Фан Клуб: Арсенал

Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Ценкинсон дефанзивно е многу подобар, Најлс не е за бек исто како што Колашинац не е, може да играат во 3-5-2

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
АМН имаше добри партии ланската сезона на бековската позиција, не му е фиксна позиција, неможе да очекуваш дека ќе газе таму, плус повреден беше, ќе ујача ако се опорави целосно. Џенкинсон ако беше добар ќе се излажеше да го земе некој послаб клуб од ПЛ па и Чемпионшип, 40/50илјади фунти неделно зима дечкото, премија за него ...
 
Член од
28 април 2009
Мислења
747
Поени од реакции
505
Сега за сега ја,ти и @mkgunner и гледам некој Петко ми лајкнал вајда и он.
Автоматски споено мислење:

А се запалија 40 души...
Пиши и во групата АМСЦ на ФБ, сигурно и од таму ке има некој што ке сака да порача.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
АМН имаше добри партии ланската сезона на бековската позиција, не му е фиксна позиција, неможе да очекуваш дека ќе газе таму, плус повреден беше, ќе ујача ако се опорави целосно. Џенкинсон ако беше добар ќе се излажеше да го земе некој послаб клуб од ПЛ па и Чемпионшип, 40/50илјади фунти неделно зима дечкото, премија за него ...
Џенкинсон сите до еден го плукате, а никој незнае зошто. Ајде кажи ми еден кикс негов на утакмиците кај што играл, ја од АМН ќе ти набројам сто. Не е проблемот да најде клуб, Чичо Венгер му лупна плата што не би ја добил во друг клуб и нормално не си оди

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Џенкинсон сите до еден го плукате, а никој незнае зошто. Ајде кажи ми еден кикс негов на утакмиците кај што играл, ја од АМН ќе ти набројам сто. Не е проблемот да најде клуб, Чичо Венгер му лупна плата што не би ја добил во друг клуб и нормално не си оди

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Па како да имат киксови Џенко кога не ни играше, а тие натпревари шо ги изигра беа лига европа против тимови на рангот на фк Велешта. Дечкото воопшто немат фудбалско движење, кога и да го видам во кадар кај што трчат со или без топка мозоков ми имат флешбекој на Бени Хил саундтракон. Види му ја фацава бе, ко целата тага и ужас на светов да се собрани во неговиов поглед :pos: p80254.png
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Сметам дека имаме доволно добар напад за да им конкурираме на Ливерпул и Сити од напаѓачки аспект, но за жал подолу од нападот сме сѐ уште далеку. Од најмизерен трансфер период до пред недела дена, сега можеби сме едни од најеуфоричните фанови во светот, браво за управата :)
Ако се продаде Мустафи за 30м, тоа е како 100м да сме искеширале. :D
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Сметам дека имаме доволно добар напад за да им конкурираме на Ливерпул и Сити од напаѓачки аспект, но за жал подолу од нападот сме сѐ уште далеку. Од најмизерен трансфер период до пред недела дена, сега можеби сме едни од најеуфоричните фанови во светот, браво за управата :)
Ако се продаде Мустафи за 30м, тоа е како 100м да сме искеширале. :D
Ако се продаде Мустафи за 30м, со овој бизнис што го тераме со instalments, зимаме ЦД што вреди 50-60м :D
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Ако се продаде Мустафи за 30 милиони значи клубов е на добар пат да биде пак конкурентен. Со оглед на тоа што рвп го продадовме за 24 милиони кога беше во најдобра форма, Санчез за џабе, еден куп други играчи исто за џабе, да се извадат 30м за играч како Мустафи ќе биде премија.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ke dadat ekipite 30m za Mustafi,ama platata negova koja od ekipite moze da si ja priusti,baska i lesperot dali ke prifati transfer...Ovde mu e kako u vlada ili drzavna institucija,klati vrata zimaj plata....
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Ke skrsite kur i vie ako go dadete Mustafi a go zamenite so Rugani.
Skodran e bolje stoper od ovoj imbecil sto pati.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Па како да имат киксови Џенко кога не ни играше, а тие натпревари шо ги изигра беа лига европа против тимови на рангот на фк Велешта. Дечкото воопшто немат фудбалско движење, кога и да го видам во кадар кај што трчат со или без топка мозоков ми имат флешбекој на Бени Хил саундтракон. Види му ја фацава бе, ко целата тага и ужас на светов да се собрани во неговиов поглед :pos:Прегледај го приврзокот 213651
Многу конструктивна забелешка, види го Рибери колку е грд појма нема од фудбал

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698

Автоматски споено мислење:

Не можеше поголема да ставам
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom