Фан Клуб: Арсенал

Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.488
Вака не сакам на сред натпревар да критикувам многу, еве и се надевам на брз демант. Но, не ми е јасно како човек може да уназади во формата со повеќе искуство. Гвендузи на почеток на сезона делуваше како фубалот да го има на мал прст, мислиш Иниеста го гледаш, искуство како 10 сезони професионален фудбал да играл, лудило од пасеви, сече секакви топки, супер прием, супер движење на терен со и без топка... Вториот дел од сезонава, топки му се одбиваат од нога, од 10 паса 9 се промашени, дуели често губи итн. Не знам што феномен е ова.
Колашинац еден центаршут не погоди, може е цврст и има брзина 100 контри да истрча уште пред да се освои топката, ама убедне сум дека центаршутот на Начо е класа подобар од овој на Сеад, не знам зошто е Начо на клупа.
Уморот си го прави своето кај младиве играчи. Еден куп од нив паднаа во форма.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Бреј какви 100% шанси промаши Лаказет човече, флешбекој ми напрај од ланската со Атлетико кога испромашивме еден тон зицери...
 
Последно уредено:

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.297
Поени од реакции
12.662
Кошчелни цело второ полувреме ко со повреда да го игра, тоа е многу лошо.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
да, да со минимум два гола разлика мора да тепаме тука.
Прочитав на твитер дека Обамејнаг имал скриено маски зад головите, се надевам до крај на утакмицава ќе може да искористи една.
Ти простувам лажната патка од Твитер за маските, битен е голот. :D
П.с. Голов колку и да делуваше едноставен, беше навистина мајсторски, бидејќи топката помина залепена за стативата, сантиметар да беше накај голманот ќе се одбранеше, исто и да беше по земја ќе се одбранеше, играчот на Валенсија дури ги загрози своите потенцијални потомци од стативата. Многу интелигентен удар.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Како ги исхејтав на почеток, одлично заврши на крај за нас, не дека не може да ја заебат и со 3-1 предност, но мислам дека во ЛЕ дури и гостинските натпревари не се толку проблем, особено што Валенсија нема да може да се брани со 8 души како денес.

Колку и шанси да промашуваат и има денови кога не личат на ништо, нема дилема дека Обамејанг и Лаказет ни се најсилната алка во тимот, бројките што ги извадија сезонава воопшто не се за потценување
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
18 + 25 = 43 вкупно погодоци за Лака и Оба оваа сезона, ако редовно апдејтираат на официјалната страна. Доста добро (y)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Мустафи само во придружба на Валенсија игра како репрезентативец на Германија. Одлична предност, не смеат да прокоцкат 2 гола предност.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ах бе,2-3 играчи фалат да бидеме комплетна екипа.Белерин фали многу,оној АМН на 0-1 мислам беше каква глупост направи со глава у шеснаесетник сака да додаде на Чех.Штопер ѕвер,средина еден креативец фали и крило.Нормално играчи што се спремни одма да играат во први 11.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
GK (замена за Чех оти оди во пензија, освен ако Мартинез брани добро, не го пратам воопшто), CB, RB (Белерин да е замена, АМН позајмица), CM (профил на Ремзи/Казорла), 2 крила од кои еден да е класа, а вториот да биде Нелсон + пожелно еден All-rounder како Велбек за на клупата и ротации. На Начо договорот да му се продолжи, има во него енергија за уште една сезона. Многу пари се потребни за вложување, клучно ќе биде дали ќе успеат да извадат добра цена од Мустафи или некој друг што треба да се шутне.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Голман ќе се купува оти мора, Мартинез најави дека ќе си оди. Нелсон и Роуви рачунај ги за наредна сезона, а што друго ќе се купи ќе зависи од бракот мрсен

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Голман ќе се купува оти мора, Мартинез најави дека ќе си оди. Нелсон и Роуви рачунај ги за наредна сезона, а што друго ќе се купи ќе зависи од бракот мрсен

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Smith rowe mislam deka ima opcija da ostane na pozajmica i narednata sezona.
CB, Winger, CM, LB treba da bidat prioritetni pozicii za zasiluvanje na transfer pazarot.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.297
Поени од реакции
12.662
Играчиве со кои не поврзуваат: Рајан Фреизер од Бурмонт, Прает од Сампдорија, Џене Даконам од Гетафе.
Ќе станеме мид тејбл тим у пичку матер....
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Smith rowe mislam deka ima opcija da ostane na pozajmica i narednata sezona.
CB, Winger, CM, LB treba da bidat prioritetni pozicii za zasiluvanje na transfer pazarot.
Најверојатно ќе се врати Роуви оти нема да ја исполнуваме квотата за homegrown играчи
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Што би рекол Венгер 2-3 играчи од Титула


Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom