Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Не е топ4 отидено, пошто и конурентите се мизерија исто ко нас, ама тиња сме тотално, се брукаме, да не знаеш дали да плачеш или да се смееш после вакви два порази. ЛЕ титула само и простено е се.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Ајде да ја видиме твојава перцепција







Вчера дали играше Озил? Како те бендиса тебе и твојава перцепција за квалитет? Џенкинсон, Мавропанос, Елнени, Гуендузи, Мустафи вчера не играа или сеа грешка е шо пак ги врати "јакиве" во прв тим или па нема "научено" Емери од грешките а? :pos:
Дај молим те пиши му дај му некој совет, со твојава перцепција ќе доприш до него мислам
Проблеми големи имаме на гостински тренер,цела сезона не успеа да го пронајде проблемот.
Домашната форма ни е феноменална,Елнени Гуендузи шоу и нула утакмица.
Реални критики се ова што го цитира,што значи дека сеуште не си нашол и неможеш да најдеш пост каде велам Емери АУТ.
Кажа дека сум рекол Емери АУТ,ајде биди маж и најди ми таков пост.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.860
Поени од реакции
7.086
Тимот е за ремонт, додека не му се дадат на Емери финансиски средства и 2/3 преодни трансфер рока неможам да го осудам со овој мртов тим без ебано класично крило, само се надевам дека ќе фатиме ЛШ на еден или друг начин, дефинитивно тоа ќе ни помогне да ангажираме подобри играчи.

Само да се потсетиме дека ова е период на транзиција и треба да му се даде време и подршка на Емери.[DOUBLEPOST=1556196299][/DOUBLEPOST]...
 
Последно уредено:

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Јас искрено незнам што да очекуваме наредна година ако дебело не се засили одбраната + крилните позиции.

Монреал 33, Кош 34 у септември, Сократис 31 у јуни.

Холдинг беше супер пред повредата, каков ќе се врати поима неаме.
Мустафи мора да си оди. Чемберс веројатно ќе го продаваме...

На крилните позиции очекувам Нелсон да добива многу повеќе шанса наредна година, плус можеби во куповите Сака
Напред Нкетија треба да добива повеќе шанси.

Аут:
Чех, Оспина
Лихштајнер, Мустафи, Џенкинсон, Чемберс, би сакал и Начо аут ама ќе остане до 2020 со Кош.
Елнени, Ремзи, Озил или Мики (или двајцата пошто се на огромни плати)
Велбек

И нека почнат со градење на тимот за у иднина, нека прекомандаат некои од младите ако ги бива.
Таргет треба пак да ни биде топ 4 пошто за повеќе немаме шанси, далеку сме од овој Ливерпул и овој Сити.

Голманска позиција сме покриени.
Одбрана десно супер, лево не е приоритет, централни мора барем едно солидно име, најубаво две.
Крила две требаат, замена за Озил/Мики исто ќе треба.
Напад нема потреба

Значи реално со 4 трансфери за у прв тим треба да сме презадоволни, иако мислам дека нема да иаме толку.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Проблеми големи имаме на гостински тренер,цела сезона не успеа да го пронајде проблемот.
Домашната форма ни е феноменална,Елнени Гуендузи шоу и нула утакмица.
Реални критики се ова што го цитира,што значи дека сеуште не си нашол и неможеш да најдеш пост каде велам Емери АУТ.
Кажа дека сум рекол Емери АУТ,ајде биди маж и најди ми таков пост.
Во сите твои постови каде што го спомнуваш Емери по дифолт кривицата ја префрлаш на него, па уште и да се опаметел да го ставал Озил во прв тим велиш. Еве си ти после поразот од Бате

Специјалистот за Европа Лига,губи од Бате Борисов во 1/16 финале.:pos:
Отпаѓање од Бате Борисов во 1/16 финале од ЕВРОПА ЛИГА ќе е можеби и најголемата бламажа на клубов во поновата историја.А пазете,сме губеле во овој период со 8-2,4-5 пати 5-1,6-0 итн.
Ок е Емери ин си
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Ти во сите твои постови кривицата ја упатуваш кон било кого само не кај Емери и тогаш кога очигледно е кривицата во него.
Значи муце нема Емери аут.:(
Сум напишал 2-3 поста за реалната целокупна ситуација во Арсенал заедно и со тренерот.Потруди се,најди ги тие постови можеби ќе на подобро ќе тргнеш.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ин си сега :pos:

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
25 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
6.358
Проблеми големи имаме на гостински тренер,цела сезона не успеа да го пронајде проблемот.
Домашната форма ни е феноменална,Елнени Гуендузи шоу и нула утакмица.
Реални критики се ова што го цитира,што значи дека сеуште не си нашол и неможеш да најдеш пост каде велам Емери АУТ.
Кажа дека сум рекол Емери АУТ,ајде биди маж и најди ми таков пост.
другар Емери е класична пизда на гостински терен и од увек бил.
неможам да заборавам со Севиља кога цела година на гостински терен немаше победа

 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
другар Емери е класична пизда на гостински терен и од увек бил.
неможам да заборавам со Севиља кога цела година на гостински терен немаше победа

Па пред таа сезона во Севиља бил Венгер,единственото објаснување за проблемите на мкккккгунерот наш.После 20години ако не чини нешто пак ќе се навраќа на Венгер. :)
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Венгер спичка 35м на Мустафи, 40 на Џака, аминуваше грабежот на рвп, дозволи тон играчи да останат во последна година од договор, Санчез и Ремзи ама не, не е се ова последица на КРИМИНАЛНОТО менаџирање на Кронке, Газидис и Венгер, за лажниов Емери е проблемот

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
, дозволи тон играчи да останат во последна година од договор
Сакам овој дел да ми го објасниш многу убаво,како Венгер дозволи тон играчи да останат во последна година од договор?Значи Венгер.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Сакам овој дел да ми го објасниш многу убаво,како Венгер дозволи тон играчи да останат во последна година од договор?Значи Венгер.
Нема што да ти објаснувам, никогаш нема да сфатиш.
Главна причина зошто Венгер си замина е затоа што не прифаќаше да има спортски директор, ако нешто ти кажува

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.459
Поени од реакции
10.156
Нема што да ти објаснувам, никогаш нема да сфатиш.
Барем пробај да објасниш,јас ептен ќе се потрудам да сфатам.Како Венгер е одговорен за тоа што играчите влегуваа во последна година од договор?Живо ме интересира.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom