Фан Клуб: Арсенал

Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Тогаш кога сме го земале изгледа стварно бил во форма, ако добро ми текнува мислам дека беше и стартер за репрезентација на Германија на Светското кога освоија..ама моментално не би фатил место ни во наша Македонска лига.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.035
Поени од реакции
12.892
Ивоби се посра со тој мекиот шут по земја од 5 метра во позиција кога требаше да ја распали само горе некаде... Фалеше Ремзи тој е човек што знае да направи добар потег, дриблинг, да испрати добар шут, да реши натпревар. Но реално сами себе се убивме со одбраната, сите примени погодоци беа грешки на одбраната, прво не поставуваат добра офсајд замка, несинхронизираност максимална, второ ја не знам што размислвуаше Мустафи со тоа градење топка, па ако градиш прво треба да видиш голманот дека искочил, ова беше тотално дебилно, да претпоставиш дека искочил... Трето многу лошо се покриваше, не се следеа воошто играчите, Палас лесно создаваа вишок ситуации при што не знаеа да развијат добар контра напад. Освен првиот гол друго ништо акција не одигравме и тоа на крај шансата на Ивоби секако, креативност дефинитивно фалеше, Елнени е тотално бескорисен човек за напаѓачки квалитети, креатор во минус влага, единствено да го пуштиш ако треба да чуваш резултат, па назад да седи да зафаќа простор и да прави метеж... Ептен се разочарав, мораше да се победи денес, дури сега ќе почне тешкото.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мустафи е едно големо гомно, Силвестре и Скилачи беа исто мизерии, ама бар за нив не беа платени 35 милиони и никој од нив не очкеуваше дека ќе бидат првотимци или дека ќе ја носат одбраната на тимот.

Овој кловнот беше купен баш за тоа, да биде главна алка на одбраната на долг рок.
И на долг рок дефинитивно и испадна дека е, ама нашата пропаст.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Топ4 е речиси изгубено во моментов, со овој резултат и игра

И дефинитивно е изгубено по ова полувреме.
Криминална игра.

Пред гол не можат да припарат, не па шанса за гол да се створи.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не ми толку криво за поразот колку што ми е за оној од некња со К.Палас, овде не очекував нешто.

Иако шансите не се изгубени со оглед на резултатот на Јунајтед и меѓусебната нивна со Челзи, сепак 99% мислам дека нема да бидеме во топ4, не очекувам дека ќе ги добиеме последните две гостувања а прашање и како ќе поминеме на домашнаа утакмица со оглед на овој лузерски менталитет.

Лузеришта големи, тоа е тимот со се Емери
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.180
Поени од реакции
14.434
Мизерија, еден играч неаме што може да го повлече тимот и да напраи индивидуален потег ако другите се дрва.
Озил го немаше цел натпревар, повеќе шанси и продори направи Нкетија за тие 20-25 минути отколку Лаказет, Озил, Ивоби и Мики комбинирано цела утакмица.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Кајгана беше у курац отидена,затоа повторно го нема мкганер да се изјасни после пораз.
Ау ама сме бедни.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Od prvo do posledno koleno na igracite.Srekja pa so 3 pobedi pak vlagame u top 4 sigurno,a so 2 pobedi i 1 nereseno isto ke se protneme so gol-razlika.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Кајгана беше у курац отидена,затоа повторно го нема мкганер да се изјасни после пораз.
Ау ама сме бедни.
:pos: Emery out бе брат во право си ти реков :pos:
Добро бе колку години имаш па не капираш дека наследствово од Венгер не би играло ни во Волвс, а не па во тим со ''амбиции'' за ЛШ?
Ете ви ги Озил, Џака, Мхитаријан сите играа и?
Смешен си со форсов за тебе ми е

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Најди ми еден пост кај што викам Емери аут.
Проблемот е во тебе и твојата перцепција за квалитет.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Жал ми паѓа за Емери кога ќе ми текне колку играчи може да задржи моментално што поседуваат квалитет. Нема иднина во клубот најмалце 3 години.
Под итна постапка треба да се ослободиме од Мустафи, Елнени, Џака, Миктарјан и Озил, а поради староста Косиелни, Монреал и Сократис може само да се движат во надолна линија. Во тимот требаат најмалку 300м за вложување, а знаејќи во каква состојба сме, 3 преодни рока се најмалку доволни за таа цел. Да додадеш 3ца нови првотицми, ќе изгубиме доста бодови поради нивната неуиграност, па следна сезона да додадеш уште 3ца нови.... Катастрофа!
Дај нека се освои оваа ЛЕ и Емирати да се закити со прв европски трофеј, инаку помизерна сезона ќе испадне и од ланската. Лани испраќањето на Венгер ни дојде како славење на трофеј, па дури и повеќе.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Најди ми еден пост кај што викам Емери аут.
Проблемот е во тебе и твојата перцепција за квалитет.
Ајде да ја видиме твојава перцепција

Вакви голови у маала тешко се даваат,Озил ги дава на утакмица без замарање.
За одбраната,средината со крилата требаат пари за да се среди,затоа не можам да му замерам ништо на човекот,ама ако не ги инкорпорира Лака,Оба и Озил во прв состав ќе го ебам у уста и ќе го вратам у Шпанија магот над маговите,велики Унаи губам титула од Монако со дечишта и губам двомеч после победен прв натпревар со 4-0 Емери.
Изгледа се чукна у глава,Озил сврза 4-5 утакмици по ред и тимот ни изгледа на тим,не на распашана банда.Се вели од грешките се учи,да видиме дали Емери научил и дали ќе го зачука пак на клупа. :)
Што мислеше за денеска Емери живо ме интересира.
Кога ќе научи дека на крајно битна утакмица не се прават такви драстични промени како Џенкинсон,Мавропанос,Елени,Гуендози и Мустафи,ќе биде добро за нашиот клуб.
Се молам да сфати дека ни под никаква околност Мустафи не смее да помириса терен до крајот на сезоната,а после тоа треба да се избрка како куче да му ја ебам мајката у пичка орелска покундурена.
Со 3бода од денешнава утакмица,ќе обезбедивме топ4,сега ќе се тресеме со нашата одлична гостинска форма.
@mkgunner нема да е лошо и по пораз да пишуваш.
Вчера дали играше Озил? Како те бендиса тебе и твојава перцепција за квалитет? Џенкинсон, Мавропанос, Елнени, Гуендузи, Мустафи вчера не играа или сеа грешка е шо пак ги врати "јакиве" во прв тим или па нема "научено" Емери од грешките а? :pos:
Дај молим те пиши му дај му некој совет, со твојава перцепција ќе доприш до него мислам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom