Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Тешко со нашиот трансфер "буџет".
Што имаме мизерен буџет имаме, мене ме плашат луѓето одговорни за трансфери ова лето, со Мислинтат имав надеж дека и со лимитиран буџет ќе најде евтини квалитетни играчи, од моменталнава екипа трансфер експерти страв ме фаќа, дури и од имињата што се спомнуваат за Спортски Директор.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Го гледам Ајакс со каква елеганција и леснотија игра и ми текнува дека Арсенал беше таков, и после одма ми текнува на тоа зелкарите кои се насобраа во тимот, без грам фудбалска интелигенција, Мустафи, Џака, Ивоби, Микитарјан, Колашинац, никаква техника, барем да беа физички јаки, овие ем без сила ем без грациозност, далеку од онаа убавина од игра со Цеск, Насри, Росицски, Хлеб, РВП од пред 10-тина години.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Го гледам Ајакс со каква елеганција и леснотија игра и ми текнува дека Арсенал беше таков, и после одма ми текнува на тоа зелкарите кои се насобраа во тимот, без грам фудбалска интелигенција, Мустафи, Џака, Ивоби, Микитарјан, Колашинац, никаква техника, барем да беа физички јаки, овие ем без сила ем без грациозност, далеку од онаа убавина од игра со Цеск, Насри, Росицски, Хлеб, РВП од пред 10-тина години.
Овие две ич не одат заедно
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862


Солиден тим, можда Тореира би требало пред Гендузи, другото е се максимум што може да се извади.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
so 6 defanzivci igra Valensija, nema sansa gol da im dademe
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Патетика, се изнапримавме ефтини голови овие две недели, како може тројца да ги надскока, ебати одбраната ебати!
Ужасен крај на сезоната, полошо не може да биде (може додуша, ама се крстиме на Ајакс и Барселона да не дозволат такво сценарио)[DOUBLEPOST=1556824848][/DOUBLEPOST]
so 6 defanzivci igra Valensija, nema sansa gol da im dademe
Aрсенал игра со пет па ете не што ни дадоа гол, туку и на втор ми мириса
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
ајде еве ја свртија некако, со 0 кретивност во тимот.:D

таман мислев да го гасам стримот, си викам очобол ќе биде ова, џабе да не се нервирам...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Дур не имаме голема предност од 2-3 голови, нема да бидам спокен за реваншот :cool:

Чудо како ништо не играа, ама некако ја свртија
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
да, да со минимум два гола разлика мора да тепаме тука.
Прочитав на твитер дека Обамејнаг имал скриено маски зад головите, се надевам до крај на утакмицава ќе може да искористи една.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Вака не сакам на сред натпревар да критикувам многу, еве и се надевам на брз демант. Но, не ми е јасно како човек може да уназади во формата со повеќе искуство. Гвендузи на почеток на сезона делуваше како фубалот да го има на мал прст, мислиш Иниеста го гледаш, искуство како 10 сезони професионален фудбал да играл, лудило од пасеви, сече секакви топки, супер прием, супер движење на терен со и без топка... Вториот дел од сезонава, топки му се одбиваат од нога, од 10 паса 9 се промашени, дуели често губи итн. Не знам што феномен е ова.
Колашинац еден центаршут не погоди, може е цврст и има брзина 100 контри да истрча уште пред да се освои топката, ама убедне сум дека центаршутот на Начо е класа подобар од овој на Сеад, не знам зошто е Начо на клупа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom