Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.401
Поени од реакции
6.021
Se dodeka imame proseci kako Elneny, Jenko, Shkodran vo timov ke si tapkat vo mesto... pa podobro staj od mladincive nekoj, nemozat da se polosi od ovie...
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Ова е натпревар што мора да се добие!! Ебеш и ЛЕ ако овде кикснеме. Уште еден натпревар дома играме во првенство и на овој и на тој не смее ротирања и експериментирања.

Нека умрат играчите ако сакаат утре, бандажирани цели требаше сите првотимци да бидат на терен.

Со Елнени, само на индивидуален квалитет или на среќа се добива натпревар. За Џенкинсон не ни трошам зборови...........
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Кога упропасти 45 минути, сега очекувам да ја прави измената Елнени-Тореира. Воопшто не ми се допаѓа што сѐ остава за второ полувреме.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.279
Поени од реакции
12.631
Многу лошо е што сме тим кој 80% од натпреварот напаѓа од левата страна, а на Палас таму им игра Бисака, пиле не може да прелета од дечкото....
 
A

Avenger99

Гостин
Мустафи и Џенкинсон жена ти да ја ебат Емери!!!!!!!!!!!!!!!
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Овој Шкодранов барем некоја глупост како директен црвен да направеше и да не го гледам до крај на сезона... Ама не е способен ни до крај глуп да биде!!!
Уште па во крупен кадар кога ќе го дадат...црева ми се превртуваат:facepalm:

Бркај сега Емери две победи на гости, ебате простиот.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Тотално непланирани изгубени три бода, не знам што да кажам, сите киксаат околу нас, но таква шанса пропуштивме што сега огромно прашање е дали ќе може да се задржиме во топ4, озбилно ќе ја уништиме сезоната баш на крај, кога требаше да се стегнат.

Не знам шо друго, ептен е безвеза резултатов
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.041
Поени од реакции
7.062
Најдобро засилување во моментот е раскинување на договорот на Шкодран. Со кејф би ги истрошил тие 10м евра отприлика.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Kako sto kazav so gospod napred..... Koga gi vidov Jenkinson i Mustafi i Elneny znaev deka samo so gospod mozeme da gi tepame ovie.Pa ne morase bas na ovaa utakmica da rotiras Emery da ti ebam sve,stavi go Toreira mesto Elneny od pocetok,Maitland Niles od pocetok,Monreal stoper ili Mavropanos.Sve da mu ebam na kopileto gostivarsko Mustafi sve sto ima.Me zabole sto igrale so napoli u cetvrtokot,abe za pobeda i ekipa ke umiraat na teren a ne ne bile spremni.Liverpool so ista 11ka so sitni izmeni igra i LS i PL.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.448
Поени од реакции
10.151
Што мислеше за денеска Емери живо ме интересира.
Кога ќе научи дека на крајно битна утакмица не се прават такви драстични промени како Џенкинсон,Мавропанос,Елени,Гуендози и Мустафи,ќе биде добро за нашиот клуб.
Се молам да сфати дека ни под никаква околност Мустафи не смее да помириса терен до крајот на сезоната,а после тоа треба да се избрка како куче да му ја ебам мајката у пичка орелска покундурена.
Со 3бода од денешнава утакмица,ќе обезбедивме топ4,сега ќе се тресеме со нашата одлична гостинска форма.
@mkgunner нема да е лошо и по пораз да пишуваш.
 
Последно уредено:
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.831
Поени од реакции
10.144
Што мислеше за денеска Емери живо ме интересира.
Кога ќе научи дека на крајно битна утакмица не се прават такви драстични промени како Џенкинсон,Мавропанос,Елени,Гуендози и Мустафи,ќе биде добро за нашиот клуб.
Се молам да сфати дека ни под никаква околност Мустафи не смее да помириса терен до крајот на сезоната,а после тоа треба да се избрка како куче да му ја ебам мајката у пичка орелска покундурена.
Со 3бода од денешнава утакмица,ќе обезбедивме топ4,сега ќе се тресеме со нашата одлична гостинска форма.
@mkgunner нема да е лошо и по пораз да пишуваш.
Абе до него е, Венгер му остави тим со максимум 2-3 засилувања да се бори за титула, како може со играчишта како Шкодрани, Елнени, Џенкинсон да губи незнам, во право си

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom