Фан Клуб: Арсенал

Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Ne mi e jasen delov okolu Ozil i negovata plata. Ako saka nekoj da go kupi Ozil toa znachi deka mora istata plata da mu ja dava?! Neli pri sekoe kupuvanje igrachi si se dogovaraat za nivniot lichen dogovor, znachi mozhe i za pomalce pari da igra..
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.562
Поени од реакции
52.357
Ne mi e jasen delov okolu Ozil i negovata plata. Ako saka nekoj da go kupi Ozil toa znachi deka mora istata plata da mu ja dava?! Neli pri sekoe kupuvanje igrachi si se dogovaraat za nivniot lichen dogovor, znachi mozhe i za pomalce pari da igra..
Може за помалце да играат, ама често не сакаат :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ne mi e jasen delov okolu Ozil i negovata plata. Ako saka nekoj da go kupi Ozil toa znachi deka mora istata plata da mu ja dava?! Neli pri sekoe kupuvanje igrachi si se dogovaraat za nivniot lichen dogovor, znachi mozhe i za pomalce pari da igra..
Секако дека може ама зависи фудбалерот што его има и што му е приоритет. Ако му е гејм тајм (фудбалски не компјутерски), ќе игра и за дупло снижена плата некаде ако нема кој клуб да му понуди најмалку еквивалент. Ако му е минат меракот за фудбал, ќе се тегави и ќе гледа да остане што повеќе во Арсенал и да ги собира тие 300,000 неделно. Мислам дека ние Нани вака едвај го избркавме и тоа по позајмици шеташе ама не ме фаќај за збор, ме мрзи да се навраќам.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Тие 100 милиони ако се со вклучени плати на играчите што ќе ги купиме сме завршиле работа. Од друга страна на продажба и реинвестирање на парите не можиме да се надеваме кога имаме или слободни агенти како Ремзи и Велбек или играчи како Оспина,Елнени на кои ни 0 фунти цена неможиш да постигниш. А да и Озил на кој платата никој не му ја сакат. За Мончи имам поделено мислење, ама во ниеден случај не мислам дека е подобар избор од Свен затоа што знае и да промаши многу трансфери како Дефрел рома кој требаше да е замена за Салах.
Иначе тој делот за развивање на млади таленти и нивно продавање клубов ќе го доближи само на ниво од фидер тимови како Рома и Севиља.
За жал немаме друг избор, освен да се надеваме дека ќе земеме некои таленти како Гендузи и Торериа, ќе поиграат 2-3 години и ќе ги продадеме скапо, плус чат-пат ќе дадеме јаки пари на еден играч како Обамејанг, да ќе бидеме како Рома, Севиља, Дортмунд.

Треба да се навикнеме и да го прифатиме тој статус, дека ќе бидеме клуб кој ќе биде 4-6 место, без сериозна шанса за освојување големи трофеи. Така ќе биде се додека канцерот амерички ни е газда или додека не реши сериозно да инвестира во клубот.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
За жал немаме друг избор, освен да се надеваме дека ќе земеме некои таленти како Гендузи и Торериа, ќе поиграат 2-3 години и ќе ги продадеме скапо, плус чат-пат ќе дадеме јаки пари на еден играч како Обамејанг, да ќе бидеме како Рома, Севиља, Дортмунд.

Треба да се навикнеме и да го прифатиме тој статус, дека ќе бидеме клуб кој ќе биде 4-6 место, без сериозна шанса за освојување големи трофеи. Така ќе биде се додека канцерот амерички ни е газда или додека не реши сериозно да инвестира во клубот.
Со две раце би потпишал Арсенал да биде ко Дортмунд. Тимот у последниве 10 години беа неколку пати шампиони на Германија, го освоија германскиот куп и беа во финале на ЛШ. Ние у овие 10 години само 2 фа купа земавме...
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Со две раце би потпишал Арсенал да биде ко Дортмунд. Тимот у последниве 10 години беа неколку пати шампиони на Германија, го освоија германскиот куп и беа во финале на ЛШ. Ние у овие 10 години само 2 фа купа земавме...
3
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.301
Поени од реакции
12.667
Ги нема Озил,Ремзи,Обамејанг и Џака, изгледа играме 3-4-2-1, очобол на повидок.

 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Колку бедно изгледа тимот, не се разликува многу од Хадерсфилд, од овие што стартуваат денес само Лено, Тореира, Гендузи и Лаказет би ги задржал и тоа не сите со првотимски статус, се друго со се целата клупа се далку од нивото кое е потребно за високи достигнувања, но ние одмана не сме во таа категорија.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.061
Поени од реакции
12.950
Што е со Обамејанг, зошто го нема?
Е да бе, против Хадесфилд, Лаказет трча по играчи до наш шеснаесетник да помага, расчистува топки близу корнер знаменце. До толку ли сме бе :sick:
 
Последно уредено:

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.403
Поени од реакции
6.024
Добро е шо во ист термин играат и Ливерпул и Реал со Атлетико и што помалце луѓе го гледаат канцеров.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom