што повеќе да кажам :) Само једино ќе остане да си го зачуваме составот и да си земаме лев бек и како што си реков.Сакам замена за Волчко,односно Волчко на клупа.Незнам зошто но тој играч никогаш не ме импресионирал со некоја игра.Никогаш !
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.682
Поени од реакции
11.056
Скот Паркер се поблиску до Арсенал,
E ова е тоа што му фали на арсенал, играчи со искуство, а не дечурлана (секоја чест на професорот за талентите) ама сепак е премиер лига и сите ги знаеме главните критериуми за успех и константно добра форма...па со среќа и догодина да ве видам пред сити ;)
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Karim Benezma signing 'not impossible' this summer, claims Arsenal boss Arsene Wenger!


Наш е. :)
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Јас незнам што сте запнале со Клиши. Да, Клиши одигра многу под-просечни мечеви сезонава, али се сомневам дека ќе се најде некоја замена достојна за таа позиција.. и ако се најде, таа сигурно ќе биде многу по неквалитетна од она што го имаме сега. Не гледам на лагер играч, кој би можел да се донесе на таа позиција и да биде некое вистинско изненадување и освежување.

Според мене, Денилсон, Бентнер, Ебуе.. и кога би размислил уште малце, сигурно би нашол уште имиња кој попрво од Клиши би требале да си заминат.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Јас незнам што сте запнале со Клиши. Да, Клиши одигра многу под-просечни мечеви сезонава, али се сомневам дека ќе се најде некоја замена достојна за таа позиција.. и ако се најде, таа сигурно ќе биде многу по неквалитетна од она што го имаме сега. Не гледам на лагер играч, кој би можел да се донесе на таа позиција и да биде некое вистинско изненадување и освежување.

Според мене, Денилсон, Бентнер, Ебуе.. и кога би размислил уште малце, сигурно би нашол уште имиња кој попрво од Клиши би требале да си заминат.
Овие што ги наброја,не се во прв тим,додека Клиши е.:))
Клиши да си замине,но под услов да дојде Бејнс.
И да,немој Ебуе да го ставаш на таа листа. :D
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Овие што ги наброја,не се во прв тим,додека Клиши е.:))
Клиши да си замине,но под услов да дојде Бејнс.
И да,немој Ебуе да го ставаш на таа листа. :D
Мене зборот ми е, што и онака лев бек, тешко се наоѓа, а знаејќи го Венгер, за Арсенал тоа е sci-fie. Ја би да му дам уште една шанса на Клиши.. :)
Инаку за Ебуе, со сета почит и се што напрајл, сите знаеме дека освен со насмевката и шегата, не е веќе за во дресот на Арсенал. Време е мислам да му се даде шанса, на некое младо дете. (знам дека ви е доста од дечиња, али неговата позиција и второ-тимскиот статус, го овозможува тоа, бар за неговата позиција).
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Мене зборот ми е, што и онака лев бек, тешко се наоѓа, а знаејќи го Венгер, за Арсенал тоа е sci-fie. Ја би да му дам уште една шанса на Клиши.. :)
Инаку за Ебуе, со сета почит и се што напрајл, сите знаеме дека освен со насмевката и шегата, не е веќе за во дресот на Арсенал. Време е мислам да му се даде шанса, на некое младо дете. (знам дека ви е доста од дечиња, али неговата позиција и второ-тимскиот статус, го овозможува тоа, бар за неговата позиција).
Клиши од 2008 стагнира.Гибс е далеку од прв тим,а и детето 2 утакмици неможе да сврзе,само се повредува.Нема конкуренција,па можеби и затоа нема некој напредок кај него.Тешко се наоѓа лев бек,јас реков Бејнс перфектно решение,за едно 12 милиони.Истот се случува и со Сонг,факинг Денилсон му е конкуренција ида не тренира пак у прв тим ќе е..:))
За Ебуе,мора да има некој што дига расположение во соблекувална,плус не се буни што не игра,не е лош за резерва,плус нема позиција на која неможе да игра..:))
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.402
Поени од реакции
2.491
Ебуе е срцето на тимот,ни за 15 милиони не би го пуштил да си оди

--- надополнето ---

Би сакал Самба,Хазард,Паркер,Бензема и некој добар голман.Ако си оди Клиши на негово место Бејнс
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Дај не заебавајте за Клиши.... Според мене, дефинитивно најслабиот играч во историјата на Арсенал, што толку долго се задржал во прв тим.. Некој напиша, стагнира.. Не, тој оди надолу со формата... Би бил среќен доколку си замине.. Ми се допаѓа што се поврзуваме со еден од најдобрите напаѓачи, моментално, Бензема... За Паркер имам исклучително добро и високо мислење... Го ценам како играч и како личност.. Овој Јенкинсон од то шо го најдов и видов, ми изгледа солиден на клипој, шо знам.. Иако сакам искуство таму лево...

Аххх добри сме, барем има шпекулации на време, ако ништо поќе.. А и не знам, сега кога Вест Хем одпадна, да си го вратиме и Апсон !? Ако ништо друго, 100 пати поарен е од Скилачи

--- надополнето ---

 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.841
Поени од реакции
10.209
Барса се искрцала на ЕМИРАТИ!!!
Абе што ги примате бе тие Ѓупци матер им ебем, за пак летото да не мојме гла да крениме од шпекулации, и хигиеничаров од камп ноу излагат и викат Фабрегас треба да игра за Барса!
Ебаве клошари!

http://www.sportski.mk/statija/7408
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Клиши е труп, офанзивно знае да погоди 1 од 10 центаршутеви, дефанзивно сите идат на негова страна пошто знаат дека ни е најдобар а башка да не спомињам дека се заборава позади и поради него играчи не биле во офсајд многу пути.
Клиши е тапа играч се вади само на брзината.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom