Фан Клуб: Арсенал

Член од
3 декември 2014
Мислења
354
Поени од реакции
279
Мое мислење е дека голема вина што се оставаа играчите да влезат во последната година од договоро е секако на Венгер без негов амин не можеше да се продаде или купи некој играч или барем мене така ми делуваше. Според мене повторно треба да се вратиме како на почетоците со Венгер да се ивестира во млади фудбалери наместо да се носат прегорени играчи од Реал,Барса,Баерн не само што 90% од тие формата ќе им иде во надолна линија туку и големата плати што сигурно би ја побарале. За докажани имина што се во топ форма не верувам дека би сакале да дојдат кај нас со оглед дека има далеку подобри клубови од Арсенал моментално.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
У уста да им се измочам ако не тепаат и денес.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Тимот е падни-стани, Мустафи и Колашианц у одбрана, Мики и Ивоби креатори :facepalm:

Уште ако не и им е денот на Обамејанг и Лаказет ништо не правиме денес.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Ништо...бункер за Х и да навиваме после за Јунајтед....:pos:

А бе треба лиценцата да ни ја одземат....:pos:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
да се помолиме на господ да остане Х, оти нема шанса гол да постигнеме на утакмицава, па после Јунајтед да ги тепа Челзи и на гол разлика да бидеме 4ти.:popce:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Еден куп играчи не треба да се блиску ни до клупата на Арсенал а не да се првотимци.

20% посед против лестер, резил

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Не е подобро Јунајтед да тепаат, Челси до крај ќе киксне со Лестер и Вотфрод, Јунајтед тешко евентуално со Кардиф ако уште му менува тоа последно коло, икс е можеби најдобро. Муабетот ми е, ако тепаме до крај, имаме топ4, без да зависиме од резултатите на конкурентите, ама нема да тепаме тоа е трагичното :rolleyes:

П.с. Таа шансата на Ивоби со Оба, пред да биде црвениот, не смееше да е промаши, во ваков натпревар кај што имаме една шанса и дваесет паса за трисет минути. Одбраната солзи сами течат (y)(y)(y)

Сега со клупа како од фк Осогово, ќе биде интересно второ полувреме.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Еден куп играчи не треба да се блиску ни до клупата на Арсенал а не да се првотимци.

20% посед против лестер, резил

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Не знам оти Емери експериментира со формација на волку важен натпревар, не можеш да играш 4-4-2 пртотив тим што игра 4-5-1, 5 вс 4 ќе бидеш у средина многу тешко посед да држиш.

Се да му ебам на воа педерсково судијче, малокуресто створење сака авторитет да глуми, многу лош судија форсиран од ФА.

90% од играчите во тимот ни заостануваат технички, физички и атлетски, ако ги споредиме со играчи од топ 6 тимовите, па дури и тимови од 7 до 10 место имаат посолидни играчи од нас.
Сто пати имам пишано дека играчите ни се еднодимензионални, имаат една јака карактеристика, а во се друго заостануваат, џабе е било што формација да играш не можеш на сите да им угодиш и да им ги покриеш недостатоците. Ова е производ на лошата трансфер политика која почна уште пред 3-4 години.Од тим полн со технички играчи "маѓоничари" станавме дрвен тим без никаква визија, ај барем да регрутираме физички играчи(високи,брзи, снажни), ни такви не купуваме.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мислам дека нема што да бараме веќе на натпреварот

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Реално испаѓат дека таа серијата шо ја имавме во првиот дел од сезоната беше многу на среќа и само ни даде лажна надеж дека нешто е поразлично од минатите сезони. 7 играчи треба нови да се донесат пошо со овај тим Емери немојт нишо подобро од Венгер. Иначе денојте кога ќе си заминат Шкодран, Мики и Ивоби ќе ги земам за куќна слава. Поголемо дно од играчи немам видено а и не вервам дека ќе видам... Скилачи, Џуру и Денилсон за овие се богој.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
СТРАШНО
upload_2019-4-28_15-7-37.png
Aj sega od 17h ke navivame za nereseno pa posle ocekuvam kiks od Celzi so Lester i Watford,u toa uveren sum 100%.Samo neznam dali nasive ke gi osvojat tie 6 boda od 2 utakmici do kraj :D
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Браво за Лено, единствена светла точка денес, маестрална партија беше ова што ќе се памти, како Оспина против Тотенхем на времето. Штета што резултатот е за заборав, најмалку по негова вина, сепак мора да му се оддаде признание за денес.[DOUBLEPOST=1556458762][/DOUBLEPOST]
done
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom